Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem fogadja el a félig fekete párom?

Figyelt kérdés

A párom félig magyar, félig pedig USA-ból származó fekete.

Nagyon rendes srác, kétnyelvű, tökéletesen beszél magyarul és angolul is, tanult is. Nem gengszter, nem is muszlim, semmi ilyesmi. Orvosira jár.

A szüleim mégsem hajlandóak elfogadni.

Apám egyenesen úgy beszél róla, hogy nem hozhatom haza, mert ő apaként nem feltétlenül kíváncsi arra, hogy kivel szexelget a lánya, majd hazahozom, ha komoly (2 éve együtt vagyunk).

Anyukám pedig azt mondja, hogy azért nem tudja elfogadni, mert nem hagyta el az eltérő kultúráját, és nem a magyar kultúrkörhöz tartozik, mert hazalátogat Amerikába az ott élő rokonokhoz, és akkor megy a feka templomba tapsikolva godspel-t énekelni, és akkor hozzájuk hasonlóan öltözik fel, stb.

Amikor jobban összekapunk, akkor már volt olyan, hogy kifejezetten lenéző, ocsmány szavakkal illették őt, azt állítják, hogy akkor is kötelesek megtűrni őt az orvosin a mai világban, ha buta, 1-2x fenyegettek is, hogy nem jönnének el még az esküvőnkre sem, és csak imádkoznak, hogy legyen vége, és bizonyosodjon be, hogy csak múló hóbort, kései tiniszerelem volt.


Most komolyan a barátom és a családom között kellene választanom?

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen helyzetbe kerültem...


21/N

23/F



2022. aug. 6. 19:06
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
87%

Öszintém szólva nekem nem lenne kétséges, hoyg ennyire ostoba, elöitéles, rasszista emberekkel akarnék-e további kapcsolatot tartani.

Én a helyedben mindenképpen a párodat választanám, sokkal értékesebb embernek tünik.

2022. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván a perspektíva a párkapcsolatodban van.


Ha a szüleid nem hogy elutasítóak de még obszcén vagy sértő jelleggel nyilatkoznak a párodról, akkor tudod mit kell tenned.


Majd fognak ők kopogtatni azon az ajtón ami most bezárul előttük, tedd meg, hogy ezt az esélyt fenntartó nekik a jövőre nézve!

2022. aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
86%
fenntartó = fenntartod
2022. aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
Nem kérdés, hogy a páromat választom, ha véglegesen ide jut a dolog. De iszonyúan fáj, hogy ilyen problémával kell küzdenem, és lehet, hogy elveszítem a családomat. Meg az is, hogy ilyenek, mocskolódnak, és nem lehet érvelni, beszélgetni rendesen. Egyszerre ökölbe szorul a kezem és potyognak a könnyeim. :(
2022. aug. 6. 19:14
 5/60 anonim ***** válasza:
81%
Igen, a barátod és a családod között kell választanod. Küzdened nem kell, mert ez nem megoldandó probléma, hanem tény. Nem "lehet, hogy elveszted a családodat", hanem elveszted a családodat. Lehetőleg minél hamarabb, nem vesztesz semmit, nyersz. Nem szeretnek. Legalább nem kell őket öreg korukban pelenkáznod.
2022. aug. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
Ezt mondani nagyon könnyű. De ők a szüleim. Az anyukám és az apukám. Nem lehet csak így elengedni...
2022. aug. 6. 19:34
 7/60 anonim ***** válasza:
10%

Fogadd el hogy nem fogadják el.

Ettől még a szüleidet megkérheted, hogy viselkedjenek tisztelet tudóan mert számodra fontos a fiúd illetve ők is és nem szeretnél konfliktusba lenni a szüleiddel a pasid miatt.


Egyébként ez teljesen független a te történetedtől, de mint magyar férfi engem borzalmasan felbosszant amikor "szép" magyar lányt látok egy külföldi oldalán. Egyszerűen nem értem, hogy miért kell a lánynak egy külföldivel egy teljesen más kultúrával rendelkező férfival összejönnie, ne adj Isten teherbe esni.


- KÍVÉTEL ERŐSÍTI A SZABÁLYT- (Az esetek döntő többségében mindig kudarc amikor két teljesen különböző kultúrájú ember alkot egy párt.) - KÍVÉTEL ERŐSÍTI A SZABÁLYT -


(remélem te a kivétel leszel)

2022. aug. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
86%
Ők neveltek fel, azt is beléd nevelték hogy ragaszkodj hozzájuk, félj attól hogy elveszted őket, hogy rossz döntéseket hozz eme félelem miatt. A te érdemed hogy a saját morbid világképüket nem tudták belédnevelni, pedig biztosan próbálták. De gondolj arra hogy ők a saját gyereküket (téged) egy ilyen jelentéktelen dolog miatt képesek eldobni, neked sem kéne annyira félned az elvesztésüktől.
2022. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

Nincs teljesen más kultúrája. Anyukája magyar, apukája az amerikai fekete. Az apukája is keresztény, és nyugati értékrend szerint lett nevelve, és értelmiségi. Ráadásul itt élnek.


Nem tud érdekelni, hogy kit bosszant fel, hogy egy "szép lányt" egy "külföldi" oldalán lát. Ő meg egy értékes és helyes srác. Felőlem fel is robbanhattok.


Azt meg nem tudom elfogadni, ha a szüleim nem fogadják el. Hogyan fogadjam el, ha tényleg szeretem a páromat, és néhány év múlva befejezzük a sulit mindketten és összeházasodunk, családot alapítunk és a szüleim nem hajlandóak ebben részt venni? Nem tudom elfogadni, mert rohadtul fáj, és az ront a helyzeten, hogy nincs erre semmi okuk.

2022. aug. 6. 19:41
 10/60 A kérdező kommentje:
Az a durva, hogy nem is volt ilyen világképük, sőt, még hirdették is, hogy a rasszizmus rossz. De csak a szájuk volt nagy. Most már azt mondják, hogy persze, nincs bajuk még mindig a feketékkel, csak menjenek oda, ahová valók, és ne az ő lányukat hálózzák be.
2022. aug. 6. 19:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!