Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nagyon sír és mérges,...

Anyám nagyon sír és mérges, mivel tehetnénk a kedvét jobbra?

Figyelt kérdés
Kivett egy 1 napos szabadságot a mai napra, hogy eltudja vinni a 12 éves húgom vérvételre. Sajnos képtelen volt lefektetni húgomat egész éjszaka mert reggel 5-ig játszott és ekkor is feküdt le. 2 óra alvás után nem tudta felkelteni, semmire nem reagált, úgy aludt mint a bunda. Anyám csalódott, mérges, sír. Mit kezdhetnénk anyával?

2022. júl. 26. 11:17
 291/314 anonim ***** válasza:
71%
Azt meg áruld már el, hogy te kinek akarsz hazudni? Magadnak? Magad előtt próbálod szépíteni azt, ami nem szép? Magadnak próbálod bemesélni, hogy mások mennyire hulladékok, csak mert ettől jobban érzed magad? Vagy előttünk próbálnád ezzel jobb fényben feltüntetni magad? Csak mert ennek semmi értelme. Attól neked nem lesz jobb, és a problémáid nem fognak megoldódni. Sőt, nekem sem lesz rosszabb tőle az életem.
2022. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 292/314 anonim ***** válasza:
20%

#291


"Magadnak próbálod bemesélni, hogy mások mennyire hulladékok, csak mert ettől jobban érzed magad?"


Hol írt ilyet Martin?

Anélkül, hogy bántani akarnálak, az az érzésem, hogy minden egyes bő lére eresztett válaszoddal (más fórumokon is!) saját félelmeidet, gondjaidat vetíted ki.

De nincs ezzel gond, valójában mindnyájan ezt csináljuk, mert az örök igazság, hogy "Mindenki a saját hibáját utálja a másikban a legjobban!"


Valljuk be, hogy akik a Gyakorin élik az életüket, azokkal valamilyen szinten gond van, magamat is beleértve és téged is 291-es.


Itt mindenki martin, csak másképp martin.


Martin elkövetett egy nagy hibát, túlságosan beengedte az itteni publikumot az életükbe és azóta is túlságosan nyitott és őszinte.

Ezzel lehetőséget adott mindenkinek, hogy legalább ennyi időre különbnek, bölcsebbnek érezzék magukat nála és a saját valóságos kis szarkupac életük fölé tudtak emelkedni, elfeledve annak minden gondját, nyűgét.

2022. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 293/314 A kérdező kommentje:

"Talán mert csak erre voltál képes? De hiába fejteném ki részletesen, te képtelen vagy komolyabb összefüggésekben gondolkodni"

Fejtsd ki Mr. Intelligencia, aki szerint Ő képes komolyabb összefüggésekben gondolkodni de én egy fabatkát sem érek. Ilyen munkákra voltam EDDIG képes (bár, ahol most dolgozom az nem holmi 8 általánossal rendelkezőknek való), de semmi sem akadályoz meg engem, hogy megtaláljam azt a munkát, amiért tanulnék is, esetleg abban a szakmában, amit végeztem is. Jelenleg MÉG nem találtam meg az ideális, nem betanított munkakört.

"Mondjuk mert képtelen vagy kiállni magadért, és lusta vagy tenni bármiért?" Mint írtam, képes vagyok magamért kiállni. Lusta vagyok, de csak mert jelenleg nem találtam meg a motivációm, egy mérgező környezetben élem mindennapjaim és depressziós vagyok.

"Mutass egy tényleg jó munkát, amit végzettség nélkül lehet végezni! (És amihez te kompetens vagy.)" A jó relatív. Valakinek ez, valakinek az. Én még nem találtam meg a számomra jó klasszikus munkát. Nem klasszikus értelemben : Streamelés :)

"Megint csak látszik, hogy nagyon el vagy szakadva a valóságtól. De tényleg, mutass már egy olyan munkakört, ahol a diploma a feltétel, de az tök mindegy, hogy mérnöktanári, filozófusi, vagy orvosi! Ez egyszerűen nem életszerű." Amikor kerestem munkát, főleg külföldit, többször is belefutottam, hogy "Diploma/Degree of any sort" volt az elvárás. Mondjuk 20-ból 1 ilyen volt. De volt.

