Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet leszamolni egy...

Hogyan lehet leszamolni egy mergezo kapcsolattal?

Figyelt kérdés
Aki volt ilyen helyzetben kerem az irjon. Ugy erzem teljesen nem tudom a kapcsolatot megszakitani. Anyukamrol van szo. Nem elunk egxutt de naponta latogatom hogy vasaroljak segitsek amiben tudok. Mindig kikeszit a gonoszkodasaval.

#Mergezo kapcsolat #Szobeli bantalmazas
2022. máj. 28. 09:36
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:
100%

Nagyon nehezen, ha kötelességednek érzed, mint ahogy írod is, akkor szinte lehetetlen.

Én megértelek, a nagyszüleimmel vagyok ugyanígy, 86 évesek, de kb 20 éve hallgatom, hogy "lehet hogy ez az utolsó karácsonyunk" és társaik, mindenkit megsértenek, felzaklatnak a hülye beszólásaikkal, mégsem teszi meg senki hogy megszakítja velük a kapcsolatot, sőt.

Én egyszer leültem velük a családi dolgokról beszélgetni, főleg a sajátjaikról, hogy hogyan nőttek fel, hogy jobban megértsem, miért akarnak állandóan terrorban tartani bennünket. Persze nem válaszoltak mindenre őszintén, sőt, szerintem kevés volt benne az őszinte beszéd. Nekem ami bevált talán egy kicsit, az a kapcsolattartás ritkítása. 1-2 havonta látom őket, max telefonon beszélünk, de előfordul ígyis is, hogy simán felhívnak munkaidőben valami megalázó dologgal, hogy miért csinálom, ilyen meg olyan hülye vagyok. Sajnos elszakadni olyan értelemben nem tudok tőlük, hogy kapcsolatot megszakítani.

Egy anyával még nehezebb lehet, nem is kell szerintem törekedni rá, csak arra hogy kicsit távolabb legyetek, ne legyen napi kapcsolattartás. Így valamennyit változhat a helyzet jó irányba, vagy csak simán több nyugid lesz tőle. Már az is jó. Pszichológus, pszichiáter, sportolás, barátok, sok meditálás, és találj dolgokat, amik örömmel töltenek el, hobbikat! Ezek is segíthetnek.

2022. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Először menj el pszichológushoz, mert anélkül cseszheted ebben az esetben...
2022. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
83%
Jaj ez a lehet az utolsó ünnep dumatol hányni tudnék.
2022. aug. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!