Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esküvőre kölcsönadni a gyerekü...

Esküvőre kölcsönadni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel idén ősszel fogunk házasodni. Nem akarunk nagy esküvőt, csak szűk körűt, de a mai költségek mellett ez is bele fog egy millióba kerülni.

Mindkettőnknek még csak néhány év munka áll a háta mögött, annyit nem tudtunk félretenni, amiből ez zsebből fizethető lenne.


Amin én fennakadtam, azok a saját szüleim: az ő filozófiájuk, hogy mindenki keresse meg a saját szükségletére valót, én is, erre neveltek. Az esküvőben bőven tudnának minket támogatni, mégis úgy gondolják, hogy vagy

1. legyen csak kb 4 ember jelen vagy csak polgári szertartás*

(* mi templomit is szeretnénk, ami sem 0 ft, így első opció kizárva)

2. vegyünk fel banki kölcsönt

3. ők adnak, de az kölcsön lesz, szerződést írunk és (nyilván banknál kedvezőbb kamatokkal, de) visszafizetjük nekik.


Nem akartam tőlük soha ezt követelni, meg semmi más, nagyon szeretem őket, de mikor beszélek ismerősökkel, olvasgatok itt, és azt hallom, hogy a család segített nekik ebben, elgondolkodom, az én szüleim ennyire fukarak? Nem arról van szó, hogy nem telik rá, az teljesen érthető lenne, de ha nekem telne rá és az egy szem gyermekem menne férjhez, én nem kölcsönt adnék neki... rosszul esett, na, mintha nem szeretnének, hanem nekik egy “befektetés lennék”, vagy nem is tudom mi.

És ezzel szemben a párom szülei meg szó nélkül segítenek majd, állják nekünk és nem kölcsönbe a költségek felét, pedig az én családomnák szerényebben élnek.


Mit gondoltok fura a szüleim hozzáállása vagy én látom rosszul?

Ha gyerek vagy, neked segítettek a szüleid?

Ha felnőtt, segítettél/ fogsz a gyerekednek?



2022. jún. 23. 16:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/157 A kérdező kommentje:
* gimis táborba
2022. jún. 23. 17:46
 42/157 anonim ***** válasza:
87%

Ez kicsit olyan, mint az érettségi körüli felhajtás. Előtte mindenki élete nagy vizsgájának érzi, aztán utána az egyetemen vagy főiskolán kiderül, hogy egy tárgyból kell annyit megtanulni, mint az egész érettségi anyaga volt. Az ismeretlen mindig nagyobbnak tűnik, mint valójában.

Ha nincs pénzetek rá, ne tartsatok akkora esküvőt és mondjatok le néhány részletről, amire nem telik VAGY halasszátok el addig, amíg összegyűlik rá a keret. Ne a szüleidtől várd el a kifizetést. Sokféle család van ezerféle felfogással és attól nem lesznek rosszabbak a te szüleid, hogy másé kifizet vagyonokat a gyerekének, a tiéd meg nem akar.

Azzal sem értek egyet, hogy a NAGY NAP megéri ezt az összeget, kölcsönkérve főleg nem. Nekem is volt szép esküvőm, az egészet a férjemmel fizettük és nem is bántuk, mert nem a szüleink választottak olyan menüt, nem ők akartak ilyen helyszínt és amolyan ruhát venni, hanem mi. Eltelt, szép volt, 2 nap múlva éltük tovább az életünket. Amikor megszületett az elős gyerekünk, majd a második, az mélyebb nyomot hagyott bennünk, mint egy 1 napos buli a rokonokkal és máig vallom, hogy kár lett volna nagyobb felhajtást csinálni a szükségesnél. Neked is azt javaslom, hogy higgadt fejjel gondold végig, hogy a leendő babád első lépései lesznek fontosabbak vagy a lagzis leves összetétele.

2022. jún. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/157 anonim ***** válasza:
89%

Vicces, hogy azt gondolod, ha egy gombóc fagyira máshova vittek, mert olcsóbb, akkor majd pont az esküvődre fognak igent mondani, hogy fizetik.


Ismerősünk esküvőjén (kb 100 ember vagy kicsivel több) maguknak fizették az esküvőt. Spóroltak rá. Aztán vissza is jött az ára, sokan hoztak kevés vagy sok pénzt, és ahogy láttam, 20-30 ezer alatt kevesen adtak. Nem csak az esküvő ára jött vissza, annyit mondok.


