Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esküvőre kölcsönadni a gyerekü...

Esküvőre kölcsönadni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel idén ősszel fogunk házasodni. Nem akarunk nagy esküvőt, csak szűk körűt, de a mai költségek mellett ez is bele fog egy millióba kerülni.

Mindkettőnknek még csak néhány év munka áll a háta mögött, annyit nem tudtunk félretenni, amiből ez zsebből fizethető lenne.


Amin én fennakadtam, azok a saját szüleim: az ő filozófiájuk, hogy mindenki keresse meg a saját szükségletére valót, én is, erre neveltek. Az esküvőben bőven tudnának minket támogatni, mégis úgy gondolják, hogy vagy

1. legyen csak kb 4 ember jelen vagy csak polgári szertartás*

(* mi templomit is szeretnénk, ami sem 0 ft, így első opció kizárva)

2. vegyünk fel banki kölcsönt

3. ők adnak, de az kölcsön lesz, szerződést írunk és (nyilván banknál kedvezőbb kamatokkal, de) visszafizetjük nekik.


Nem akartam tőlük soha ezt követelni, meg semmi más, nagyon szeretem őket, de mikor beszélek ismerősökkel, olvasgatok itt, és azt hallom, hogy a család segített nekik ebben, elgondolkodom, az én szüleim ennyire fukarak? Nem arról van szó, hogy nem telik rá, az teljesen érthető lenne, de ha nekem telne rá és az egy szem gyermekem menne férjhez, én nem kölcsönt adnék neki... rosszul esett, na, mintha nem szeretnének, hanem nekik egy “befektetés lennék”, vagy nem is tudom mi.

És ezzel szemben a párom szülei meg szó nélkül segítenek majd, állják nekünk és nem kölcsönbe a költségek felét, pedig az én családomnák szerényebben élnek.


Mit gondoltok fura a szüleim hozzáállása vagy én látom rosszul?

Ha gyerek vagy, neked segítettek a szüleid?

Ha felnőtt, segítettél/ fogsz a gyerekednek?



2022. jún. 23. 16:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/157 anonim ***** válasza:
88%

Nem értelek, Kérdező.

A szülők segítHETnek az esküvő-lagzi finanszírozásában, de nem KÖTELEZŐ nekik. Az nem mérvadó, hogy az "összes barátodnál" a szülők fizettek. Képzeld, az én baráti körömben meg az az általános, hogy a fiatalok maguk fizetik az esküvőt és a lagzit.

A te szüleid így gondolják, és kész, nincs jogod követelőzni.

Ha neked ez nem megfelelő, akkor vártok még 1-2 évet, spóroltok kicsit + a vőlegényed szüleinek segítségét elfogadva házasodtok.

Ennyi a történet.

2022. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/157 anonim ***** válasza:
89%
Sem az egyházi, sem a polgári esküvő nem kerül sokba. Feltéve, hogy nem akarsz különféle extrákat, csak a szertartást.A szertartás a lényeg, nem a lakodalom. Ha nincs rá pénzetek, akkor ne lakodalmazzatok.
2022. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/157 anonim ***** válasza:
89%
Mellesleg én például kifizetném a gyerekemnek, ha szeretné és beleférne, de egyetlen egy pár sincs a baráti társaságunkban akinek a szülők fizették volna, és nem azért, mert nem voltak hajlandóak, hanem azért, mert a párokban egyszerűen fel sem merült a kérdés sem. Mindenki olyat fizetett magának, amilyenre volt pénze.
2022. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/157 anonim ***** válasza:
92%

Vannak olyan szülők akik kifizetik az esküvőt és van aki nem.

Mindegyikre van példa, nem ti vagytok az egyetlenek, akiknek nem fizetik ki.

Ha adnak meg kell köszönni, ha nem adnak nem kell durcáskodni!

Ha 1 millióba kerül az esküvő, a párod szülei beleadnak 500.000-et, ti nem tudtátok összerakni a másik 500.000-et?

Ha ennyi pénzetek sincs minek az esküvő?

2022. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/157 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha nekik is ezt a hisztit nyomtad le nem csoda hogy nem kaptál pénzt.


Kérdező, ha a szüleid kitalálnák hogy másodszor is összeházasodnak, akkor fizetnéd nekik? Hiszen a szüleid....ha nem akkor mi jogon várod el hogy ők fizessék a te esküvődet?


Fizesse az, aki házasodni akar. Ha csóringerek vagytok halasszátok, ne más pénztárcáján élvezkedjetek

2022. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/157 anonim ***** válasza:
88%
Biztos, hogy nem kérnék pénzt a szüleimtők esküvőre és ha nem adnának semmit, akkor sem lenne bennen rossz érzés. Ha adnának, elfogadnám.
2022. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/157 anonim ***** válasza:
31%
Azt mondod, kis esküvőt akartok, de akkor mi kerül 1 millióba? A kis esküvő szinte ingyen van, esetleg 10 ezerért egy ebéd a családdal. De az is furcsa, hogy a szüleid szerződést akarnak veled aláíratni. Ennyire nem bíznak benned? Amúgy hagyomány szerint a szülők fizetik az esküvők, meg régen a nagykorú gyerekek szinte rögtön házasodtak, nem volt idejük spórolni rá. Szerintem illene beszállniuk legalább negyedével mondjuk, főleg ha nem létkérdés a pénz náluk. Úgyhogy senkinek sincs igaza, te követelőző vagy, szüleid meg sóherek.
2022. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/157 anonim ***** válasza:
14%

Az, hogy nem fizetnek, elfogadható. (Bár többen írták, hogy utólag nászajándékba kifizették majdcsak, az nem tudom, mitől jobb.)


Az, amilyen opciókat ajánlanak, nem. Ezek után, ha lenne, sem hívnám meg őket. Ennyivel legalább olcsóbb lenne.

2022. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/157 anonim ***** válasza:
88%
10 ezerből az ifjú pár nem ebédel meg
2022. jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/157 anonim ***** válasza:
90%
Ja, bocs 100 ezret akartam írni.
2022. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!