"Nyilván a három felsorolt példa szimbolikus értelmű volt, bár azt hittem, egy diplomás embernek nem okoz gondot ezt felismerni. (Tévedtem, bocsánat.) De azért rohadt kevés végzettség nélküli embertől hallottam, hogy ő aztán milyen jó munkakörben dolgozik. Esetleg azoktól, akik benyalták magukat valahová, vagy az ősök pénzén kapaszkodtak fel" Nem okozott gondot felismerni, felismertem egyből, de végzettség nélkül nem csak az ezekkel egyszintű munkákba lehet beállni. Kevés ember van jó helyen végzettség nélkül, de ez nem azt jelenti, hogy nincs ilyen a világon. És mint ahogy írod, a kapcsolatokkal is lehet trükközni. Mindenre vannak kiskapuk.

"Cuki, amikor egyszer ezt mondod, másszor azt. Miért menekülsz az igazság elől? Miért akarsz magadnak is hazudni?" Mindig egy állásponton voltam ezzel kapcsolatban, nem tartottam normálisnak a helyzetünket soha. Nem menekülök az igazság elől és nem hazudok magamnak.

"Tényleg nem. Te rosszabb vagy. Detti legalább nem egy beképzelt gyökér" Miért lennék az? A beképzeltség elég távol áll tőlem.

"Tehát okoskodik, osztja a nem létező észt olyan témákban, amikben ő maga is elbukott" Igen, ezt értettem mindig is ez alatt.

"Mennyire másképp próbálod tálalni ugyanazt a dolgot attól függően, hogy épp mit akarsz kihozni belőle" Vagy a te szövegértelmezéseddel lehet inkább gond.

"mindenki más lenéző, primitív köcsög, te meg az elfogadás apostola vagy! Itt akiből árad a gyűlölet és az agresszió, az te vagy!" Szép kis áldozathibáztatás, de hát Magyarországon vagyunk, mit is vártam. Nem állítottam, hogy mindenki lenéző, de csomóan azok vagytok. Nem kezeltek egyenértékűként. Azt hiszitek, hogy buta és semmirekellő vagyok és így a kommunikációban ti vagytok a domináns. Ennek így semmi értelme, 5 éves gyerek szintjén kezeltek engem aki örök életében a gyárban fog megrohadni. És még van pofád azt állítani, hogy én vagyok az agresszor és belőlem árad a gyűlölet?

"ha tényleg annyira erényes és kompetens ember vagy, akkor hogy is van az, hogy te vagy az, aki egyhelyben toporog, és egy szürreális családi pokolban sínylődik már évek óta?" Mert még nem találtam meg azt a szakterületet, ahol tényleg kompetens lehetnék és élvezném is. Kompetens lehetnék a zene világában, ugyan is nagyon jó tehetségem van hozzá, csak egy idő után elkezdtem rühellni és lusta lettem hozzá. Pedig amikor azt tanultam akkor tényleg az egyik erősségemet mutattam meg. Tehát van ilyen szakterület csak még meg kell találni azt, amit élvezek is e-mellett.

"Egyelőre 15 éve vagyok az informatikai pályán, van egy munkám, amit szeretek csinálni, és nem mellékesen: boldog párkapcsolatban élek. Van egy diplomám (nem, nem olyan, mint neked, engem érdekelt is, amit tanulok), két szakképesítésem, és két nyelvvizsgám. Ezekből neked mid van meg? Van egy munkahelyed, amit utálsz, van egy így-úgy megszerzett diplomád olyan szakon, amit utálsz, van egy diszfunkcionális családod, ahol még pár nyamvadt videót sem tudsz összedobni, mert állandóan megy a visítozás" Na ezt most vagy elhiszem vagy nem, de inkább nem. De ha véletlen tényleg így lenne (de inkább nem) akkor is te szerencsés vagy, hogy te megtaláltad a te szakmádat, amit kedvelsz. Kit érdekel a párkapcsolat? Szüleimtől jól megtanultam, hogy egy párkapcsolat bármikor pokollá válhat és tönkreteheti a válás az életed. Inkább ilyennel nem kísérletezek. A diplománk ugyanolyan értékű, attól nem lesz értéktelen végzettség, hogy kevesebb a tudásom. Ugyanis autodidakta módon bármikor újratanulhatom, vagy egy bootleg képzésen részt vehetek ha megtetszik majd az informatika. Ja és, kinek is van felsőbbrendűség komplexusa itt? "Nekem jobb a diplomám höhöhö, kérdező te sz*rt sem érsz höhöhö". Ki is bújt a szög a zsákból.