Spóroljatok, csináljátok ügyesen, és valószínűleg visszajön az ára, ha ez megnyugtat.

2022. jún. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/157 anonim ***** válasza:
90%

Értem én hogy fájnak a régi emlékek,de abba is gondolj bele h miért ilyen fukarok. Lehet azért gondolták at 2x is azt a fagyit, mert anyagi gondjaik voltak amiről nem tudhattál? Lehet most is van nekik gondjuk csak nem merik mutatni? Lehet van pénzük de nehezen megszerzett munkával?


Nem kell sietni az esküvővel gondolom 1-2 év múlva is szeretitek majd egymást.

Nagyon sok dolgot lehet ilyenkor is beszerezni ingyen/ olcsóbban. Pl ültető kártyákat is lehet magadnak csinálni , ruhát én pl. csak bérelném hisz úgyse venném fel többet szekrénybe meg sajnálnám porosodni. Annyi meg annyi dolgot lehet okosan csinálni

2022. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/157 anonim ***** válasza:
83%
Mellesleg ha nem vagytok vallásosak felesleges hajcihő a templomi esküvő... Pénzért? Megvagytok keresztelkedve legalább? Bérmálva tuti nem vagytok! Anno ott is az volt a szokás hogy aki az összes szentséget felvette annak volt ingyen ebből gyanítom h csak a rongyrázás menne...
2022. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/157 anonim ***** válasza:
91%

Lagzira nem adnék. Lakásra, bútorra, ilyesmikre akármikor, amennyit csak tudok, adnék neki és nem kölcsönbe. De lagzira biztos nem.

Csinaljátok úgy, hogy ami nászajándékból befolyik, abból kifizetitek a szüleidet. Probléma megoldva.

2022. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/157 anonim ***** válasza:
85%

Azt sem értem, hogy rinyálsz a család sóher viselkedésén. De ez mit old meg? Ha tudod, hogy ilyenek voltak, akkor főleg felesleges az egész vergődés.


Másrészt 1-2 millió a mai világban aprópénz, ha ennyit nem tudtatok összekaparni ketten évek alatt, akkor nem az esküvő lenne az első amire elszarnék ennyi pénzt a helyetekben.


Ráadásul tény, robogunk a szopó időszak felé, lehet nem most kellene szórni a pénzt feleslegesen.

2022. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/157 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nem segítettek a szüleink. Nem rohantunk sehova az esküvővel, inkább több évig jegyben jártunk. Nem akartam, hogy bárki beleszóljon a szervezésbe csak azért, mert belefizetett. Nem szeretem az ilyen adakozást. Másrészt semmi sem indokolja a szememben a vakarózásan gyors házasodást. Ami igen, azt le lehet zavarni ceremónia nélkül is, bár az én életemben nem volt ilyen


Nem lesz gyerekem, de ha lenne, sem segítenék. Az esküvő luxuscikk, nem létszükséglet. Két felnőtt ember döntése és dolga. Közjegyzőhöz és ügyvédhez menni meg nem egymillió... 😂

2022. jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/157 anonim ***** válasza:
90%

aztán ha házat akartok, adjanak pénzt önrészre?

ha gyerek lesz, fizessék a pelenkáját?

ha egy esküvőt se tudsz összedobni, mit vársz az élettől?

2022. jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/157 anonim ***** válasza:
91%

Tudod, a lagzit nagyon sokan hatalmas pénzszórásnak tekintik, és valljuk be, az is! Elhiszem, hogy neked ez fontos, ezzel nem is kívánok vitatkozni, de hogy ehhez miért várod el mások asszisztálását, azt már nem értem. Vannak sokkal fontosabb és nagyobb dolgok is az életben.

Ha lenne gyerekem, az utolsó dolog lenne, amire pénzt adnék, az a lagzi. Segítenék a házvásárlásban, a felújításban, a tanulmányaiban, de a lagzi a legutolsó dolog lenne a listámon. Valószínűleg ők is így gondolkodnak és nem ítélem el őket, mert ez racionális gondolkodás, mellesleg a mai pénzügyi helyzetben duplán érthető.


Egyébként a sok egybehangzó válasz mellett sikerült kicsit elgondolkodni azon, hogy te látod rosszul?

2022. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!