Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit csinálnátok...

Szülők! Ti mit csinálnátok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Az unokaöcsém most érettségizik. A humán tárgyakból nagyon jó, de a matematika nem megy neki. Az iskolából a tanára jelezte, hogy nem érte el azt a százalékot sem a matematika érettségin, ami elegendő lenne ahhoz, hogy mehessen szóbelizni, viszont a többi tantárgyból mind 70% feletti az eddigi eredménye. Anglisztikára felvételizett az ELTE-re, ami emiatt ugrik neki sajnos. A szülők teljesen ki vannak bukva és mindenféle szankciót kitaláltak neki. El akarják küldeni egy multihoz dolgozni és kitalálták, hogy a pót érettségiig lakbért és rezsit kell fizetni nekik, ha otthon akar lakni. Illetve bejelentették azt is, hogy a jövőben nem hajlandóak támogatni az egyetemi továbbtanulásban, hanem szakmát kell választania. Szerintetek ez nem drasztikus egy kicsit? Én, mint kívülálló azt mondanám, hogy a nyáron inkább egy matematika tanárt kéne keresni, aki felkészíti az őszi javító vizsgára. Ilyen retorzió mellett esélye nem lesz, hogy normálisan felkészüljön.
2022. máj. 25. 11:18
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
47%

Anno en is megbuktam először matek érettségin, utána 3masra sikerült.Nem diszkalkulias, mert az mar hamarabb kiderült volna.Hogyan jutott el az érettségig??A tanárokat is felelősségre kell vonni.Mutassak meg az eddigi dolgozatait.

A matek érettségi az nem egy olyan dolog, amit nem lehet teljesíteni, le kell ülnie, es bemagolni, ennyi.A szülei meg igen, nagyon drasztikusak.Ha a poterettsegi sem sikerül, akkor kene a drasztikus lépéseket bevetni, nem igy elso nekifutásnál...csak azt varjak, hogy mikor szabadulnak mar meg tolle...

2022. nov. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
Sikerült neki a pótérettségi, de egyetemre nem mehet már. Beiratkozott szakképzésre és a szülei azt mondták, hogy amíg azt elvégzi biztosítanak neki mindent, de utána saját lábára kell állni. Személy szerint nem értek ezzel egyet, de én csak egy kívülálló vagyok.
2022. nov. 4. 11:17
 23/48 anonim ***** válasza:
48%
Akkor legalabb lesz egy szakmája, elmehet dolgozni es utána egyetemre estin vagy ilyesmi.Elofordul, mások is csináltak mar igy, túl fogja élni.
2022. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
#23 Tulajdonképpen így is lehet csinálni, csak nem értek egyet vele. Miért kéne egy olyan dolgot ráerőltetni, amit nm szeret, ahelyett, hogy abban támogatnák, amiben jó? Én azt mondanám, hogy legyen egy évig szakképzésben, hogy legyen diákja, maj utána menjen az egyetemre és szárnyaljon. Nyelvészethez senki sem fog tőle matematikát kérni.
2022. nov. 4. 22:24
 25/48 anonim ***** válasza:
89%

A leírásból nem derül ki rengeteg fontos részlet. Nagyon sok jó megoldás van. Ha jól megtanult egy nyelvet, abból már meg lehet élni. Egy nyelv+egy szakma megint lehet nyerő.

Az egyetem nem mindenkinek való. Ha valaki nem tud számára közömbös anyagból felkészülni vizsgára az kihullik.

Ha valaki nagyon el akar végezni egy egyetemet, az mehet estire vagy levelezőre.

A család pénzügyeit sem ismerjük. Tudják finanszírozni az egyetemi képzést?

Ezek csak azok a kérdések,amik írás közben eszembe jutottak. Ennél sokkal többet kell mérlegelni egy ilyen döntéshez.

2022. nov. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
83%
Nehezen szárnyalna egyetemen az, aki egy matek érettségit se képes letenni....
2022. nov. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
#26 Nyelvekből nagyon jó, nagyon jó érzéke van hozzá. Ahhoz matematika nem kell.
2022. nov. 5. 09:44
 28/48 anonim ***** válasza:
83%

27!


Szuper. Akkor válasszon valami olyan munkát, amihez nem kell egyetemi végzettség, se érettségi, se matek.

2022. nov. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
28! Nem értem mit kell kötözködni! A fiúnak egyetemen van a helye, egy nyelvészeti szakon! Kíváncsi lennék, hogy te milyen munkát végzel és ahhoz hány érettségi tantárgyadat használod fel. Én például jobb esetben is csak kettőt az öt közül. Azt meg lássuk be, hogy egy tolmácsnak, nyelvésznek, vagy nyelvtanárnak nincs szüksége ilyen szintű matematikára.
2022. nov. 7. 10:55
 30/48 anonim ***** válasza:
73%

29!


Ha egyetemen lenne a helye, akkor ott lenne. Az érettségi alap. Az "ilyen szintű matematika" kb alapmuveletek, de ne zavarjon. Ha szerinted meg annyira kiemelkedő tehetség ez a gyerek, finanszirozd neki te az egyetemet.

2022. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!