Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Komolyan én reagáltam túl?

Komolyan én reagáltam túl?

Figyelt kérdés

Anyagi okokból kifolyólag még mindig a szüleimmel lakom, egy korábbi adósság miatt nagy szükségük van a fizetésemre röviden...


2,5 hónapja keresk munkát, interjú után nem hivtak vissza szerződtetni egyik helyre sem. Eladtam egy tárgyat, aminek az árából 2 000 Ft-ot a szüleimnek adtam, a másik felét viszont én félre raktam magamnak ( kemény 2 000 Ft szintén )


Azt tudni kell, hogy a keresetem teljes összegére igényt tartottak és el is vették. 1 Ft-ot nem láttam a 180 ezres fizetésemből...


Szóval a mai nap folyamán:


Amíg távol voltam, az anyám benyúlt a szekrényembe és megtalálta ezt a csekély összeget.


Mikor hazaértem, konkrétan számon kért, hogy ez honnan van...rám fogta, hogy biztos a nagymamám adta a pénzt, mire én tagadtam, nem hitte el, majd felháborodva tudakolta, hogy akkor mégis honnan szereztem...kénytelen kelletlen elárultam, hogy ezt az összeget kivételesen magam számára raktam félre.



Olyan felháborítónak éreztem, hogy ki kellett mutatnom a haragom, a döbbenetemet, hogy ezt az egészet megengedte magának az anyám...hogy ilyen szinten nem tisztel, nem tulajdonìt nekem szavahihetőséget...ez mentális/lelki bántalmazás. Mindig magyarázkodnom kellett kicsi koromnál fogva, mert mindig hazugsággal vádolt ok nélkül....borzalom.


Erre neki állt feljebb, hogy hadjam abba a hisztimet, mert rám hívja a mentőket és elvitet innen ( nekem tilos volt haragot mutatni mindigis, azért szorongok )


Jó megalázó...napi szinten kijut belőle 🙃


Most majd képzelődni fog, hogy nekem van dugi pénzem, és nem adom be a közösbe, nem segítek neki, nekik, meg sunyi vagyok ès a többi...legszívesebben kinyírnám magam



2022. júl. 5. 17:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
88%
Én biztos elvállalnam a helyedben a szobalány munkát, és amint tudnék huznek el. De akármennyire is rosszul érzed magad ott, nem úgy tunik, hogy nagyon menekulnel belőle, akkor jó lenne bármi munka
2022. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
94%
Érdekes, egyetemen szaktársaim többen is voltak szobalányok. Egyikük sem akart az "eutanázia adagjáért" rohanni, de legalább volt saját pénzük és életük.
2022. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj, de nálunk a munkásszálló egy roppant kultúrált közeg. Edzőterem, grillterasz, focipálya stb. Nők és férfiak külön szárnyban, max 2 fős szobák, de nem ritka, hogy egyedül laknak az emberek a szobáikban.

Melóhely párszáz méterre.

Ebben mi olyan rossz van? Ha érdekel, küld egy fényképes önéletrajzot és megpróbállak bejuttatni.

2022. júl. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak annyit tudok tanácsolni hogy ne legyél buta. Rengeteg olyan meló van ahol adnak szállást és szerintem neked bárhol jobb lenne mint otthon. Ne legyél buta. És ezt tényleg azért mondom mert érzem hogy nem mersz lépni de szerintem ettől bármi jobb lenne.
2022. júl. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
97%

Nem reagálod túl, anyád nyilván bolond.

Te meg tűröd, mindenre van kifogás, csak lépni ne kelljen. Szobát is lehet bérelni, az még ilyen alacsony fizuból is kijönne, de mindegy, biztos erre is lesz valami duma, hogy miért nem jó. Akkor maradj, de ne csodálkozz, hogy ha bolondokkal élsz együtt, azok úgy is fognak viselkedni. Ez a te döntésed, viseld a következményeit.

2022. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Vannak munkásszállók és be lehet társulni albérletbe, úgy, hogy egy szobát bérelsz. Általában ezek a helyek jóval ólcsóbbak és nem kell több százezer... Sőt vannak olyan szállók ahol a bántalmazott (lelkileg is) nőket befogadják, segítik.


De én a hozzászólásodból azt olvasom ki, hogy te nem akarsz változatni. Neked jó ez a szituáció. Önbizalomhiányod miatt inkább maradsz szær helyzetben.

Mivel az, hogy te változtass erőfeszítésedbe kerülne, de te nem akarsz küzdeni a változásért. Ez az öngyilkos hajlamodból is kilátszik. Sajnálom, az eutanázia csak a halálos betegek végstádiumakor engedélyezett azokon a helyeken is, ahol engedik. Amúgy milyen durván önző dolog, hogy még azt is mással csináltatnád...


Döntsd el mit akarsz, hisztis picæként viselkedsz és folytatod az eddigi életedet, vagy a sarkadra állsz és lelépsz a balfenéken! Sejtem a választásod, mert az a könnyebb...

2022. júl. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Tudom miről beszélsz.

Elhúztam külföldre. 3 hónap után szétszedtek (tudod nulla önbizalom, áldozat típus)

Semmi gond, másik munkahely szintén külföldön.

De értsd meg, egy idő után már hozzászoksz hogy nem bántanak az emberek, csak az elején egyszerűen arra vannak beállva a radarjaid, mivel azt szoktad meg otthon.

Nem kell így élned, gondolj bele hogy csak 1 életed van.

2022. júl. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
És az a baj, hogy nem lesz vége. Ha most ennyit adsz azt elveszik. Ha kétszer annyit adsz, azt is elveszik, és akkor se leszel jó gyerek. Nincs megoldás, sajnos tényleg el kell jönnöd.
2022. júl. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!