Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó döntés minden szó nélkül...

Jó döntés minden szó nélkül lépni otthonról?

Figyelt kérdés

Most fogok egyetemre menni, nagykorú lány vagyok. Albérletbe fogok költözni még ebben a hónapban amit anyám nem képes elfogadni, én pedig nem bírok anyámmal együtt élni, mert iszonyatosan hangulatember, felszínes vele a kapcsolatom. Sokszor olyan dolgokért b4szogat ami teljesen felesleges, levesz az életről, sokszor ha épp olyan kedve van hozzá se lehet szólni, szeretnék tőle távol lakni.

Tegnap volt egy ilyen

- nem költözöl fel,

- de felköltözök

veszekedésünk. És elkezdett konteokat gyártani arról alaptalanul, hogy én biztos drogozni fogok, a gólyatalálkozóra se mehetek el 10.én, mert állítása szerint (sosem járt egyetemre), nem ekkor szokott lenni, biztos nem oda megyek hanem valami mást csinálok. Őszintén nekem ebből nagyon elegem van. Aztán mikor megunta a veszekedést mondta hogy jó, költözzek fel, de adják le 50 ezer forintot IDE, aztán ha baj lesz mehetek az alkoholista apámhoz. Mondom oké. Az 50est viszont nem vagyok hajlandó neki odaadni, ugyanis nem állapodtunk meg semmiben, és nem fogom az ehavi diakfizetésem majdnem felét odaadni neki azért, mert ő az utolsó pillanatban eldöntötte hogy fizessem ki magam csak mert elköltözök. És még az albérletbe is fel akartak menni megnézni a mi a helyzet, persze mikor ezt említette akkor bunkó hangnemben beszélt, de nem engedtem, mert leszűrtem hogy ilyen hozzáállással mire megy ki a játék, hogy majd szétekéz mindent nekem és azt se szeretném hogy beégessen a hülyeségével a lakótársam előtt. Arra gondoltam lelépek ha nincs otthon. Tudom hogy gerinctelenül hangzik, de semmi kedvem a felesleges veszekedésekhez. Álmomban nem gondoltam volna hogy így kell majd költöznöm. Hasznos információ: albit, magamat saját pénzből finanszírozom. Ti mit tennétek ebben a helyzetben?



2022. aug. 6. 11:13
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim válasza:
70%

Nekem kettő lakótársam volt aki allando jelleggel szívta a vérem, stb.


Megvárták amíg elhúznak otthonrol ( szép csendben mindent osszepakoltam ) és leléptem 20 perc alatt amikor nem voltak jelen .


Azóta is bánt, mivel nem szeretem az ilyesmit de nagyon nemm voltak korrektek velem. Utánna egy ideig kaptam is a fenyegetést tőllük ! ( üzenet, insta, messenger,stb ! )

Szartam rá, letiltottam mindenhol. Ma már ha Meglàtnàn az utcán őket maximum megrugdosnàm őket 😂

2022. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Lakótársam, legjobb barátom újévkor költözött el. Azóta nem látta a 'családját'. Csak az anyjával tartja a kapcsolatot, mert ő nem féreg, csak áldozat, ahogy a barátom is az volt.

2022. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!