Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha a felnőtt gyerekete...

Szülők, ha a felnőtt gyereketek elköltözik otthonról megtartjátok a régi szobáját?

Figyelt kérdés

Még csak fél éve költöztem el és sok cuccom maradt anyámnál. Jelenleg nincs is hely ahova vigyem. Anya viszont bejelentette, hogy az idióta bátyámnak kell az én szobám is mert a sajátja nem elég. Szóval van egy hónapom hogy eltűntessek mindent mert ami ott marad azt ki dobják. Ne foglaljam a helyet ha már egyszer el költöztem. Ez máshol is így működik.

Hát szerintem azért ez nem túl korrekt.

Persze az tök normális hogy a bátyám 42 évesen nulla élet céllal otthon héderezik a mama hotelba.


27N


2022. jún. 21. 12:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
83%

27 éves vagy, de úgy kérdezel (gondolkozol), mint egy tízéves: másnak mi van, mert az jár neked is!


Hát nem egészen jó így gondolkodni.


Nem mindegy, hogy 170 nm-en laknak négyen hét szobában, vagy 55 nm-en laknak négyen három szobában, és hogy mekkora a te szobád, ami parlagon van, és mekkora a testvéredé, aki tényleg ott lakik.

2022. jún. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
97%
Lányom hat éve költözött el, még megvan a szobája, és meg is marad. Ennek egyik oka az, hogy ők a férjével bérelt lakásban laknak, tehát így biztonságosabb. Amikor hazajönnek, a szobájában alszanak, és amúgy sincs a szobájára szükségünk, ketten vagyunk a férjemmel, hálószoba, dolgozószoba, nappali van.
2022. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, de mi a bánatért kell a testvérednek két szoba?
2022. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes lenne, ha a 1 plusz 2 félszobás panelben nem használhatnának 2 szobát, mert egyik enyém, másik a tesómé volt.
2022. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Savlekotő ***** válasza:
90%
Itt a kérdezőt nem a szoba bántja valószínű hanem h meg mondták neki kidobjak a dolgait mint a szemetet, el lehet rakni is, de itt a naplopo 42 éves fontosabb nekik.. Csak ha segítség kell nekik a naplopo biztos nem fig segíteni.
2022. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

ma 16:22

Itt is csak az ő nézőpontját ismerjük, a saját ferdítésén keresztül. Nem tudjuk, hogy pontosan mi hangzott el korábban, nem ismerjük a körülményeket, se semmit.


Nem mondom, hogy alapjáraton ez jól hangzik, de el tudom képzelni, hogy szakadófélben van a cérna, és beszólnak valami ilyesmit. Nekem is mondták már gyerekkoromban, hogy rakjak rendet, mert amit elöl hagyok, az a kukában végzi, miután halomban állt a kupleráj, és százszor is hiába kértek szépen.


Továbbra se tudjuk, hogy mekkora a lakás, hányan élnek ott, milyen a beosztás, miket terveznek...


Gondolom, ha mondana valamit a kérdező, hogy jól van egy hónapon belül elszállítok mindent egy raktárba, kis türelmet... akkor megnyugodnának a kedélyek, de ha csak azt látják, hogy fél éve nyomorognak a lakásban, míg egy szoba üresen van, akkor lehet, hogy van valami ok a türelmetlenkedésre. Csak mert kétlem, hogy a témában ez lett volna az első beszélgetés, fél év alatt semmi előzmény, és fél év után rögtön ez az első mondat.

2022. jún. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Savlekotő ***** válasza:
51%
Nekem sokkal gazabb ha egy 42 éves férfi nő otthon dekkol parazita üzem módban de dolgozni is budos,nem segít stb, de sok esetben a szülő magának csinálja mert nyalja a seggét ahelyett hogy kivagna akkor egyből lenne elet cél.. .. De ott a naplopokat nőveroket alkoholisták simogatja tok.. Meg figyeltem.. Mondjuk a fel ország iszákos munka kerülő szar házi..
2022. jún. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
16%

Attól függ baromságra kell a szoba, vagy valami értelmes dologra. Most erre, hogy legyen egy játszószoba, lomtárszoba, "tévézős szoba" (valaki ezt írta) vagy "még egy szoba a tesónak" (ezt értelmezni sem tudtam mire kell neki még egy szoba) erre felesleges.


Ha arra kell, hogy legyen valakinek egy hálószobája, akinek eddig nem volt külön hálószobája (pl. kisebb tesó, amire írták is példát a válaszok közt) arra ok. Vagy esetleg ha pl. 4-en éltek 3 szobásban úgy, hogy 2 gyerekszoba volt a két gyereknek és a szülők a nappaliban aludtak, még ott is érthető esetleg, hogy az egyik gyerekszobát visszaalakítják a saját hálószobájukká, hogy ne a nappaliban kelljen aludniuk, ha nem muszáj.

2022. jún. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is, testvéremnek is megmaradt a szobája (igaz, ő elég sok hétvégén még ott alszik). Nekem van saját lakásom, de oda csak a szükséges személyes dolgokat, ruhákat stb vittem. bútorokat, lakberendezési dolgokat, ágyneműt stb.stb. újakat vettem, elég sok cuccom ott maradt a szülői házban. Van még szoba bőven, elférnek.

Nyilván ha 2 szobás lakásról lenne szó, akkor jogos lenne, hogy kell a hely.

Az hogy a tahó bátyádnak kell a szoba, meg ilyen stílusban adják elő, az szomorú, rosszul is esne, de pont emiatt nem is szívesen tartanék ott már semmit.

2022. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
87%
Meg mindig nem értem, miért kellene szobát fenntartani valakinek, aki nem lakik ott....
2022. jún. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!