Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit csinálnátok...

Szülők! Ti mit csinálnátok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Az unokaöcsém most érettségizik. A humán tárgyakból nagyon jó, de a matematika nem megy neki. Az iskolából a tanára jelezte, hogy nem érte el azt a százalékot sem a matematika érettségin, ami elegendő lenne ahhoz, hogy mehessen szóbelizni, viszont a többi tantárgyból mind 70% feletti az eddigi eredménye. Anglisztikára felvételizett az ELTE-re, ami emiatt ugrik neki sajnos. A szülők teljesen ki vannak bukva és mindenféle szankciót kitaláltak neki. El akarják küldeni egy multihoz dolgozni és kitalálták, hogy a pót érettségiig lakbért és rezsit kell fizetni nekik, ha otthon akar lakni. Illetve bejelentették azt is, hogy a jövőben nem hajlandóak támogatni az egyetemi továbbtanulásban, hanem szakmát kell választania. Szerintetek ez nem drasztikus egy kicsit? Én, mint kívülálló azt mondanám, hogy a nyáron inkább egy matematika tanárt kéne keresni, aki felkészíti az őszi javító vizsgára. Ilyen retorzió mellett esélye nem lesz, hogy normálisan felkészüljön.
2022. máj. 25. 11:18
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy a gyerek miből fizesse a magantanàrt?
2022. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
87%
Hagyjátok 9-est, ő csak trollkodik.
2022. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
82%

Ha már a szülők idióták, akkor legalább a tanároknak lehetett volna annyi esze, hogy látják, hogy nagy gond van a matekkal és kivizsgálásra küldik a gyereket nem érettségizni.

Milyen iskola ez? Jézus...

2022. máj. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
82%
Úgy sejtem, már nagykorú a gyerek. Nézzetek utána, hogy MOST lehetne-e valamilyen vizsgálat alapján igazolni nála a diszkalkuliát. Ha igen, csináltassa meg, szerezzen igazolást és akkor talán mentesülhet a matek alól.
2022. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként nem lehet, hogy járt matektanárhoz és úgy lettek meg a kettesek év végén? Mert kétlem, hogy önerőből ment volna neki, ha az érettségin a 12%-ot (12 pontot) sem tudta összekaparni. Valamint az is egy érdekes kérdés, hogy hogyan készült az érettségire? Ugyanis ha csak a múlt évi érettségiket megírta volna gyakorlásképp, már abból ki kellett volna derülnie, hogy kb. esélytelen az érettségi.


A szülők pedig kretének, ez egyértelmű. Ez a „18 vagy, már nem vagy a gyerekünk”-kategória...

2022. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
71%
Persze lehet szidni a szülőket de nem ismerjük a történteket. Lehet hogy ők mindent megtettek, de a gyerek nem tanult. Lehet hogy milliószor beszéltek vele, hogy édes fiam bedd elő a matekot. Az is kelleni fog az érettségihez, nemcsak amit szeretsz. De a gyerek nem csinálta. Felnőtt, nagykorú. Ha nem hajlandó tanulni, mit tehetnek a szülők? Simán lehet, hogy a gyerek a kisujját sem mozgatta meg, hogy meglegyen az a matek érettségi. Gondolta eddig megvolt a kettes, most is meglesz
2022. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként pont azokból a tárgyakból gyenge amihez szorgalom kellene. A többi tantárgy kb az a kategória, hogyha jó esze van akkor rá tud ragadni és alig kell tanulni. Sőt én amikor csak órán figyeltem és nem tanultam mellé is hogytam a 4-es feletti átlagot.

De a matek, fizika, kémia pont olyan tárgy, amihez le kell ülni és tanulni rendesen. Szóval szerintem ez lustaság. Nem igaz az hogy akkor másból sem lenne jó!!

2022. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
71%
Vagy simán csak nem tudja annyira érdekelni, hogy valoban foglalkozzon vele, megesik ez is.
2022. máj. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Nem járatták matektanárhoz, ahogyan semmilyen más magántanárhoz sem, mert van egy ilyen fixa ideáljuk, hogy az iskolában mindent meg lehet tanulni. Nos, ha magamból indulok, ki akkor ez nem igaz, mert én is jártam magántanárhoz annak idején, hogy jobbak legyenek az eredményeim. Gyanús nekem is, hogy diszkalkuliáról van szó, mert hiába tanult órákat, egyszerűen nem értette az egészet és ezt nekem is, meg a szüleinek is többször mondta. Én ajánlottam, hogy menjen el tanárhoz, a szülők azt mondták ők ilyenre nem adnak ki pénzt és cikinek is tartják. Az, hogy eljutott az érettségiig szerintem a tanár jóindulatán múlt csak, aki kegyelemből adott neki kettest. Nem gondolom, hogy az lustaság, ha valakinek vannak nehézségei. Meg gondolom a vizsgadrukk is közrejátszott és leblokkolt.
2022. máj. 25. 13:21
 20/48 anonim ***** válasza:
60%
A gimnáziumba se vették volna fel, ha diszkalkulias lenne. Simán csak xarik rá,
2022. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!