Bűntudatom van jogosan ?

Figyelt kérdés

Apámról van szó, alkoholista és hihetetlenül nem valósan látja a világot.

Egész gyermekkorunkban vert minket és terrorizalt, majd ahogy felnottunk anyam el hagyta végre és öcsém apámmal maradt emiatt sokat segítettünk neki de ő csak ivott és sose szállt be szinte semmibe. A lényeg hogy borzasztó apa és sajnos gyenge jellem is csak ha iszik akkor előjön belőle a aggresszió, emiatt be került 8 hónapja a börtöne és nem ivott beszéltem vele mondtam neki segítek ha kijön, de kijött és másfél napig el tűnt és persze a pénzét amit ki kapott el itta és utána akart jönni hozzam de én megígértem neki hogy ha iszik akkor én magára hagyom és így tettem, ezek után itt maszkalt a környéken de mindig be baszva ingatag mozgással láttam.

Majd most 2 napja eltűnt és bűntudatom van hogy nem segítettem neki mindennek ellenére csak ha neki segít valakit ő meg jobban el hagyja magát és iszik tovább ezt nem akartam azt hittem 8 hónap elég hogy le szokjon és be lássa úgy nem mehet tovább de ugyan az lett.

Viszont én lelkileg nem tudom ezt fel dolgozni ha eszem eszembe jut van e mit ennie ha le fekszem vajon i tud valahol aludni nem e fázik nem e bántja valaki.

Nem bírom ezt az érzést már de azt se tudjam hol keressem se telefonja se semmi információim róla.

Valakinek hasonló élmény vagy esetleg ismerőse vagy mit tanácsoltok hibás vagyok és jogosan van az érzés bennem ?


2022. aug. 3. 22:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen bűntudatod. Én mindig azt mondanom, mindenkinek jár esély, családtag esetén több is, mint egy alkalommal, de te felajánlottad, a feltételeid teljesen észszerűek és elfogadhatóak voltak, nem élt vele. Jobb is, hogy odébbállt, mert jelenleg úgysem lehet rajta segíteni. Ha esetleg egyszer jelentkezik, és segítséget kér, nem kell élből elutasítani, hanem a körülmények függvényében újra lehet értékelni a dolgot. De neki kell elszánnia magát a változtatásra.
2022. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
Elképesztő, hogy ezt megteszi valaki a gyerekével, mennyire szar ember.
2022. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
57%

12-es az az elképesztő, hogy ezek után a kérdezőt eszi a fene, hogy miképnt tudna segíteni az alkesz agresszív apjának. :(


Az ilyen ember az árokparton haljon meg, ki érdekel, de persze a lelkiismeretfurdalás keltés aaaz megy apuka részéről.

2022. aug. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a nagyon, rendkívül szomorú, hogy egy ilyen bántalmazó, rosszindulatú szülő is lelkileg el tudja érni, hogy felnőttként a gyereke rosszul érezze magát... A gyereke, akinek elvette a boldog, normális, szeretetteljes gyerekkorát, bántalmazással, agresszivitással, a függőséget választva terrorban tartva őt.
2022. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítők válaszokat, találkoztam vele oda adni a ruháit, az egyik barátja be fogadta így valamivel könyebb..

Igazából aki nem így nőtt fel nem tudja a sok miért-et..

Megpróbálok túl lépni rajta és el fogadni hogy soha nem fog változni ahogy idáig se tette.

Köszönöm mindnekinek

2022. aug. 5. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!