Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok ha a tini...

Hogy reagálnátok ha a tini lányotokról kiderülne, hogy terhes?

Figyelt kérdés
Én a sztoriban csak egy kívülálló vagyok, de érdekel a dolog, a lány 16 éves, a barátja 18. Ti a szülők helyében mit csinálnátok, hogyan fogadnátok ezt?

2022. júl. 2. 13:55
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
25%
40-es! Érdekes, külföldön nem olyan szar a helyzet, csak itt akarják elhitetni! Nézz már körül, ne a tévéből jövő szarságokból tájékozódj!
2022. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
80%

#41

40-es vagyok

Az eléggé érdekes lenne, ha neked kellene bemutatnod nekem, az így általad egy kalap alá vett "külföldet", mivel a munkám részeként a világot járom. Biztos tudnék neked tájékozottságból órákat adni, ha lenne hozzá kedvem és ez a fórum erről szólna. Tévénk meg nincs.

És ezzel a részemről az offolás befejezve.

2022. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
33%

Elsőre nem örülnék, de mindenben támogatnám őket. Abban is, hogy tanuljanak, hogy az unokám zavartalanul, egészségesen fejlődjön.


A környezetemben sokkal meredekebb példa is akadt.

17 éves tini szerelmesek hozták össze a kisbabát.

A fiatalon nagyszülővé tett szülők összeültek, és megbeszélték a stratégiát.

A lányt, amint már látszott, kivették az iskolából . Bejelentették a gyámügyön, hogy “az apa ismeretlen” (ezt fel kellett vállalniuk), a születendő gyerek gyámja az anya nagykorúságáig az anya szülei.

A srác így befejezhette a középiskolát, különben a nappaliról kirakták volna, el kellett volna mennie dolgozni, hogy estin elvégezze. A leendő nagyszülők ezt nem akarták.

A kislány otthon maradt, a fiú odaköltözött, mert ott 3,5 szoba volt. A lány kimaradt a középiskolából, később estin befejezte. A nagyszülők közösen tartották el őket a fiú első diplomájáig, mintha nem történt volna semmi.

Utána a lány szülei támogatták arányosan a lány első diplomájáig.


Mindkettő lediplomázott, a kisunoka normális családban növekedett, fejlődött. Amikor a lányt felvették az egyetemre, összeházasodtak. Később született egy kislányuk is. Ma már boldog nagyszülők.

A születendő gyereket nem tragédiának fogadták, ha már így történt, szeretettel és felelősen fogadták a nagyszülők.

2022. szept. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!