Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudják a szülők feldolg...

Hogyan tudják a szülők feldolgozni, ha a gyerekük kirepül a fészekből és már a saját útjukat járja? Én úgy látom, a saját szüleimnek ez nehéz.

Figyelt kérdés

6 éve már, hogy elköltöztem 28 évesen (F), havonta másfél napra hazamegyek látogatóba (pl szombat reggel - vasárnap délután), de van magánéletem, van egy párom, dolgozom, tanulok mellette, így ennél ha szeretném se lehetne többet belepréselni.


A probléma az, hogy mindig amikor visszajövök otthonról, látom főleg anyumon, mennyire örülne ha minél többet és többet lennék otthon. Természetesen megérti ő is és apum is, hogy visszamegyek, de egyszerűen már nem fér bele az, hogy annyit járjak haza, mint egyetemistaként, amikor 1-2 hetente mentem haza.


2022. máj. 22. 16:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
11%

Ha jól értem, nem szereted azt látni a szüleiden, hogy többet szeretnének látni.

Akkor mi lenne számodra ideális viselkedés a szüleid részéről?

Öröm, hogy elmész?

Közömbösség?

Tényleg nem értelek!

Mit vársz a szüleidtől? Milyen viselkedést?

2022. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Abból tudok kiindulni, amit egy jóbarátomnál látok. A szülei nagyon szeretik, néha meghívják őt és párját, illetve a jóbarátom húgát és párját vendégségbe, vagy "privát" családi ebédekre nagyobb alkalmakkor, néha-néha beszélnek telefonon, de ennyi. Mindenkinek megvan a saját élete és ez tiszteletben van tartva.
2022. máj. 23. 12:53
 23/25 anonim ***** válasza:
34%

Hát, de most mit csináljon anyád, ha szeret és hiányzol neki? A leírásod alapján tiszteletben tartja, hogy külön életed van, nem hívosgat naponta meg sír-rí, hogy nem jársz hozzájuk többet.


De most azt elvárni, hogy ne hiányozz neki, felesleges. Örülj, hogy olyan anyád van, aki rád telepedés nélkül szeret, mások mit meg nem adnának ezért.


Most úgy adod elő, mintha valami zaklató anyád lenne. De majd ha neked is lesz gyereked, tényleg megérted, milyen sz*r lenne havonta egyszer látni.

2022. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
10%
Hát kérdező, nekem meg ez a nem normális kategória, hogy valaki a gyerekét kvázi idegenként kezelni, miután felnőtt.
2022. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
92%
Talán a "feldolgozás" nem jó kifejezés erre. Normális szülő természetesnek veszi az élettel járó változásokat, de persze ennek része az is, hogy ha marad otthon gyerek, az pótolja a kirepült gyerek helyét. A mai családok persze nem ilyenek és az egyetlen gyerek helyét nehéz pótolni. A szülők személyes adottságaik alapján élik át a helyzetet, az extrovertált anyák naponta hívogatják a gyereküket, az introvertált apák meg szinte soha (pedig a szeretet nem a hívogatások számával arányos). Az a jó, ha a szülők képesek elfoglalni magukat és valami értelmes tevékenységgel töltik ki napjaikat (jóval a nyugdíjas koruk felett is).
2022. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!