Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet leszamolni egy...

Hogyan lehet leszamolni egy mergezo kapcsolattal?

Figyelt kérdés
Aki volt ilyen helyzetben kerem az irjon. Ugy erzem teljesen nem tudom a kapcsolatot megszakitani. Anyukamrol van szo. Nem elunk egxutt de naponta latogatom hogy vasaroljak segitsek amiben tudok. Mindig kikeszit a gonoszkodasaval.

#Mergezo kapcsolat #Szobeli bantalmazas
2022. máj. 28. 09:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
50 évesen ennyire gyerek és áldozatszerepben ragadni, hihetetlen hogy ilyenek vannak.
2022. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozol a szülődnek azzal, hogy visszaadd neki a felnevelésed költségeit. Nem te döntöttél úgy, hogy megszületsz, hanem ők csináltak, azzal a kitétellel, hogy felelősséget vállalnak érted, amíg fel nem nősz. Ez úgy-ahogy megtörtént, innentől szabad akaratod eldönteni, milyen kapcsolatot ápolsz vele. De az ember a gondoskodást a gyerekeinek adja tovább, ha úgy dönt; nem a szülőnek jár vissza alapjáraton. Persze ideális esetben úgy működne, hogy a családtagok szeretik egymást, és ez nem lesz kérdés a gyakorin, de az esetek sokszor nem ideálisak.
2022. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok. Nő és 30 éves, anyám 65. 5 év terápiámba telt, egyrészt, hogy egyáltalán felismerjem, hogy bánt, aztán az, hogy rögtön a szituba jöjjek rá, hogy bánt (ne utólag), végül, hogy adekvátan tudjak is rá reagálni.

Addig én is mentegettem. A nagymamám 80+, ő is tud cifrákat mondani, most már őt is leállítom, akkor is, ha engem szid, meg akkor is, ha anyámat. A szeretet meg az időskor nem jelenti, hogy bármit bárkivel meglehet tenni.

2022. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, egyedül él anyud vagy otthonban? Az ellátás miatt kérdezem.
2022. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Fizetnék egy nővért vagy a kerületi idős gondozást,illetve kaját is rendelnék oda neki és akkor bűntudat letudva,de látnod sem kell őt.
2022. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Egyedul. Ellatja magat. Arra a kerdesre, hogy eddig hogy volt: dolgoztam ezerrel. Sikeres voltam. Persze nem az o szemeben. Rengeteget utaztam. Aztan jott a Covid. Edesapam elhalalozott . Munka nelkul maradtam. Gondoltam minosegibb idot toltok Anyammal. Ez nem jott, jon ossze.
2022. máj. 28. 13:50
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor most megállapítod, hogy nem jött össze (mitől jött volna?), és továbbra is a munkádba temetkezel. Gondolom, azóta már újra van. Anyádnak valószínűleg eleve rossz természete van, meg még egyedül is maradt, nem csoda, ha gonoszkodik. De ezt csak akkor tudja megtenni, ha te ehhez asszisztálsz. Ne ácsingózz az ő elismerésére, ő arra képtelen. Magadat ismerd el a sikeres területeiden. Inkább párt kéne keresned, mint hogy egy álompillangót üldözve kergetnéd azt az anyát, amilyet szeretnél, de neked nem olyat dobott a sors.
2022. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy nem szabad a másikkal gonoszkodni, de 80+-osan, amikor már nem olyan egészséges és friss az ember, akkor az idegrendszer az ember pszichológiája is rosszabbul működik már. Tisztelem azokat az időseket, akik idős korukra bölcs és szerető emberré válnak, de sajnos sokan inkább rosszabbak lesznek, azért értető is, mert 80+-osan sokkal nehezebb az élet mint 50+- osan.
2022. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kiiro, valtozott a helyzet azota valamit?
2022. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Igen. Probalom minimalizalni a kapcsolattartast. Segitek, telefonalok, intezem a vasarlast stb. Igy is kapok mindig. Ejfelkor telefonalt, hogy a sargarepat biztosan ingyen kaptam, olyan ocska. A piacon vettem, ezeket mar meg se hallom. Csak megijedtem, hogy rosszul van. Sokat nem tudok tenni! 30 eve kellett volna. Koszonom, hogy kerdezted!
2022. júl. 28. 18:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!