Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudják a szülők feldolg...

Hogyan tudják a szülők feldolgozni, ha a gyerekük kirepül a fészekből és már a saját útjukat járja? Én úgy látom, a saját szüleimnek ez nehéz.

Figyelt kérdés

6 éve már, hogy elköltöztem 28 évesen (F), havonta másfél napra hazamegyek látogatóba (pl szombat reggel - vasárnap délután), de van magánéletem, van egy párom, dolgozom, tanulok mellette, így ennél ha szeretném se lehetne többet belepréselni.


A probléma az, hogy mindig amikor visszajövök otthonról, látom főleg anyumon, mennyire örülne ha minél többet és többet lennék otthon. Természetesen megérti ő is és apum is, hogy visszamegyek, de egyszerűen már nem fér bele az, hogy annyit járjak haza, mint egyetemistaként, amikor 1-2 hetente mentem haza.


2022. máj. 22. 16:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Ez az ő problémájuk, nem neked kell megoldanod. Te csak éld lelkiismeret-furdalás nélkül a saját új családodban a boldog felnőtt életedet, és ne ülj fel az érzelmi zsarolásnak. Minél kevésbé ülsz fel neki, annál inkább rásegítesz az ő elválási folyamatukra. Ők meg majd feltalálják magukat az új, szerepüket vesztett életformájukban.
2022. máj. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
Már csak azért sem értem, mert mi, mai "elengedő" (vagy hogy mondjam) szülők is ugyanígy elhagytuk a szülői házat, sőt a mi szüleink is. És annak idején de nem tetszett a búbánatos (valójában fájjon ám azért neked is) tekintet. Pedig ez simán csak egy változás, már nem négyen, hanem ismét ketten élünk egy fedél alatt. Furcsa egy darabig, aztán ez lesz a megszokott. És nem kell lelkifurit kelteni a gyerekben, hisz nem tett rosszat, felnőtt.
2022. máj. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
98%

Nekem inkább elöny volt, hogy mind a négy gyerekem életképes, önálló felnött ember lett, akik képesek arra, hogy normális életet éljenek.

Tudomásul vettem, hogy felnöttek, saját életük, párjuk, családjuk van, és nekik már az az elsö, nem én/mi.

Ennek ellenére - már ha lehet így fogalmazni - igen jó a kapcsolatom mindegyikkel, de ha folyamatosan itt lennének, az nagyon nem lenne jó dolog, sem nekik, sem nekem. Ugyanis nekem (a párommal) megvan a saját életem, hobbijaim, elfoglaltságom, és egyszerüen élvezem/élvezük, hogy megint ketten lehetünk, mint pár és mint barátok, kötetlenül, és nem kell a gyerekekhez igazítani a napjainkat.

2022. máj. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%
Pedig ha hiszik az emberek, ha nem, ez nagyon is valós probléma, és van, aki nem is engedi a gyerekét felnőni... Nem, nem olyan durván, hogy nyiltan megparancsolja, lassan, fokozatosan adagolja, köti magához a gyerekét. Nálunk apai ágon ez családi "örökség". Aki nincs benne, az el sem tudja képzelni, hogy milyen. Nem, nem segít, ha lázadozol, ez annál sokkal bonyolultabb.
2022. máj. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
93%

14, teljesen igazad van, és még mekkora probléma. Szerintem itt sem cáfolta senki, megtörni pedig csak egy módon lehet, én is így tettem. A sajátjaimmal tettem mindent úgy, ahogy én szerettem volna, hogy tegyék velem. És persze nem mindenben, hisz ők nem én, de ami fájt, az mindenkinek fájna, tehát én kihagytam. Erre nincs más megoldás, a sápítozó, mártírt játszó szülőt megváltoztatni nem tudod, neked viszont nincs más dolgod, mint emlékezni. És máris javíthatsz, a tiédeknek már ennyivel könnyebb lesz. Sőt, ők már nem is tudnak ilyent érezni, mert sosem kellett megismerniük ezt az érzést. Olyant pedig sose higgy el senkinek, hogy ő már nem emlékszik. Dehogynem. Csak akkor nem lenne indok erre (és még sok ártó) viselkedésre. A döntéseit mindenki maga hozza, azt is, hogyan bánik a saját gyerekeivel.

A lázadozás tényleg nem segít, hiszen azzal "megölöd anyádat!" Viszont azt lehet mondani, hogy az az ő döntése ha "ebbe belehal". Dönthetne másképp is. Ha minden és mindenki ellened fordul, akkor pedig jogod van akár néhány évnyi szünetet is tartani a kapcsolatban. Különben valóban sosem leszel a saját életed tulajdonosa.

2022. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
96%
Ez így igaz, viszont sajnos sokan az így felnőttek közül az esélyét sem kapják meg, hogy saját családjuk legyen a későbbiekben. Iszonyatos hátrányból indulnak a többséghez képest, főleg, ha egy eleve félénkebb, önmagáért kiállni nem tudó emberről beszélünk. Még én az enyhébb eset vagyok, de láttam brutál durva példákat is, amiket el sem hinném, ha nem saját magam látom. Én még az enyémeimmel konfrontálódtam rendesen, de így sem volt neki sok eredménye (nálam főleg a nagyszülők voltak ilyenek, anyámék meg lesz.rták). Jah, és az se segített sokat, hogy a világ felé mi voltunk a tökéletes család, a tökéletes szülők-nagyszülők, akik rajongásig imádtak engem...
2022. máj. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
16, Nem tudom, mennyi idős vagy, azért merem mondani, hogy meg lehet tenni, mert az én gyerekeim már harmincasok. Akkor még ebben a rossz érzéseken kívül semmi és senki nem adott támpontot. Ma viszont annyi és olyan jó könyv foglalkozik a témával, hogy tudsz tenni önmagadért és azért, hogy te ne vidd tovább ugyanezt. Hidd el, semmi mást nem fogsz olvasni bennük, mint, hogy jól érzed, ez így nem jó. Szorongsz és boldogtalan vagy tőle. Ha meg akarod gyorsítani, egy jó pszichológus sokat tud segíteni. (Csak ezt ne mondd otthon, mert "szégyent hozol a családra, te hálátlan"). Bocs, hogy ide írtam, de hátha másnak is segít egy kicsit.
2022. máj. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez itt kicsit túl van tolva. Most az, hogy látszik a kérdező anyján, hogy örülne, ha többet látná a gyerekét, az nem pszichiátriai eset meg nem abnormális. Hiszen a leírtak alapján amúgy nem cseszegeti a kérdezőt emiatt.


Minden normális szülő örülne, ha nem havi egy alkalommal látná a gyerekét. Ebben nincs semmi extra.

2022. máj. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
18, egyértelműen kivehető, melyik az a válasz amelyik a konkrét esetről szól. Hogy a vége kicsit másfelé kanyarodott, azt pedig a téma hozta. Van egy kérdés, a kérdező kap válaszokat, de a válaszokból esetleg tanulhat olyan, aki ilyesmi, de ennél sokkal nehezebb helyzetben van. Nem írt senki a kérdező anyjára olyasmit, hogy pszichiátriai eset lenne.
2022. máj. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Köszi szépen, pszichológushoz jártam (és még fogok is). Igen, vannak esetek, amikor már kell a szakszerű segítség, nekem sajnos konkrét PTSD-m lett a családomtól huszonéves fejemre (most vagyok 30). Valóban elkanyarodtunk a témáról, és nem pont a kérdező anyjáról írtam, csak megjegyeztem, hogy ez a jelenség is létezik, és nem is olyan ritka.
2022. máj. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!