"Van. De milyen?" Egy rendes mérnökinformatikus diploma.

"Már ha lesz hozzá megfelelő tudásod. Annál a cégnél, amit egyébként gyűlölsz. Te magad vagy a született önellentmondás" A cég maga nem rossz, a munkakör az amit rühellek. De a feljebb lévő körök nagy része teljesen normális és nem egy pokol.

"Hány ezer feliratkozód volt akkoriban? Mennyi volt belőle a havi bevételed? Nem volt az karrier, csak te szeretnéd annak látni" Ezer követőm volt, feliratkozó nem sok, de hát kezdőként ez nem is volt elvárható. Havi bevételem támogatásokból elhanyagolható volt, kb 15-20 euró. De mint mondtam, kezdőként és hobbistreamerként ez nem elvárható. A karriert nem véletlen tettem macskakörmökbe. Valamiféle karrier volt, de nem a klasszikus értelemben.

"Ami 5-10 éve népszerű volt, az most korántsem biztos, hogy az" Ezért próbálkozok más tartalommal most, ami népszerű.

"A terv az édeskevés" Miért lenne kevés? Régebben még tervezni sem tervezhettem, mert nem volt bevételem. Most, hogy van, így tervezek addig, amíg nem tehetem meg anyagilag a lelépést.

2022. aug. 7. 13:13
 294/314 A kérdező kommentje:
#292 Köszönöm, ebben teljesen egyetértek :)
2022. aug. 7. 13:17
 295/314 anonim ***** válasza:
84%

#292

Nem csak az itteni publikumot engedte be túlságosan az életükbe.

Az pedig, hogy sokszor saját magának is ellent mond, nem számít őszinteségnek.

A trash-celebeket valahol gondolom ez tartja fent, hogy nézik őket. Csak van, akinek van menedzsere, és a támogatóiból jól megél.


Nem lenne ezzel semmi gons, ha Martin a saját "tehetségéből" tenné.

Csak hogy szerencsétlen húgát állítja pellengérre, aki a nevelés hiányának az áldozata els sorban.


Persze, kell Martinnak a pozitív önkép, hogy ő mekkora kemény csávó, hogy mindezek ellenére...


Mit is csinált?

Átgázolt a testvére személyiségi jogain.

Saját elmondása alapján összecsalt egy diplomát.

Dolgozi pár hete, de sajnos ezért nem jár kitüntetés.

De sebaj, majd ha streamer lesz! Ami kívülállóként lazának tűnhet, de az igazán minőségi tartalom mögött többnyire kemény munka áll...

2022. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 296/314 anonim ***** válasza:
75%

#294: Szívből örülök, hogy megtaláltad a lelki társadat!

Az a tény, hogy lassan már 300 válasznál tartunk, és abból volt kb. 3, aki egytértett, vagy valamilyen szinten szimpatizált veled, és kb. kilencvenszer ennyi kritikus hangvételű válasz szünetett, nem gondolod, hogy akkor talán nem annak az 1%-nak van igaza?

2022. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 297/314 anonim ***** válasza:
77%

#296 Te is tudod, hogy nem fogja úgy gondolni...

Ahogy később se fogja úgy gondolni, hogy felelősséggel tartozik az életéért, mindig más lesz a hibás.

2022. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 298/314 anonim ***** válasza:
90%

"Mint írtam, képes vagyok magamért kiállni."

És ez eddig miben mutatkozott meg?


"Mutass egy tényleg jó munkát, amit végzettség nélkül lehet végezni! (És amihez te kompetens vagy.)"

"A jó relatív. Valakinek ez, valakinek az. Én még nem találtam meg a számomra jó klasszikus munkát."

Tehát nem tudsz mondani.


"Nem klasszikus értelemben : Streamelés :)"

Oké, én voltam a hülye, amiért nem tettem hozzá: olyan munkára gondoltam, amiből PÉNZT is tudsz szerezni. Mármint hogy TE tudsz pénzt szeretni, és nem csak mások, akik jobban csinálják. Streamelés (egyelőre legalábbis) kilőve, tekintve, hogy ha most elkezdenéd, még ha hiper-szuper tartalmakat is gyártanál, akkor is még hónapok telnének el, mire egyáltalán lenne belőle pár forint bevételed. Ahhoz, hogy ebből megélj, NAGYON magas szinten kell csinálnod, oda nem párszáz követő kell, hanem legalább százezer. Hány követőd is volt a "karriered" csúcspontján? Az hányadrésze a százezernek? Jó dolog a streamelés, de egy bizonyos szintig nem szabad puszta hobbinál többnek tekinteni.


