Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eldobnátok az alakuló életetek...

Eldobnátok az alakuló életeteket édesanyátokért aki eldobott titeket?

Figyelt kérdés

Tömören, anyám sosem viselkedet anyaként. Mamámmal egyháztartásban éltünk 14 éves koromig.

Mama nevelt, tanított, ruháztatott, etetett.

Anyám ugyan ezt tette a húgommal.

Majd mamám halála után keresztapámhoz költöztem mert anyám nem kívánt tudomást szerezni rólam,részt venni az életemben.

Éveken keresztül egyáltalán nem beszéltünk, többször kerestem hiába.

Majd a húgom ballagásán találkoztunk onnantól beszélünk.

Többször kért anyagi segítséget és mégtöbb érzelmi támogatást.

Most menekülne az agresszív alkoholista párjától és egyetlen megoldást lát ha velem közösen tenné ezt.

Az elképzelése, hogy “közösen” veszünk egy kertesházat.

Én rendelkezem kezdőtőkével, hitel képes vagyok és simán tudnék vásárolni egy lakást(nem kertes házat) de jelenleg még várnék leginkább az árak miatt.

Ill mivel ő nem rendelkezik semmiféle megtakarítással és semmilyen ingósággal így feltételezem maximum kezes lehetne.

A hitel az enyém lenne, de a házat felesbe szeretné.

Én viszont ez egyáltalán nem akarom.

A húgom az épp aktuális párjával èl 150 kilométerre és nem is rendelkezik egy lakás/ház vásárláshoz biztos élettel.


2022. máj. 10. 21:50
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem
2022. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

'A hitel az enyém lenne, de a házat felesbe szeretné.' - ez egy jo nagy piros stop-jel.


Eszedbe ne jusson.

2022. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 Adkeizaal ***** válasza:
100%

Tömören nem, ha jó a kapcsolat sem, mennék bele ilyenbe, így meg arcon röhögném.

A ti esetetekben meg anyád egy felnőtt ember, oldja meg úgy az életét önerőből ahogy akarja, egész életében élősködött valakin, hol az anyján hol a párján a gyerekeire szart magasról amíg neki lett volna felelősége.

Soha az életben nem fog felelősséget vállalni semmiért, ha belemész csak tönkretesz meg kiforgat a pénzedből.


Én a kapcsolatot sem tartanám vele, te ha akarod a te döntésed.

Ha akarod vehetsz neki kertes házat is vagy kastélyt amire futja.


De szeretni akkor se fog.


Dönts úgy ,hogy ne bánd meg!

2022. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem, elküldeném a halál f4xxára
2022. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
NEM. Ne hagyd magad rab3szelni ilyesmire, csak kihasznalni akar.
2022. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson! Csak a pénzed kell neki.
2022. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
ne legyél hülye!!Bele ne menj ilyesmibe!
2022. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon maximum akkor tudna működni, hogyha szeretnéd anyukádat és hálából vennél neki egy fél házat.

A következő tippje mi lesz? A fele ház legyen az övé, a másik felére a (a te részedre) meg holtig tartó haszonélvezet akar, hogy akkor rakhasson ki a házból, amikor neki tetszik?

Ha annak ellenére, amit tett veled, segíteni akarod, szíved joga. Az is szíved joga, hogy baromságokat csinálsz-e, de a SAJÁT érdekedben NE csinálj!!! Az borítékolható, hogy ha ezt megteszed neki, az első adandó alkalommal hátba fog döfni, vagy az életedet fogja megkeseríteni.

Szerintem ilyen előélettel felejtsd el anyukádat. Ott van a húgod, majd ő kihúzza a nyomorból.


Egyébként a nagyanyai házzal mi lett? Felteszem, hogy megörökölte, majd jól el is pazarolta. Szóval már ezért se adj neki tulajdonjogot SEHOVA.

2022. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe se jutott hogy ki használ? Már ha fel veszek egy hitelt és fizetem is, akkor amit veszek belőle az enyém és nem osztozkodom.

Amúgy a #4 értek tökéletesen egyet. Főleg így hogy nem is egy szerető, gondoskodó anya

2022. máj. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázzuk a fogalmakat.

Édesanya: felnevel, törődik veled, gondoskodik rólad, szeret. Teendő: viszontszeretni, törődni vele, részt engedni neki az életedben.

Parazita: kihasznál, csak akkor keres, ha akar tőled valamit, élősködik rajtad. Teendő: kiirtani az életedből és soha többet nem beengedni.


Házi feladat: Válaszd ki, hogy a leírásodban szereplő személy melyik kategóriába tartozik. Nevezd a nevén, majd cselekedj megfelelően.

2022. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!