Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esküvőre kölcsönadni a gyerekü...

Esküvőre kölcsönadni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel idén ősszel fogunk házasodni. Nem akarunk nagy esküvőt, csak szűk körűt, de a mai költségek mellett ez is bele fog egy millióba kerülni.

Mindkettőnknek még csak néhány év munka áll a háta mögött, annyit nem tudtunk félretenni, amiből ez zsebből fizethető lenne.


Amin én fennakadtam, azok a saját szüleim: az ő filozófiájuk, hogy mindenki keresse meg a saját szükségletére valót, én is, erre neveltek. Az esküvőben bőven tudnának minket támogatni, mégis úgy gondolják, hogy vagy

1. legyen csak kb 4 ember jelen vagy csak polgári szertartás*

(* mi templomit is szeretnénk, ami sem 0 ft, így első opció kizárva)

2. vegyünk fel banki kölcsönt

3. ők adnak, de az kölcsön lesz, szerződést írunk és (nyilván banknál kedvezőbb kamatokkal, de) visszafizetjük nekik.


Nem akartam tőlük soha ezt követelni, meg semmi más, nagyon szeretem őket, de mikor beszélek ismerősökkel, olvasgatok itt, és azt hallom, hogy a család segített nekik ebben, elgondolkodom, az én szüleim ennyire fukarak? Nem arról van szó, hogy nem telik rá, az teljesen érthető lenne, de ha nekem telne rá és az egy szem gyermekem menne férjhez, én nem kölcsönt adnék neki... rosszul esett, na, mintha nem szeretnének, hanem nekik egy “befektetés lennék”, vagy nem is tudom mi.

És ezzel szemben a párom szülei meg szó nélkül segítenek majd, állják nekünk és nem kölcsönbe a költségek felét, pedig az én családomnák szerényebben élnek.


Mit gondoltok fura a szüleim hozzáállása vagy én látom rosszul?

Ha gyerek vagy, neked segítettek a szüleid?

Ha felnőtt, segítettél/ fogsz a gyerekednek?



2022. jún. 23. 16:17
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/157 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok a kamatos kölcsönre?
2022. jún. 23. 22:38
 92/157 anonim ***** válasza:
70%

"Ilyen alap dolgok...hogy azert ne ugy nezzen ki az egesz, mint egy vasarnapi ebed..."


Ha a szerelmemmel esküszöm, teljesen mindegy, milyen ebédnek néz ki az egész.

2022. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/157 anonim ***** válasza:
88%

92: azt, hogy úgy látom, ha az esküvős sztori nem jött be, akkor még előveszed ezt is, hátha mégis sikerül őket rossz színben feltüntetni.

Az igaz, hogy elég szokatlan, hogy családon belül kamatot kérnek, de ha nem tetszik, akkor nyugodtan elmehetsz a bankba is kölcsönkérni. Lehet, hogy mivel nem csak magadnak kéred, hanem a párodnak is, és őt nem szeretik, csak elfogadják, ezért csinálják ezt.


De azt nem írtad konkrétan, hogy ti hány százalékban akartok beszállni a saját esküvőtökbe? A párod szülei a felét állják, azt írtad. Ezek szerint ti még a másik felét se tudjátok kipengetni? Ketten együtt nem tudtatok fél millát összespórolni? Ez most komoly?

2022. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/157 anonim ***** válasza:
93%

"Mit gondoltok a kamatos kölcsönre?"


Semmit. Mivel te magad írtad le, hogy a szüleid milyenek voltak egész életedben. Nem értem, miért lepődsz meg. De sokan vannak, akik tudják, milyenek a szüleik, és mégis azt várják, hogy hirtelen a semmiből ideálisan viselkedjenek, mint egy amcsi családi filmben, vagy mint a haveréknál.

2022. jún. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/157 anonim ***** válasza:
35%
Minek kell agyba főbe esküvőzni? Hogy legyen mit mutogatni instán? Egy év múlva úgyis mentek szét. Én ilyenre még kölcsön se adnék. Pláne hogy egy nap alatt el legyen verve annyi pénz amiből autót vesz az ember.
2022. jún. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/157 anonim ***** válasza:
91%
Azért halkan megjegyzem, hogy továbbra sem szerepel sehol a sztoriban, hogy a szülők ne akarnák támogatni a gyereket. Simán el tudom képzelni, hogy nászajándékként borítékban megkapnák a félmillát (pláne, ha tényleg ennyire jól megy), csak éppen a szülők azt az életkezdésre, a lakás árába szánják, és nem arra, hogy a kicsilányuk eltapsolja egy fél nap alatt.
2022. jún. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/157 anonim ***** válasza:
78%

Mit gondoltok a kamatos kölcsönre?

