Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne tenni anyámmal?

Mit lehetne tenni anyámmal?

Figyelt kérdés

Mondtam neki elmegyek egy napra üdülni, megmondtam neki, hogy hová aztán az volt a válasza, hogy "Már melyik balatoni kurvádhoz mész?"


Hazajöttem múltkor reggel egy buliból, késtem kicsit mert segítenem kellett össze takarítani. Betettem a lábam a házba megkérdezi "miért késtél? Biztos basztatok a lányokkal." És ezeket tök ingerülten kérdezi. Ezért inkább nem is hozok haza senkit amíg vele élek, mert mindenkit kicsinál. Múltkor leordítottam a fejét hogy fejezze már be, de nem segít. 18/F, ő 54.



2022. máj. 12. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sz*rd le. Költözz el minél előbb, önálósúlj és nem lesz ilyen problémád. Majd megnyugszik. Ha nem, akkor meg így járt.
2022. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
18 vagy keresd meg a rávalót és költözz külön...
2022. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A ferjem anyja ugyanilyen. Mindent megpróbaltunk, kedvesen, szeretettel, rá figyelve. Semmi, de semmi nem hasznalt. Most ott tartunk, hogy velem nincs kapcsolata és az unokáját nem ismeri. De szerinte mi vagyunk a hibasak ebben. Is. Nem tudunk mit kitalálni. Nincs megoldás. Ő már így fog meghalni.
2022. máj. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Amilyen stílusban anyád beszél, valószínűleg kamionos k. volt ennyi idősen. Ezt a stílust csak onnan hozhatta.
2022. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Féltékeny.
2022. máj. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Bírom az ilyen válaszokat, hogy egy 18 éves srác csak úgy hipp-hopp költözzön külön. Jó esetben egy érettségije meg esetleg egy nyelvvizsgája van, ezekkel talál(hat) egy olyan munkát, ami eleget fizet ahhoz, hogy béreljen valami 30 négyzetméteres lyukat, de ennie már nem nagyon kell, és félretenni se tudna, hogy egyről a kettőre jusson. Saját lakásról ne is beszéljünk, 25 millió alatt lassan egy garázst se kap, mégis hogy szedi egy 18 éves erre össze akár csak az önerőt?

És a 40-50+ korosztálynak, aki most azzal jönne, hogy ő is dolgozott már ennyi idősen, és két szatyor ruhával lépett le otthonról, és most fasza élete van: gratulálok, és minden tiszteletem. Csak éppen nem tudom figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy a szüleim a húszas éveik végén, két tök átlagos melóval és fizetéssel (pincér + pénzügyi admin), valamint kettő gyerekkel pár év alatt félreraktak annyi pénzt, amiből felépítették a 90 négyzetméter alapterületű, 3 szintes házukat, be is bútorozták, és mindezek után maradt pénzük. Ezt ma senki nem csinálja utánuk. Kicsit más idők jártak akkoriban.

2022. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Önértékelési zavara lehet anyukádnak, a megoldást is ebben az irányban kellene keresni. Párkapcsolata van a mamádnak?


Mi lett az édesapáddal? Testvér? Unokatestvér? Nagyszülő? Volt osztálytársak? Munkatársak? Évfolyamtársak, ha olyan tanfolyamra jártál, pl. - vagy esetleg felsőfokú tanulmányokat folytatsz?


Családsegítő szolgálat, családterápiás lehetőségeit érdemes igénybe venni. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat is foglalkozik ilyen problémákkal.


Ha nagyon nem bírod ezt a helyzetet, hívhatod a 116-123-as lelkisegélyt is. (Online is lehet nekik írni, csak sokára válaszolnak.)


Délután Alapítvány 18 évet betöltötteket IS fogad újabban chat-en és e-mailen. (Sajnos telefonon csak a 40 éven felülieket.)

2022. máj. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Van apám, testvérem is ők is szóltak neki.
2022. máj. 12. 20:58
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Hárman akkor valamit csak ki tudtok találni, hogy ne álljon fenn tartósan ez a helyzet - vagy ne térjen vissza sűrűn! Ugye?


7-es válaszoló voltam.

2022. máj. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A 9-es jól mondja. Ha minden ilyen megnyilvánulásánál valamennyien közlitek vele, hogy "de undorító vagy", előbb-utóbb feltűnik neki. Már ha a többiek nem húzzák be a farkukat, szokás szerint.
2022. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!