Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó döntés minden szó nélkül...

Jó döntés minden szó nélkül lépni otthonról?

Figyelt kérdés

Most fogok egyetemre menni, nagykorú lány vagyok. Albérletbe fogok költözni még ebben a hónapban amit anyám nem képes elfogadni, én pedig nem bírok anyámmal együtt élni, mert iszonyatosan hangulatember, felszínes vele a kapcsolatom. Sokszor olyan dolgokért b4szogat ami teljesen felesleges, levesz az életről, sokszor ha épp olyan kedve van hozzá se lehet szólni, szeretnék tőle távol lakni.

Tegnap volt egy ilyen

- nem költözöl fel,

- de felköltözök

veszekedésünk. És elkezdett konteokat gyártani arról alaptalanul, hogy én biztos drogozni fogok, a gólyatalálkozóra se mehetek el 10.én, mert állítása szerint (sosem járt egyetemre), nem ekkor szokott lenni, biztos nem oda megyek hanem valami mást csinálok. Őszintén nekem ebből nagyon elegem van. Aztán mikor megunta a veszekedést mondta hogy jó, költözzek fel, de adják le 50 ezer forintot IDE, aztán ha baj lesz mehetek az alkoholista apámhoz. Mondom oké. Az 50est viszont nem vagyok hajlandó neki odaadni, ugyanis nem állapodtunk meg semmiben, és nem fogom az ehavi diakfizetésem majdnem felét odaadni neki azért, mert ő az utolsó pillanatban eldöntötte hogy fizessem ki magam csak mert elköltözök. És még az albérletbe is fel akartak menni megnézni a mi a helyzet, persze mikor ezt említette akkor bunkó hangnemben beszélt, de nem engedtem, mert leszűrtem hogy ilyen hozzáállással mire megy ki a játék, hogy majd szétekéz mindent nekem és azt se szeretném hogy beégessen a hülyeségével a lakótársam előtt. Arra gondoltam lelépek ha nincs otthon. Tudom hogy gerinctelenül hangzik, de semmi kedvem a felesleges veszekedésekhez. Álmomban nem gondoltam volna hogy így kell majd költöznöm. Hasznos információ: albit, magamat saját pénzből finanszírozom. Ti mit tennétek ebben a helyzetben?



2022. aug. 6. 11:13
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
hogy mi a helyzet*
2022. aug. 6. 11:13
 2/52 anonim ***** válasza:
95%
Lépj le, én megtettem idén, jó döntés volt.
2022. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
95%
Menj.
2022. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
95%
Vissza se nézz. Bár a menekülj szó ilyen anyával helytálóbb.
2022. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
95%
Lépj le. Úgy is csak veszekedni fogtok, ha úgy lépsz le, hogy anyukád is otthon van. Ha pedig te mindenképp költözni akarsz, akkor pedig talán szó nélkül jobb lelépni, mint még plusz alkalmakat keríteni a veszekedésre. Amúgy nem hangzik gerinctelenül. Ő a hibás abban, hogy nem költözhetsz ki nyugodtan, az ő támogatásával együtt. Ő sodort ilyen helyzetbe.
2022. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
97%
Jó döntésnek nem mondanám, de kényszermegoldásnak megteszi.
2022. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim válasza:
89%

Menj el, ha anyud nem keres akkor egy ideig te se hívd. Ügyelj rá hogy ne tudja hol vagy albérletbe.


F/28

2022. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
96%
Mibol lesz pénzed alberletre? Ha 50e ft a fele a fizudnak, higy fogsz megelni suli mellett?
2022. aug. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
94%
Jogos az utolsó kérdése.. De ha van megoldásod, hajrá! Éld az életed, neked is csak egy van belőle. Nem kéne olyan helyzetben leélni amit te szarnak érzel.
2022. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
92%
#8 Gondolom csak szobát bérel, lakótársakkal. Lehetséges én is ezt fogom tenni, ha nem sikerül a koli, egy csomó olyan feladott hirdetés van csoportokban, hogy 45-60 ezer/per hó, akár rezsivel együtt, de láttam olcsóbbakat is. Pláne, ha nem Pestre megy. De lehet, hogy van párja, vagy nagyon közeli barátja, aki odamegy. A gimis volt szobatársaim azt csinálják, hogy a két csajszi, plusz a párjaik négyesben összeköltöznek.
2022. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!