"Amikor kerestem munkát, főleg külföldit, többször is belefutottam, hogy[...]"

Megint semmi konkrétum.

Nem mellékesen: a külföldi munkához előbb külföldre kellene költöznöd. Egyelőre te még városon belül sem vagy képes máshová költözni.


"Kevés ember van jó helyen végzettség nélkül, de ez nem azt jelenti, hogy nincs ilyen a világon."

De szerinted te pont beleesnél abba a 0,1 százalékba.

Azért az önbizalmad az megvan. :D


"A beképzeltség elég távol áll tőlem."

Valóban. :D

Csak épp olyan stílusban beszélsz másokkal, mintha legalábbis helyből zúznád porrá Einsteint. :D


"Na ezt most vagy elhiszem vagy nem, de inkább nem."

Egyéni probléma.

Bár nem hinném, hogy olyan különösen hihetetlennek kéne lenni annak, hogy az embernek van egy normális munkája, meg egy normális párkapcsolata, meg hogy van kijárt pár iskolát. Szomorú, ha neked ez ennyire elképzelhetetlen és hihetetlen dolog.

Egyébként meg megint csak befigyel az a bizonyos magas ló. Annak ellenére, hogy te szinte sírva, könyörögve jöttél ide segítségért, most felettébb nagynak képzeled magad, és rohadt könnyen lenézel másokat. Csak tudnám, hogy mire fel?


"Kit érdekel a párkapcsolat? Szüleimtől jól megtanultam, hogy egy párkapcsolat bármikor pokollá válhat és tönkreteheti a válás az életed. Inkább ilyennel nem kísérletezek."

Szerintem az utcára se menj ki, mert bármikor elüthet egy autó. Szóval inkább ne "kísérletezz" ilyenekkel! ;-)

A gondolkdásmódod rémesen torz. Ha az ember mindenben csak a lehetséges negatívumot nézi, akkor tényleg soha semmit nem fog elérni. Természetesen szíved joga lemondani a párkapcsolatról. Semmi közöm hozzá. Számomra viszont a teljes élet része. Az, hogy nálatok mi vezetett a válsához, az meg egy teljesen más kérdéskör.


"Ki is bújt a szög a zsákból."

Tehát szerinted ha valaki nem csak csalással szerez meg egy diplomát, hanem netán szereti is azt, amit tanul, és azt, amit dolgozni fog, akkor szerinted annak már felsőbbrendűségi komplexusa van?

Hát tévedsz.

Neked van kisebbségi komplexusod. Méghozzá nagyon durva mértékű. Betegesen irigy és arrogáns vagy azokkal, akiknek sikerült normális életet, és normális munkát kialakítaniuk. Minden alkalmat megragadsz, hogy beszólj azoknak, akiknek nem olyan siralmas az életük, mint neked. Mindezt teszed egy rémesen irritáló, lenéző, és csöppet infantilis stílusban.

Nézz már magadba, Martinka! Talán lehet, hogy nem mindenki más a hülye. Lehet, hogy nem mindenki más csinálja rosszul.

Vagy ha szerinted mindenki más annyira hitvány, akkor miért is van az, hogy pl. én jól érzem magam, te meg nem?

Ha te annyira jobban tudsz mindent mindenkinél, akkor miért van az, hogy egyhelyben toporogsz, és semmit nem érsz el?

Egyelőre te ide segítséget kérni jöttél. Ennek ellenére mániákusan pocskondiázol mindenkit, aki esetleg rá mer világítani a problémáidra, és nem csak a buksidat akarja megsímogatni.

Akkor élj úgy, ahogy szeretnél! De többet ne rinyálj!

2022. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 299/314 anonim ***** válasza:
61%
Az első videó borzasztó. Szándékosan provokálja a húgát nyaklevest érdemlő hangnemben. Anyuka meg hagyja. Martinka tegye le a telefont konyhában, csukja be szobája ajtaját, csak maradjon végre csendben. Akkor talán anyukája is jobban oda tudna figyelni mindenre.
2022. nov. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 300/314 anonim ***** válasza:
2023. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!