Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így anyám?

Miért viselkedik így anyám?

Figyelt kérdés

44 éves leszek lassan és anyám még mindig meg akarja mondani, mit csináljak. Volt egy házasságom, amit végig asszisztált. Egy kaki volt a végén, de még akkor is azt mondta, hogy tűrjek, mert jaj a gyerek, jaj a család. Én vagyok a családban az első, aki elhagyta a férjét. Jó döntésnek bizonyult a válás. Közben lett egy új kapcsolatom. Fiatalabb ugyan tőlem, de egy teljesen hagyományos értékrendet követő férfi. Szeret engem, szereti a fiam. Lassan egy éve tart köztünk, nem élünk együtt. Amikor tudunk, találkozunk, hétvégén mindig, hétköznap is szokott jönni a párom. Kezdetben nagy volt az öröm. Most már elkezdte anyám, hogy nem vagyunk egy szellemi színvonalon, mert hogyan megyünk majd bálba, meg színházba (kB 25 éve nem voltam egyikben sem). Hogy nem várhatom el, hogy ő hozzám ilyen gyakran jöjjön, mert drága az üzemanyag (egy oda vissza út kB 3000 Ft). Mondtam, ugyan hagy döntse már el, hogy van e rá pénze,rám tud e szánni egy hónapban 15ezer forintot. Mentünk volna hosszú hétvégére, betegek lettünk. Mondom áttesszük októberre. Erre anyám jön, hogy akkor már szar az idő, minek kötjük a pénzt. Inkább már el sem mondok neki semmi plusz infót. 8 hónap után már azon törte a fejét, hogy mikor kéri meg a kezem és én igent fogok e mondani és férjhez megyek e megint. Nem is értem, honnan jönnek ezek a hülye ötletei.

Jelzem, 19 éves korom óta nem élek otthon, azóta teljesen önellátó vagyok.


2022. szept. 14. 08:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak elmondja a véleményét. Ha nem vagy rá kíváncsi, akkor ne ossz meg vele minden apróságot.
2022. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Édesanyád egyedül él? Nem lehet, hogy nincs ami lekösse, unatkozik? Így sok ideje van mindenki mással foglalkozni.
2022. szept. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem, apukám is él még.

Nem a véleményét mondja el, hanem közli, hogyan kellene csinálni a dolgokat.

2022. szept. 14. 09:12
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Megszokta, hogy ő mondja meg, mit, hogyan kell(!). Ő a mindent tudó felnőtt, te csak egy gyerek vagy a szemében. Nem az a típus aki majd elfogadja, hogy te egy felnőtt ember vagy. Nem is fogja, mert magad is gyerekszerepben jársz haza. Ugyanúgy beszélsz, viselkedsz mint mikor még otthon lakó gyerek voltál. Neked kell változtatnod ahhoz, hogy ő változzon. Nem fog menni anélkül, hogy megsértődjön.
2022. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Ideje ilyen tekintetben is leválnod róla, siman mondj nemet.
2022. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Fogalmam sincs, hogy 40(!) éves emberek hogyan tudnak ennyire életképtelenek lenni, hogy nem válnak le anyukáról.

Mi a fenének beszámolni egy hosszú hetvégéről, nemhogy arról, hogy átteszitek, meg betegek vagytok, meg hányszor látogat a párod? Tök reszletkérdés, eszembe sem jutna anyámmal ezeket kitárgyalni. Fel kéne nőni.

2022. szept. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Anyukád tipikusan a mérgező, nárcisztikus szülő kategória. Érdemes lenne meghallgatnod Bihari Viki Youtube videót ezzel kapcsolatban és ott válaszokra is lelhetsz, hogy ezt hogyan kezeld. Ha ennyire nem hagy téged élni és mindenben irányítani akar, akkor talán 2 lépés távolságot kellene tartanod és meghúznod a saját határaidat vele szemben. Neki is nyugodtan mondd el, hogy innentől fogva ezek a határok és tartsa tiszteletben, mert 44 éves vagy, nem pedig 13. Anyukád amúgy egyedül él? Érdemes lenne neki valami elfoglaltságot találni, ahol lefoglalhatja magát és kicsit sepregessen a saját lelkivilágában, mert rád vetíti ki az összes sérülését.
2022. szept. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Nemelyik anya nem tudja h hogyan fejezze ki mi a velemenye. Ezert parancsolonak tunik. De akkoris csak egy vélemény, mert te ingnoralhatod ha nem tetszik. Az en anyukam tudja ugy mondani h ne idegesitsen. Ellenben ferjem anyukaja nem. Ez ilyen. Meghallgatjuk, elengedjuk.
2022. szept. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

"Jelzem, 19 éves korom óta nem élek otthon, azóta teljesen önellátó vagyok."


Csak éppen leválni nem sikerült, ha minden kis szr dolgot meg kell osztanod anyáddal.


Náluk ez úgy néz ki, hogy a külföldi nyaralásról szólunk hogy jövő héten megyünk, aztán amikor odaértünk, írunk, hogy minden ok.

De nem osztom meg vele, hogy pénteken, kedden és szerdán szokott jönni a Benő nálam aludni, ezért a benzint egy kicsit sokalljuk, meg hogy hétvégén kicsit folyt az orrunk, ezért áttettük az amúgy is két napos hétvégét októberre, meg amúgy a Béla fizeti a benzint, mert egyszerűen NEM az anyámmal élem az életem, hanem a párommal. Jóban vagyunk, de mi a búbánatos fsznak osztanám meg vele ezeket?

2022. szept. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Úgy van, ahogy többiek írják. Azért bánik veled gyerekként, mert úgy viselkedsz, mint egy óvodás, aki elmesél mindent az oviból: te úgy elmesélsz neki mindent a partnerkapcsolatodról (különben honnan tudná az infókat?). Tanuld meg tartani a szádat.
2022. szept. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!