Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem fogadja el a félig fekete párom?

Figyelt kérdés

A párom félig magyar, félig pedig USA-ból származó fekete.

Nagyon rendes srác, kétnyelvű, tökéletesen beszél magyarul és angolul is, tanult is. Nem gengszter, nem is muszlim, semmi ilyesmi. Orvosira jár.

A szüleim mégsem hajlandóak elfogadni.

Apám egyenesen úgy beszél róla, hogy nem hozhatom haza, mert ő apaként nem feltétlenül kíváncsi arra, hogy kivel szexelget a lánya, majd hazahozom, ha komoly (2 éve együtt vagyunk).

Anyukám pedig azt mondja, hogy azért nem tudja elfogadni, mert nem hagyta el az eltérő kultúráját, és nem a magyar kultúrkörhöz tartozik, mert hazalátogat Amerikába az ott élő rokonokhoz, és akkor megy a feka templomba tapsikolva godspel-t énekelni, és akkor hozzájuk hasonlóan öltözik fel, stb.

Amikor jobban összekapunk, akkor már volt olyan, hogy kifejezetten lenéző, ocsmány szavakkal illették őt, azt állítják, hogy akkor is kötelesek megtűrni őt az orvosin a mai világban, ha buta, 1-2x fenyegettek is, hogy nem jönnének el még az esküvőnkre sem, és csak imádkoznak, hogy legyen vége, és bizonyosodjon be, hogy csak múló hóbort, kései tiniszerelem volt.


Most komolyan a barátom és a családom között kellene választanom?

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen helyzetbe kerültem...


21/N

23/F



2022. aug. 6. 19:06
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
91%
Családi mediáció ?
2022. aug. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
88%
Nem, 7es, a kivétel nem erősíti a szabályt. Inkább csak bosszús vagy amiért nem tudsz olyan szép magyar barátnőt szerezni amilyenre vágysz, és zavar hogy vannak akik külföldi férfiakkal boldogok. Hidd el, ettől nem lesz kevesebb potenciális partner számodra.
2022. aug. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:
Kár, hogy a hozzád hasonlóknak is meg fogja menteni adott esetben az életét a párom. :)
2022. aug. 6. 20:01
 14/60 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, elhiszem, hogy nehéz, nekem is fajult hasonló szintig az egyik szülőmmel a konfliktus-igaz, ott más volt az indok- és addig feszítette a húrt, mire már én kívánom a halálát. Ja, és a "legszebb" hogy nem,hogy észre se veszi magát, de halálosan megvan sértődve, ha kimondom hangosan, mennyire nem kívánatos ember az életemben.

Ha egyetemre jársz, én szeptembertől keresném a mentálhigiénés szakembert, mert egy potenciális veszteség mindig földhöz vágja az embert, ha a szülei azok, végképp, legyenek akármilyenek.

2022. aug. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
11%

14# Aha. Szóval te felvágsz a "pároddal" hogy mulatt és ráadásul orvosnak tanul.

Ezért ragaszkodsz foggal-körömmel.


Na majd az idő úgyis eldönti.


Addig is hallgass a szívedre!

2022. aug. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
86%

Ha a helyedben lennék, akkor is a "páromat választanám", ha tényleg nem lenne elég komoly a kapcsolat és ne adj isten szétmennénk egyszer.

Ugyanis amit a szüleid csinálnak, az gusztustalan és alpári. Valakit csak a bőrszíne miatt megítélni az egyik legocsmányabb és legsekélyesebb hozzáállás, és én ilyen embereket nem akarnék a közelemben tudni, főleg nem akarnám, hogy hatással legyenek az életemre, a jövőmre.

És sajnos ez egy nagyon káros berögzülés, hogy "de ők a családom". Nem válogathatod meg, hogy hova születsz. Nem kiérdemled a szüleidet, hanem csak valahova megszületsz. Viszont minden, ami utána van, rajtad múlik. Ha te ennek tudatában az ő társaságukra vágysz, akkor akaratlanul is a szintjükig fogsz ereszkedni, sőt, igazából behódolsz a nonszensz gyűlölködésüknek azáltal, hogy elfogadod hogy téged vagy épp a párodat gyalázzák.

A valóság az, hogy tisztelni a szüleidet egy dolog, de szeretni nem kell, sőt, nem is mindig lehet. Ha nekik fontosabb a gyűlölködés, mint te, akkor ők már választottak - és nem téged. Te ezek után mégis utánuk és a szimpátiájuk után koslatnál?...

2022. aug. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
95%
Figyelj, 21 éves felnőtt nő vagy, nem kell "hazavinned" a párod. Nem tudom, hogy külön laksz-e vagy még otthon, de ha nem otthon laksz, akkor ne foglalkozz vele, hogy mit mond a családod a párodról, akit szeretsz. De még ha otthon laksz, akkor se. Inkább te menj a fiúhoz, vagy fontolgassátok az összeköltözést. A te korosztályod vagyok, nekem latin-amerikai pasim van, a családom konkrétan lecigányozta, lemigránsozta, anélkül, hogy személyesen megismerték volna. Esetemben az volt a megoldás, hogy én mentem hozzá, itthon pedig nem beszélünk róla, ettől függetlenül mi boldogok vagyunk együtt.
2022. aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 A kérdező kommentje:

"Aha. Szóval te felvágsz a "pároddal" hogy mulatt és ráadásul orvosnak tanul."


Vág a jó nénikéd, te barom. Csak nevetséges, hogy kanmajmozol egy olyat, aki vszeg már most többet tett le az asztalra, mint te.

És amúgy hogy merítesz pofát ahhoz, hogy idézőjelbe tedd azt, hogy a párom? Ha fehér lenne, akkor nem kéne idézőjel?

Vicc, hogy te tartod magad értelmes embernek.


"Ha a helyedben lennék, akkor is a "páromat választanám", ha tényleg nem lenne elég komoly a kapcsolat és ne adj isten szétmennénk egyszer."


Igen, ez a problémám. Akkor sem tudnék rájuk többé úgy nézni, ha szétmennék a párommal, és a következő párom fehér lenne.

2022. aug. 6. 20:13
 19/60 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező! Engedd el a bunkó kommenteket!

Én is veled egyidős vagyok, volt egy külföldi “pasim”, ha a család nem fogadja el de te szereted válaszd a párod és a családod majd idővel rájön mekkorát hibázott

Más szülőknek az a baja ha a lány buta fiut választ, neked pedig ittvan egy tanult okos fiu és nem szeretik.. szerintem nekik senki nem lesz jó, aki nem olyan mint az elképzelésük..

hagyd rájuk, költözz el, szakisd meg a kapcsolatot, és majd idővel rájönnek!

Én ilyen esetben biztos úgy gondolkoznék hogy a páromat sajnálnám hogy ezt kell áttélnie, és tuti nem tenném ki ennek tovább!

2022. aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
23%
Számomra ott csúszott el a kamu estimeséd, hogy ha valóban az általad leírt párod lenne, akkor pontosan tudnád hogy nem godspel, hanem gospel. Amatőr hiba, de mégis égbe kiáltó.
2022. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!