Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó döntés minden szó nélkül...

Jó döntés minden szó nélkül lépni otthonról?

Figyelt kérdés

Most fogok egyetemre menni, nagykorú lány vagyok. Albérletbe fogok költözni még ebben a hónapban amit anyám nem képes elfogadni, én pedig nem bírok anyámmal együtt élni, mert iszonyatosan hangulatember, felszínes vele a kapcsolatom. Sokszor olyan dolgokért b4szogat ami teljesen felesleges, levesz az életről, sokszor ha épp olyan kedve van hozzá se lehet szólni, szeretnék tőle távol lakni.

Tegnap volt egy ilyen

- nem költözöl fel,

- de felköltözök

veszekedésünk. És elkezdett konteokat gyártani arról alaptalanul, hogy én biztos drogozni fogok, a gólyatalálkozóra se mehetek el 10.én, mert állítása szerint (sosem járt egyetemre), nem ekkor szokott lenni, biztos nem oda megyek hanem valami mást csinálok. Őszintén nekem ebből nagyon elegem van. Aztán mikor megunta a veszekedést mondta hogy jó, költözzek fel, de adják le 50 ezer forintot IDE, aztán ha baj lesz mehetek az alkoholista apámhoz. Mondom oké. Az 50est viszont nem vagyok hajlandó neki odaadni, ugyanis nem állapodtunk meg semmiben, és nem fogom az ehavi diakfizetésem majdnem felét odaadni neki azért, mert ő az utolsó pillanatban eldöntötte hogy fizessem ki magam csak mert elköltözök. És még az albérletbe is fel akartak menni megnézni a mi a helyzet, persze mikor ezt említette akkor bunkó hangnemben beszélt, de nem engedtem, mert leszűrtem hogy ilyen hozzáállással mire megy ki a játék, hogy majd szétekéz mindent nekem és azt se szeretném hogy beégessen a hülyeségével a lakótársam előtt. Arra gondoltam lelépek ha nincs otthon. Tudom hogy gerinctelenül hangzik, de semmi kedvem a felesleges veszekedésekhez. Álmomban nem gondoltam volna hogy így kell majd költöznöm. Hasznos információ: albit, magamat saját pénzből finanszírozom. Ti mit tennétek ebben a helyzetben?



2022. aug. 6. 11:13
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
91%

2014 be 28 évesen úgy léptem le otthonról nem szóltam semit. Tudtam szent beszédet kapnák ha megosztom szüleimmel. Lassan hordtam át egyik városból a másikba a cuccaim. Mikor minden átkerült hagytam egy levelet amibe lényeget megírtam. Aztán mivel nem volt annyirA rossz kapcsolatom szüleimmel mint neked meglátogattam őket hétvégen. (Ezt neked nem tanácsolom) es megbeszéltünk mindent.



Amit megbántam, hogy ezt a lépést nem hamarabb tettem meg. Annak idején haragudtak rám szüleim. Ma megbékéltek oly anyira, hogy végre apám és köztem olyan kapcsolat van apa is fia között kéne lenni.



Ne engedj zsarolásnak! Ne érezzd azt rossz dologra készülsz! Hálátlan és bunkó se vagy! Kérgező környezetből kikell szabadulni, ha van lehetőség!


Amyud 50ezer Ft-os oövetelése irreális. Nem is értem mire fel kéri.

2022. aug. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
98%
Ha az albérlet és a rezsi kifizetése után kb 20E Ft-od marad egy egész hónapra, az nem elég. Arra alapozni a megélhetésedet, hogy a szobatársad szülei majd etetnek, az felelőtlenség részedről. Nem, szeritem nem jó döntés minden szó nélkül elköltözni. Én a helyedben leültetném anyukámat és bármennyire kiborul, megpróbálnék tőle nem haraggal elköltözni. A leírtak alapján az látszik, hogy nem dolgozta még fel, hogy felnőttél, önálló döntéseid vannak, de alapveten nem rossz ember, hiszen törődik valed, csak túlzásba viszi. Az 50E Ft-ot nem értem, az a rész elég zavaros a leírásodban. Milyen céllal kellene ezt fizetned?
2022. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
22%

32# Végre egy higgadt, okos hozzaszólás.


Elborzasztott némelyik hogy milyen kegyetlen, szívtelen... Végülis anyád szült, óvott, nevelt évtizedeken át, biztosan voltak csodálatos közös pillanataitok és most úgy van beállítva mint egy szörnyeteg akivel soha többé nem kellene szóbaállnod.


Aki ilyet ír-javasol az pszichopata.

2022. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
90%
A mama a pszichopata, nem a hozzászólók.
2022. aug. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
9%
34# és te is.
2022. aug. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit erős, hogy te majd egyetem mellett napi 8 órákat fogsz dolgozni, legalább heti 3 nap, havi több mint 100 ezerért. Max hétvégén. Majd meglátod, ha mindennap lesz egy aláírós gyakorlatod péntek kivételével.

Arra alaponzi, hogy majd a lakótársad szülei téged etetnek 3 éven keresztül kicsit gyerekes észjárásra vall. Elfogod te tudni látni magad, vagy élősködsz máson?

2022. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
13%
Fogadni mernék hogy akik itt beírogattak olyanokat, hogy többé ne álljon szóba a saját anyjával a kérdező, azok vagy intézetben nőttek fel vagy a szüleik nem törődtek velük vagy tehén volt a radiátor náluk mert teljesen antiszociális a mentalitásuk.
2022. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
77%

"mert teljesen antiszociális a mentalitásuk."


Én meg fogadni mernék, hogy a te anyád nem súlykolta beléd az utolsó pillanatig életed minden percében, hogy egy darab xart sem érsz és hogy minden xar amit csinálsz, egészen gyerekkorod óta. :)


Akinek meg ilyen anyja van és hagyja, hogy így bánjon vele (vagy erre buzdít másokat) azt bolond és meg is érdemli. :)

2022. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
92%
Menj nyugodtan szó nélkül, egy veszekedéssel kevesebb lesz.
2022. aug. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
61%
Huhh 😂
2022. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!