Ha a szüleid neked kamat nélkül kölcsönadnak, akkor elvesztik azt az összeget, amit a bankba tett pénz után kaptak volna. Korrekt, ha ezt megkapják tőletek, így is sokkal jobban jártok, mint ha banki kamatot kéne fizetni.

Az egy milliót én sem értem. Ha lakásra gyűjtök, akkor az a legfontosabb és nem tapsolok el ennyi pénzt egy bulira. A két tanús esküvő és a milliós buli közt azért még van egy pár átmenet, keressetek normális kompromisszumokat. Pl. ha állófogadás van az olcsóbb, mit a sok fogásos vacsora. Ha vacsora, arra biztosan mindenkit meg akartok hívni? Esküvői ruhát használtan venni még a kölcsönzésnél is olcsóbb, sokan eladják mikor szembesülnek vele, hogy egy ilyen ruhát max. őrizgetni lehet, felvenni sehova.

Ha van templomi esküvő, akkor a polgármesteri hivatalban elég az alapszolgáltatás is, gyertyagyújtás, homoköntés meg egyéb nyalánkságok nélkül, gyönyörködni lehet a templomban is. + hivatali időben ingyen lehet házasságot kötni. (pénzbe a terembérlet, a zene, a pezsgő meg az újabb divatos ötletek kerülnek.

2022. jún. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/157 anonim ***** válasza:
82%

87-es! Úristen, ásd el magad! :D


88, 89 és 90! Egyben is el lehet küldeni egy hozzászólást, nem kell a kérdést szétcseszni. Igen, ki mit szeretne, a SAJÁT pénzén, nem a szülőkre kell várni, mert ez nem létfontosságú, hogy ekkora esküvője legyen. Egy ismerősömék nemrég házasodtak,nem volt semmi extra, a szűk család volt ott, aztán elmentek kajálni, kb 20-an, ha voltak.

Aki nagy dolgokról álmodik, spóroljon, vagy fektessen be,

2022. jún. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/157 anonim ***** válasza:
38%

Nézd, ismered a szüleidet, ha már gyerekkorodban is ennyire pénzcentrikusan szemlélték a világot, akkor tudhatnád, hogy nem azok a támogató lelkek. Joguk van hozzá, még akkor is, ha a haláluk után úgyis Te örökölsz mindent, elvileg. Azt nem értem, hogy miért elvárás, hogy segtísenek, mikor felnőtt, dolgozó emberek esküvőjéről van szó, nem háztól házasodtok, mint régen, amikor szó szerint a szülő házasította ki a gyerekét. Gondolom felneveltek, taníttattak, elindultál az életben, már rég együtt éltek, akkor miért is nem magatok álljátok azt az ünnepséget, amit szeretnétek, hogy megünnepeljétek, amit már eddig is csináltatok: egymást választottátok és együtt éltek. Bennem fel sem merült, hogy bármit is adniuk kellene a szüleimnek, ők se hozták fel, férjemnek dettó. Mindent mi csináltunk úgy, ahogy mi akartuk, és mi is finanszíroztuk, minden a mi döntésünk volt. Még csak az kellett volna, hogy valaki fizessen, mint egy gyereknek.... Nászajándékot kaptunk mindenkitől, nem belefizetést.


Az mondjuk nagyon fura, hogy kölcsönadni is kamattal adnának, nekem ez nagyon unodrítónak tűnik, de hát, ha ők így látják... Lehet, nekik van igazuk, a pénzezés nagyon meg tud rontani mindneféle kapcsolatot családon kívül is, nemhogy családon belül. Én azért megismerném a másik oldalt, hogy miért adnának a saját gyereküknek papírral, kamattal kölcsön, azért ennek a bizalmatlanságnak is lehet valami alapja, főleg, ha van nekik miből, és nem hiányozna az az összeg.

2022. jún. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/157 anonim ***** válasza:
17%

Ha ennyire fontos nektek az esküvő akkor inkább providentet vennék fel. Ekkora összegnél már csak számlásan adják annak nem nagy a kamata sem a banki személyi kölcsönökhöz képest.

Megtartanám az esküvőt lagzit de őket nem hívnám meg. Nekik azt mondanám 2 tanuval házasodtunk csak

2022. jún. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!