Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyunak hogy...

Hogy mondjam meg anyunak hogy ez a helyzet nekem enyhén szólva kínos? Mármint akarnék tenni valamit, de anyu miatt mégsem.

Figyelt kérdés
Szóval nekem van egy régebbi fiú barátom, általánosban voltunk évfolyamtársak, de a 8. utáni nyáron lettünk amúgy jóba. Mivel nekem elváltak a szüleim, nála meg akkor a válás előtti állapot volt otthon, volt témánk. Sokat dumáltunk, mindenféléről, tavalyig nagyon jóban voltunk, de muszáj volt neki elmondanom hogy beleszerettem, ő meg visszautasított. Azóta nem nagyon beszéltünk, de tudom hogy van barátnője. Idő közben neki is elváltak a szülei. És anyu most mondta el, hogy összejött az apjával. Már hónapok óta sejtettem hogy van valakije, és boldog voltam. Egyébként most is boldog vagyok, mert a pasi iszonyat rendes, és minden szempontból illik hozzá szerintem. De anyuék akarnak egy vacsit 4-esben (mi+a párja és a fia ugye). Marhára nincs arra szükségem hogy találkozzak a sráccal, de anyu boldog ezzel a férfival és nem akarom elszúrni neki. Viszont anya nem tudja mit éreztem/érzek a srác iránt. Persze ha együtt lesznek, és mondjuk ide költözik a fickó, akkor kb a tesóm lesz a srác akibe szerelmes vagyok, és visszautasított és több mint egy éves kapcsolata van. Nekem meg nincs senki… Szerintetek mi a fenét csináljak?😓 17L

2022. aug. 1. 00:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%
Minek akarod elmondani?
2022. aug. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
..
2022. aug. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez vigasztal:lakva ismerjük meg a másikat. Lehet ha oda is költöznének,egy hét után kiszeretnél belőle.
2022. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%

Kezdésképp tedd túl magad rajta, hogy a srác nem veled jött össze, és már barátnője van.


Amúgy meg mi köze van annak ahhoz, hogy neked nincs senkid, ahhoz hogy TALÁN hozzátok költözik az a srác akibe te szerelmes voltál? Ez a tesós dolog meg végképp nem értem, hogy van.

2022. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%

Én nem mondanék semmit. Ha összeköltöznek a szülők úgy, hogy te még nem töltötted be a 18-at (jogilag akkortól oda mész, ahova csak akarsz, felnőtt vagy, ha el tudod tartani magad, akkor - már ami az ottmaradást illeti - nem vagy köteles ottmaradni (feltéve, hogy van pénzed - ahhoz nyilván, ha nem ütsz meg egy nagyösszegű - mondjuk milliárdos, vagy sokszázmilliós lottófőnyereményt - akkor nincs mese, munka kell), akkor két lehetőséget látok: vagy mégis újra egymásba gabalyodtok (és akkor minden frankó, csak anyuék előtt nem kell hangosan nyögve szexelni), vagy nem, és akkor kultúráltan, barátok módjára kell egymás mellett lenni.


Meg kell beszélni a dolgokat. Mindenesetre ha ez neked kényelmetlen, kellemetlen vagy ciki, akkor meg hamar arra próbálnék rágyúrni, hogy saját megélhetésem, munkám legyen. Ha van munkád (és főleg nem valami minimálbéres), akkor már van béred, fizetésed, kereseted is, így tudod miből fizetni az albérletet. Amint pedig ez megoldott, én különmennék.


Sok fiatal él így. Az emberek elsöprő többségének bizony sajnos nem hullik ölébe az önálló élet vágyának megszületésével együtt egy lakás/pláne nem családi ház.

2022. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, miért rossz ez neked, de ha így alakul, acélozd meg magad, ezen csak az idő segít.

Ha ez segít, 3 évig tartott, mire túltettem magam az első szerelmemen (igaz, az legalább kölcsönös volt, földrajzi problémák voltak), de azért túltettem magam rajta.

Én is voltam már feltekenym de legyőztem, és azt hiszem, ez olyan dolog volt, amire igazan büszke lehetek az életben.

2022. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem légy őszinte anyukáddal és mondd el neki röviden a történteket. Ez abban segíthet, hogy ne kezdjenek el összeismertetni titeket vagy ne erőltessen bizonyos témákat, pl a srác barátnője vagy a ti leendő közös jövőtök. Ha valamikor mégis odaköltöznek, simán élhetett mellette úgy, hogy egy szót sem szólsz hozzá. Nektek nem kötelező családként élni, ahhoz túl idősek vagytok, hogy nevelőszülő legyen neked az apja, neki az anyukád. Egy év múlva egyetem, onnan elég 2-3-4 hetente hazamenni, észre sem veszed, elmegy az idő és nem is találkoztok hónapokig. Na meg lesznek új barátaid, fiú is akad majd és nem ezen fogsz agyalni.
2022. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Anyuék tudják hogy ismerjük egymást, sőt hogy barátok vagyunk, azért lették jóba, csak ezt a beleszerettem, ő meg nem túl kedvesen utasított vissza dolgot nem tudják.
2022. aug. 1. 11:36
 19/22 anonim ***** válasza:
59%
Szinte teljesen ugyanilyen témájú könyvet olvasok most éppen. A lány szerelmes, a fiú visszautasítja. Aztán hopp mostoha tesók lesznek, de még mindig kamatyolnának. Egy kicsit túltoldat az álmodozást szerintem.
2022. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Ez melyik könyv? Nem álmodozom, sajnos… és mi nem kamatyolnánk, a srácnak egyáltalán nem kellek.
2022. aug. 1. 11:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!