Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó döntés minden szó nélkül...

Jó döntés minden szó nélkül lépni otthonról?

Figyelt kérdés

Most fogok egyetemre menni, nagykorú lány vagyok. Albérletbe fogok költözni még ebben a hónapban amit anyám nem képes elfogadni, én pedig nem bírok anyámmal együtt élni, mert iszonyatosan hangulatember, felszínes vele a kapcsolatom. Sokszor olyan dolgokért b4szogat ami teljesen felesleges, levesz az életről, sokszor ha épp olyan kedve van hozzá se lehet szólni, szeretnék tőle távol lakni.

Tegnap volt egy ilyen

- nem költözöl fel,

- de felköltözök

veszekedésünk. És elkezdett konteokat gyártani arról alaptalanul, hogy én biztos drogozni fogok, a gólyatalálkozóra se mehetek el 10.én, mert állítása szerint (sosem járt egyetemre), nem ekkor szokott lenni, biztos nem oda megyek hanem valami mást csinálok. Őszintén nekem ebből nagyon elegem van. Aztán mikor megunta a veszekedést mondta hogy jó, költözzek fel, de adják le 50 ezer forintot IDE, aztán ha baj lesz mehetek az alkoholista apámhoz. Mondom oké. Az 50est viszont nem vagyok hajlandó neki odaadni, ugyanis nem állapodtunk meg semmiben, és nem fogom az ehavi diakfizetésem majdnem felét odaadni neki azért, mert ő az utolsó pillanatban eldöntötte hogy fizessem ki magam csak mert elköltözök. És még az albérletbe is fel akartak menni megnézni a mi a helyzet, persze mikor ezt említette akkor bunkó hangnemben beszélt, de nem engedtem, mert leszűrtem hogy ilyen hozzáállással mire megy ki a játék, hogy majd szétekéz mindent nekem és azt se szeretném hogy beégessen a hülyeségével a lakótársam előtt. Arra gondoltam lelépek ha nincs otthon. Tudom hogy gerinctelenül hangzik, de semmi kedvem a felesleges veszekedésekhez. Álmomban nem gondoltam volna hogy így kell majd költöznöm. Hasznos információ: albit, magamat saját pénzből finanszírozom. Ti mit tennétek ebben a helyzetben?



2022. aug. 6. 11:13
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
Pestre költözök, csak szobát bérelek. Minden héten 3 napot tervezek dolgozni, rengeteg munkalehetőséget találtam már most sokkal jobb óraberekkel mint itt vidéken. Itt is csak heti 3 napot dolgoztam, így lett összesen 100ezer a bevételem. A szobám 60ezer havonta, a rezsi nagyon kevés, télen kicsit több, de felezve 80 körül kijovok havonta. A lakótársam szülei nagyon rendesek, elhalmoznak, támogatnak minket kajával és természetesen elfogadjuk a segítséget
2022. aug. 6. 13:09
 22/52 anonim ***** válasza:
100%
És mire kér édesanyád 50 ezret?
2022. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%

Lépj le, de tudasd anyáddal, hogy ezt tetted.

Ha szó nélkül (hagyott papír nélkül) lelépsz, anyád a rendőrökkel kerestethet. Persze, ha ők megtalálnak, csak annyit tudathatnak anyáddal, hogy élsz, nincs bajod, de tartózkodási helyed nem adhatják meg, ha nagykoró vagy.

2022. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim válasza:
100%
Nagykorú vagy,nem kell bejelentened neki,hogy hol vagy és mit csinálsz. Amint lehet,menj.
2022. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%

Én azért írnék egy papírt, hogy elmentem, ne várjon, és valami elérhetőséget is, de lehetőleg nem telefonszámot, hanem ahol írásban érhet el. Telefonon nehezebb az érzelmi zsarolást kezelni, írásbeli kommunikációnál van időd átgondolni a választ, akár megbeszélni valakivel, kevésbé vagy befolyásolható. Email, messenger, facebook, amit tud használni.


Ez mindenképpen nehéz helyzet, de most van lehetőséged kitörni, és ez az egyetlen út, ami jóra vezethet.

2022. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
93%

Szó nélkül nem!


Legalább hagyj neki egy levelet, hogy ne aggódjon és ne hívja a rendőrséget !

2022. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
70%
A mobil alapján szakemberrel pontosan kiderítheti anyád, hol vagy éppen. Máris lebuktál, mehet botrányozni. Vedd ki ebből a kártyát, és tegyél bele újat, aminek a számát titkosíttasd.
2022. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
95%
És hagyj neki papíron egy RÖVID írást, hogy nem bírod a zaklatásait, saját akaratodból elköltöztél, és nem akarod, hogy tudja, hová. Ha ezzel bemegy a rendőrségre, elhajtják, mert látszik, hogy nem elraboltak. Amidet nem viszed magaddal, arra vess is keresztet, mert nem fogsz tudni visszamenni értük. Anyád nem fog megjavulni, arra hiába vársz. Egy rokonod se tudjon rólad semmit, se olyan barát, volt osztálytárs, akit anyád ismer, mert elpletykálják.
2022. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
76%
A fészről meg töröld magad, mert hiába tiltod le, megkér majd másokat, hogy a saját jelszavukkal hadd nézegessen téged.
2022. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%
Mikor épp dolgozik anyád, akkorra hívj oda egy autós havert, és rakjátok tele a dolgaiddal a csomagtartót meg a kocsi tetejét.
2022. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!