Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eldobnátok az alakuló életetek...

Eldobnátok az alakuló életeteket édesanyátokért aki eldobott titeket?

Figyelt kérdés

Tömören, anyám sosem viselkedet anyaként. Mamámmal egyháztartásban éltünk 14 éves koromig.

Mama nevelt, tanított, ruháztatott, etetett.

Anyám ugyan ezt tette a húgommal.

Majd mamám halála után keresztapámhoz költöztem mert anyám nem kívánt tudomást szerezni rólam,részt venni az életemben.

Éveken keresztül egyáltalán nem beszéltünk, többször kerestem hiába.

Majd a húgom ballagásán találkoztunk onnantól beszélünk.

Többször kért anyagi segítséget és mégtöbb érzelmi támogatást.

Most menekülne az agresszív alkoholista párjától és egyetlen megoldást lát ha velem közösen tenné ezt.

Az elképzelése, hogy “közösen” veszünk egy kertesházat.

Én rendelkezem kezdőtőkével, hitel képes vagyok és simán tudnék vásárolni egy lakást(nem kertes házat) de jelenleg még várnék leginkább az árak miatt.

Ill mivel ő nem rendelkezik semmiféle megtakarítással és semmilyen ingósággal így feltételezem maximum kezes lehetne.

A hitel az enyém lenne, de a házat felesbe szeretné.

Én viszont ez egyáltalán nem akarom.

A húgom az épp aktuális párjával èl 150 kilométerre és nem is rendelkezik egy lakás/ház vásárláshoz biztos élettel.


2022. máj. 10. 21:50
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénz kell, rögtön megjelenik, hát ez jó. Kár is vele tartani a kapcsolatot. Nem kicsit pofátlan.
2022. máj. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Még akkor sem adnék neki ingyen fél házat, ha idilli lett volna a kapcsolat.

Mondjuk meghal és a húgod örökli a felét, te ott állsz egy töredék házzal, amit eladni sem lehet, vagy ki kell belőle fizetned a húgodat, rosszabb esetben anyádat, ha el akarod adni és nem patkolt el időben.

2022. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze. Felnőtt életed hajnalán anyáddal veszel egy házat, összeköltöztök. Felét az ő nevére. Többé nem lesz pénzed másik ingatlanra, többé nem tudsz anyádtól külön kerülni. Ezzel egy életre lemondasz az önálló élet, normális párkapcsolat, családalapítás lehetőségéről, és kiforgatod magadat a saját vagyonodból. Hogy jut eszedbe, hogy erre ép ésszel bárki is igent mondana? Eleve a kérés nem normális. Még azt sem hiszem el, hogy anyád ennyire naivan ostoba, hogy komolyan gondolja hogy neked ez megfelelhet, és nem árt. Ennyire ő sem hülye. Csak számító, aljas és pofátlan. Kinyílt a zsebemben a bicska.
2022. máj. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem érten, hogy az ilyen kerdések hogy vetődnek egyáltalán fel...

A "NEM" magától értetődő kellene legyen.

2022. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Meg a büdös nagy lófszt.
2022. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már az undorító bocsi, hogy édesanyádnak h8vod. 🤢🤮 Ez sértés és degradálás az összes normális, szerető édesanya felé.
2022. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
* hívod
2022. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egye meg amit főzött, legyen ez az ő keresztje.
2022. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis vegyél neki egy fél házat és élete végéig tartsd el??? Hogyne…
2022. máj. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
87%
Gondoskodjon róla a tündi-bündi kedvenc lánya.
2022. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!