Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem kapok szülői támogat...

Miért nem kapok szülői támogatást a sportomban?

Figyelt kérdés
Van egy sport amit nagyon szeretek csinálni már kb. 3 éve, átlagosan olyan heti 8-10 óra edzésidővel. Nagyon szeretnék a jövőben versenyezni, és minél előbb el kéne kezdenem, de ahhoz hogy tovább léphessek, kéne kb. 300 ezer forint. Apukám viszont nem hajlandó támogatni valamiért, pedig ez egy havi fizetésének kb. 15-20%-a. Ráadásul ez nem is a teljes összeg, hanem a másik felét én állnám. És amúgy simán elkölt rám ennyit pár hónap alatt, pedig azok feleslegesnek mondható dolgok. Szerintetek rá tudnám venni valahogy? Mert tényleg nagyon sokat számít ez nekem, és nagyon elszomorít, hogy megadatott hogy legyen bőven anyagi hátterünk arra hogy versenyezhessek, de ő mégsem akar támogatni.
2022. máj. 17. 08:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 anonim ***** válasza:
100%
Melyik troll lesz ez, #90?
2022. máj. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/103 anonim ***** válasza:
100%
Szokásos nem kaptam emg ezt-azt de gazdag szülők, és ami lényeges, hogy bármit javasolnak neki, mindig mindenre van kifogása. Ez utóbbi ami úgymond mindig összejön és pár oldalnyi komment után felismerhető.
2022. máj. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 anonim ***** válasza:
100%
Megkapod a montenbájkot!!
2022. máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 anonim ***** válasza:
100%
92... közben én is összeraktam... :)))
2022. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:
91%

Én sem vennék 300 rongyos bringát a gyerekemnek, már bocs.


Az unokabátyámét másnap lopták el, hogy megvette, szóval ezek után ennyiért kizárt.

2022. máj. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 A kérdező kommentje:

Nem tudom hányadszorra írom, de még mindig nem 300, hanem 600.

Ahjj, imádom a laikusoktól ezt a "ne vegyél drága biciklit mert ellopják" hozzáállást.. Nem boltba akarok járni vele, akkor hogyan lopnák el? :D A mostani biciklim is itt van fent a szobámban, csak edzeni viszem ki, ott pedig folyamatosan rajta ülök, vagy pihenőnél ott állok mellette. Gondolom az unokabátyádat sem a bicikliről rántották le, hanem ott hagyta valahol.

2022. máj. 18. 10:53
 97/103 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,

…hát elolvastam ezt a válasz cunamit és eszembe jutott egy másik aspektusa is a dolognak, amiről eddig nem esett szó.


VALÓBAN hazai és nemzetközi mezőnyben is rendszeresen dobogós versenysportoló gyerek (18 alatti bőven!) szülőjeként bennem azonnal az alábbiak merültek fel:

(persze úgy, hogy NEM a kerékpáros versenysportban mozgunk, de azért vannak alapvető dolgok a PROFI sportban!)


- nem késő kicsit 18+ elkezdeni a VERSENYsportot? (…valószínűleg de…- nyilván ismerünk kiváló senior sportembereket szinte minden sportágban, de azért talán abban nagyvonalakban egyetérthetünk: a VERSENYsport az nem felnőttként kezdődik 99,999%-ban)


- van VERSENYENGEDÉLYED? ennek két része van:

1. tagja vagy sportszövetségnek, egyesületnek, le vagy igazolva JELENLEG IS valahová

2. SPORTORVOSILAG alkalmas vagy (profi versenyzéshez ez bőven túlmutat azon, hogy nincs magad vérnyomásod…)


- mi a CÉL? csak mert ha évek óta állításod szerint profin űzöd (edződ, edzésterved van??? már nem a youtube-ról , hanem normális sportközösséhben, HIVATÁSOS, végzezettséggel bíró edző(k) irányítása mellett?- akkor már van legalább kezdő/amatőr mezőnyben tapasztalatod.

Enélkül belecsapmi a profi sportba, hááát… lehet, de maradjunk annyiban, hogy nagy a kudarc -faktor…


- a bicózáson kívül mit teszel még a versenyzésért? minden sportban van egxfajta ERŐNLÉTI éd TECHNIKAI edzés… magadtól ebben képtelenség komoly szintre jutni


nos ha mindennek nyomokban megvan a csírája, akkor KÉRD A SZÖVETSÉGED, EDZŐID, SPORTTÁRSAID, SPORTORVOSOD segítségét apukád meggyőzésében.Ők a profik.


:D

2022. máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/103 A kérdező kommentje:
Nem profi sportoló akarok lenni, amatőr versenyeken akarok először indulni, ezekre lehet menni UCI licensz (versenyengedély) nélkül is, sőt a többség ilyeneken indul. Van egy közeli kerékpáros szövetség is, oda szeretnék majd csatlakozni, DE... Ahhoz, hogy mind ezt el tudjam kezdeni, tényleg kell az új bicikli, mivel a mostanim teljesen alkalmatlan erre a célra. És hülyeség, hogy nem a bicikli számít, mert ez egy technikai sport, nyilván számítani fog, ha egy célnak nem megfelelő sporteszközt használsz..
2022. máj. 18. 19:26
 99/103 anonim ***** válasza:
100%

#97: túl konkrét kérdések... :-)


Amúgy komolytalan az egész hiszti....

2022. máj. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/103 anonim ***** válasza:
22%
És megvan a 100! :-D
2022. máj. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!