Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha a felnőtt gyerekete...

Szülők, ha a felnőtt gyereketek elköltözik otthonról megtartjátok a régi szobáját?

Figyelt kérdés

Még csak fél éve költöztem el és sok cuccom maradt anyámnál. Jelenleg nincs is hely ahova vigyem. Anya viszont bejelentette, hogy az idióta bátyámnak kell az én szobám is mert a sajátja nem elég. Szóval van egy hónapom hogy eltűntessek mindent mert ami ott marad azt ki dobják. Ne foglaljam a helyet ha már egyszer el költöztem. Ez máshol is így működik.

Hát szerintem azért ez nem túl korrekt.

Persze az tök normális hogy a bátyám 42 évesen nulla élet céllal otthon héderezik a mama hotelba.


27N


2022. jún. 21. 12:10
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
81%
Ha 3lkoltozik, mi is költözni fogunk egy kisebb lakásba, ott pedig nem lesz szobája. Nem értem miért kellene amúgy fenntartani valakinek egy szobát, aki amúgy máshol lakik.
2022. jún. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
89%
Nekem 2 évvel ezelőttig megvolt a szobám. 2012-ben költöztem el. Vettek egy kisebb házat amiben csak 2 szoba van, így természetesen nekem most nincs saját. Ha megyek, akkor a nappaliban alszok. Most tervezik, hogy a nyári konyhából szoba lesz, így majd az lesz a vendég szoba.
2022. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem lényegtelen, hogy máshol hogy van, az nem segít egy centit sem a te helyzeteden. Neked most nem mérgelődési munícióra van szükséged, hanem megoldásra.


Először is nem világos nekem, hogy az anyád mondta így, hogy az idióta bátyádnak kell... mert ha igen, akkor talán meg lehet vele beszélni, hogy az ő szava a döntő, és ne ugráljanak, úgy, ahogy az idióta fütyül. Ha azonban egyetértenek vele, és azt csak te teszed hozzá, akkor más a helyzet. Lehet, hogy talán ha szépen beszélsz az anyukáddal, hogy nagyon kis lakásban élsz, nem fér oda minden cuccod, de megérted, hogy kell a szoba, és összepakolsz kisebb helyre, úgy rendben van-e


Kérdezd meg, hogy úgy maradhat-e hogy összedobozolsz mindent, és valahol a sarokban, szobafal mellett el lesz a cucc.


Ha még ekkor is rinyálnak, akkor ajánlj fel nekik ezért pár ezer forintot havonta, amíg el nem viszed, (őszintén gondold át, hogy mennyit ér ez neked ez a szolgáltatás, és ne azon agyalj, hogy micsoda igazságtalanság ez) és kössetek erről szerződést, meg leltárat. Nem kell sértődösködni, mert megtehetik, és kész. Hogy nem igazságos, az egy másik kérdés, de az élet nem mindig méltányos és igazságos és szép, de nem a háborgás vezet a megoldáshoz, sőt.


Ha még úgy sem, akkor bérelj raktárhelyiséget, akár egy négyzetmétereset is már lehet bérelni havi pár ezer forintért, van portás, kamerával megfigyelt folyosók, stb. oda becuccolhatsz. jól meg lehet pakolni, de ha úgy van, akkor még nagyobbat is.


Lehet hogy az én szememet is szúrná valamennyire a dolog, hogy a gyerekem elköltözött, de még igényt tart a szobára, hogy minden maradjon úgy, mint addig volt, és elvárja, hogy senki ne nyúljon a cuccához. Az más lenne, hogy összepakol, és a teljes szoba helyett csak egy sarkot foglal el, vagy ilyesmit, de hogy egy teljes szobát...


Nem tudok, és nem is akarok igazságot tenni, ítélkezni, már csak azért sem, mert nem tudom, hogy a testvéred szobája milyen és mekkora, mivel foglalkozik, milyen tervei lennének a te szobáddal, de ez lényegtelen is, szóval kímélj meg a részletektől.


A lényeg, hogy a kínálkozó megoldások közül mi számodra a legkedvezőbb.


Egy szobát elfoglaló cuccot be lehet tenni ügyesen néhány dobozba, a bútort szét lehet általában szerelni, hogy kevesebb helyet foglaljanak, és még sorolhatnám. Így már az egész szoba csak egy-két négyzetméter helyet foglal, ami lehet, hogy nem szép látvány, de tudják hasznosítani a szobát. Vagy vihetitek a lakásban egy másik helyiségébe, és akkor még ennyire se lenne útban.


Nem megsértődni kell, hanem megoldást keresni!

2022. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
28%
Nem látom át miért ne lenne korrekt. Elkoltoztel. Ha egy albérletben költözöl egy másikba se fogják az előzőt fenntartani neked, hogy hátha majd vissza mész. Nagylány vagy, felnőtt nő, önálló életet kezdesz egy saját lakasban/albérletben. Annak, hogy a bátyád milyen, köze nincs hozzá. Ő otthon marad, te mész. Ha maradnal, maradna a szobad. Ha ő menne, az ő szobája lenne szabad.
2022. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
93%
Mi elköltöztünk kisebb lakásba, ezért nem maradt meg a gyerekszoba, nem is lett volna neki hely. A tárgyak egy része, amit nem vittek el magukkal, itt maradt nálunk, de éppen a múltkor jegyeztem meg magamban hogy a másfél szobás lakásban több a gyerekek cucca, mint a miénk. :) Ideje lenne, ha elvinnék, mert így sem férünk. És ez nem rosszindulat, jöhetnek bármikor, csak ennyi cuccuk már nem fér el itt.
2022. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
négy éve költöztem el, az öcsém még otthon, de a saját szobám még mindig az enyém. azzal, hogy nálunk is beköltözött anyám tornaszőnyege, meg az öcsémnek odaadtam két polcomat mert annyi cuccom már nincs náluk. meg félig vendégszoba, aki közelebbi barát és családtag, az ott alszik, ha a másik vendégszoba foglalt.
2022. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
95%

A házunk 3 szoba +nappali. 2 fiam van, egyik már 10 éve a másik 3 éve költözött el.

Az egyik gyerekszobából lett nekem egy nappali, a másik gyerekszoba megmaradt, ha valamelyik gyerek jön ott alszik.

Ha mindkettő egyszerre jön haza, átadom a szobámat.

2022. jún. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
90%
Kérdés mekkora házrol lenne szo hany szobaval.
2022. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
81%
Megtartom, ha majd hazajön ugyanúgy tudja használni a szobáját. A gyerekeinek is biztos jó érzés lesz, hogy látja, hol nőtt fel az Apukája.
2022. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
93%
Mikor a bátyámnak lett saját otthona, akkor kipakolt és beköltöztem a helyére. Viszont ehhez hozzátartozik, hogy nekem addig nem volt saját szobám (anyukám szobájában aludtam egy kanapén) és a testvérem úgymond végleg elköltözött, nem szándékozott már hazajárni vagy hazaköltözni. Most én is albérletben lakok az egyetem miatt, de otthon is van helyem, ugyanúgy megvan a szobám minden holmimmal. Nem kell senkinek, illetve még én sem tudom hol fogok lakni, hova vesznek majd fel, hol kapok munkát stb. Szóval szerintem ez egyrészt szükség kérdése, illetve függ a helyzettől, miért költöztél el, még hazajársz-e, haza fogsz-e költözni stb.
2022. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!