Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Komolyan én reagáltam túl?

Komolyan én reagáltam túl?

Figyelt kérdés

Anyagi okokból kifolyólag még mindig a szüleimmel lakom, egy korábbi adósság miatt nagy szükségük van a fizetésemre röviden...


2,5 hónapja keresk munkát, interjú után nem hivtak vissza szerződtetni egyik helyre sem. Eladtam egy tárgyat, aminek az árából 2 000 Ft-ot a szüleimnek adtam, a másik felét viszont én félre raktam magamnak ( kemény 2 000 Ft szintén )


Azt tudni kell, hogy a keresetem teljes összegére igényt tartottak és el is vették. 1 Ft-ot nem láttam a 180 ezres fizetésemből...


Szóval a mai nap folyamán:


Amíg távol voltam, az anyám benyúlt a szekrényembe és megtalálta ezt a csekély összeget.


Mikor hazaértem, konkrétan számon kért, hogy ez honnan van...rám fogta, hogy biztos a nagymamám adta a pénzt, mire én tagadtam, nem hitte el, majd felháborodva tudakolta, hogy akkor mégis honnan szereztem...kénytelen kelletlen elárultam, hogy ezt az összeget kivételesen magam számára raktam félre.



Olyan felháborítónak éreztem, hogy ki kellett mutatnom a haragom, a döbbenetemet, hogy ezt az egészet megengedte magának az anyám...hogy ilyen szinten nem tisztel, nem tulajdonìt nekem szavahihetőséget...ez mentális/lelki bántalmazás. Mindig magyarázkodnom kellett kicsi koromnál fogva, mert mindig hazugsággal vádolt ok nélkül....borzalom.


Erre neki állt feljebb, hogy hadjam abba a hisztimet, mert rám hívja a mentőket és elvitet innen ( nekem tilos volt haragot mutatni mindigis, azért szorongok )


Jó megalázó...napi szinten kijut belőle 🙃


Most majd képzelődni fog, hogy nekem van dugi pénzem, és nem adom be a közösbe, nem segítek neki, nekik, meg sunyi vagyok ès a többi...legszívesebben kinyírnám magam



2022. júl. 5. 17:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
74%

Úgy mondogatjátok neki, hogy lépjen le, mintha lenne értelme...

Kipanaszkodta magát, ennyi, holnaptól megy minden tovább ugyanúgy. Aki képes visszamenni, ha tényleg gyerekkora óta bántották, azon nem fog segíteni néhány gyk-s komment.

2022. júl. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
77%
Ennyi erővel nyugatra is emhetsz ha már munka és szállás.
2022. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
92%

#11, Aki képes visszamenni, ha tényleg gyerekkora óta bántották,


Azért fog visszamenni, mert gyerekkora óta ezt huzalozták az agyába, hogy feltétlen engedelmességgel tartozik, különben a fent vázoltak lesznek a következmények. Lásd még: bántalmazás lélektana, avagy Stockholm szindróma

2022. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
59%
13, tök mindegy, mi az oka. A lényeg, hogy feleslegesen tépjük a szánkat.
2022. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
Micsoda szülõk vannak, dolgozol és elszedik a pénzedet?Ne alkalmazkodj hozzájuk, a szorongásod is el fog mulni,ha ott hagyod õket.
2022. júl. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Nem szükséges kötekedni,gondolom te is tudatában vagy annak, hogy nem tud az otthonába varázsolni az ember 2 pillantás alatt 300 000 Ft-ot albérletre, saját lakás 25 milliónál kezdődik...ráadásul úgy, hogy nem hívnak vissza sehova, szobalányi munkakört kivéve, ami embertelen és valószínű, be sem jelentenek magyar tulajdonú hotelekben...de nincs nagyon választásom, úgy tűnik.


Fogalmad nincs, milyen ilyen leki szó szerinti terrorban élni...egyébként az adósságot az anyám férje csinálta. ( ő nem a vérszerinti apám, ő már nincs, nem is érdekeltem, egy futó etye-petye eredménye vagyok röviden )


Olyam szinten elnyomásban tartanak, hogy most is abba kellett hagynom a zuhanyzást, mert a paraszt férjének épp olyan kedve szottyant, hogy akkor akart tusolni, amikor épp bent voltam...tette rám a szemét megjegyzéseit, az anyám meg elnézni..soha nem állt ki értem...ha elpanaszolom, egy kicsit is engedek a bánatnak, rögtön zsarolni kezd, hogy ő ezt nem bírja, ne gyötörjem a férjével, most rakja ki a lakásból a kedvemért...meg ilyenek...nem bzd meg...csak szólnál rá néha erre a tetűre, hogy adja meg a másik embernek kijáró tiszteletet...


Ha legalizálnák az eutanáziát, esküszöm, már rohannék az adagomért.


Nem lehet csettintèsre kiszállni...az életvitelemből adódóan eléggé ilyen bizonytalan, könnyen csipkedhető lány látszatát keltem..azonnal megennének egy ottlakásos vidéki munkahelyen..a többsége tudjuk honnan való a munkásszállòn...fiúnak oké, de lánynak kevésbé...Visegrádon próbálkoztam...porig alázott a munkaerőt kereső vendéglős, úgy visszaélt volna a szállás igényléséért, mint a huzat...


De a megerősítés jól esett, azoknak nagyon köszönöm...ebben az állandó gaslighting helyzetben egy idő után azt sem tudja az ember, mikor született, annyira kibillentik az ilyen mérgező emberek

2022. júl. 5. 19:57
 17/28 anonim ***** válasza:
68%

nem tud az otthonába varázsolni az ember 2 pillantás alatt 300 000 Ft-ot albérletre


Érdekes, az elején azért laktál otthon, mert kellett nekik a pénzed... Most már azért, mert nem futja albérletre.

SZobalányi munkakör embertelen???

2022. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
82%
Szóval végül kiderül, hogy azért annyira mégsem xar a helyzet, ha már inkább otthon maradsz valami szállásos, vagy épp külföldi munka helyett. Nehéz belekezdeni, én tudom. De muszáj.
2022. júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Savlekotő ***** válasza:
89%
Menekülj
2022. júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
93%
Ettől a helyzettől biztos nem embertelenebb a szobalány munka.
2022. júl. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!