Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadtassam el a lusta...

Hogyan fogadtassam el a lusta fiammal, hogy dolgozni kell és nem választás kérdése?

Figyelt kérdés
Most már úgy döntöttem, hogy felteszek egy névtelen kérdést mert kezd picit aggasztóvá válni a történet. Van egy 23 éves fiam, aki nem csak hogy nem szeret dolgozni, de zsigerből elutasítja, hogy ez lenne a lét alapeleme. Dolgozni dolgozik, csak rühelli. Nem a munkáját rühelli, hanem magát a fogalmat, hogy dolgozni. Magát a tényt, hogy ebből is áll az élet, hogy 9-kor becsekkolunk és 17:30-kor kicsekkolunk. Hétfőtől péntekig életünk végéig. Áttért egy nem is tudom milyen, valóságtagadó mentális állapotba. Nem fogadja el, hogy azért hogy túléljen ahhoz tenni is kell valamit. 2 hónapja kezdett el dolgozni - Július közepén - teljesen 5 nap itthon, egy nagy mobilmárka cég ügyfélszolgálatán. Szeptember óta minden munkanap lefekszik az ágyba és bőg amíg csak tud. Semmi kedve élni, azt mantrázza, hogy öngyilkos akar lenni mert nem fogadja el a valóságot. A munkával nincs baja, mert home office, korrekt fizetés, korrekten kiadják a szüneteket, alig jön be hívás az is körülbelül mindig ugyanaz. Nincs kedve semmihez hétköznaponként, nem megy el boltba hiába küldöm ki munka után, nem viszi le a szemetet, nem csinál semmit mert semmi ereje. Hétvégén eleménél van, bulizni is eljár, játszik a gépen de hétköznap csak bőg és sír egy 23 éves férfi létére... Nem engedem pszichiáterhez vagy pszichológushoz, az utóbbi méregdrága az előbbi meg belenyom millió gyógyszert meg még megpecsételik a végén hülyének és sehol nem fog kapni munkát meg még talán innen is kirúgják. Mégis mi a francot tegyek vele? Hétvégente nem akar jönni vidékre a nagyanyjához segíteni a kertbe gyomlálni vagy szedni a gyümölcsöt és zöldséget, pedig a friss levegő és a fizikai munka szerintem jót tenne neki, de lehetetlen elhozni szombat reggel 6-kor. A sima beszélgetés nem hat nála, hadovál hogy Ő így autista, úgy ADHD-s, depressziós, meg még mi a nyavalya lehet nála, és emiatt nem tud 9-től 17:30-ig dolgozni és nem is akarja elfogadni a tényeket. Nyilván csak lusta, látom rajta és ismerem mint a rossz pénzt, egy lusta dög aki egész nap csak heverészni akar, itt semmi betegségről sincs szó hiába állítom szembe az igazsággal, ő csak erre dühbe jön és csapkodja az ajtót, remeg az ágyában mint egy kocsonya és sír... Már kezdek én is begolyózni a hülyeségétől, segítsetek kérlek.

2022. szept. 19. 19:03
 11/100 anonim ***** válasza:
90%

Jah csak ha kinyírja magát, akkor csak jobb lett volna az a “dilidoki”

Amúgy én is depresszióra gyanakszok. Egy ülés azért lehet nem ártana…mert ha ennyire kikészül a munkától, akkor a hétvégi korán kelés és megintcsak meló nem fog javítani a helyzeten, sőt.

2022. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 anonim ***** válasza:
86%
Elolvastad a linkelt oldalt? A fiad írta. Van végre munkája, de munka közben is b*sztatod, hogy a lányod házi feladatát írja meg, mert az fontosabb, mint az "hülye ügyfélszolgálati munkája..."
2022. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 anonim ***** válasza:
94%

Másolok picit, jó?


"...akkora lelki terrort kapok anyámtól, hogy "Ez volt az utolsó alkalom hogy tettem érted bármit. BÁRMIT!!"


Kedvencem amikor dolgozom és akkor hozza ide a házifeladatot, hogy márpedig húgom házifeladata fontosabb mint a hülye ügyfélszolgálatos munkám... és ezt a vonal túlsó felén hallják, hogy anyám üvölt velem...."

2022. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 anonim ***** válasza:
88%

Kkérdező trollkodsz? Vagy alkalmatlan szülő vagy??


Bakker, egy pszichiáteri kezelés nem egyenlő a begyógyszerezéssel...

Ha valami testi baja van, akkor se engedsz neki gyógyszert bevenni???? Miért más a helyzet, ha az elméje szorul gyógyszerre???

2022. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
86%
Merem remélni, hogy egy kitalált trollsztori...
2022. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 A kérdező kommentje:
Nem trollkodom. Sajnos ilyenekre nekem dolgozó emberként nincs időm. Most is boltba mentem mert őfelsége tett rá magasról hogy kértem szépen menjen le, ráraktam a nyúlpörköltre a lángot és sorolhatnám. Amúgy egy ülés... Volt már 2 éve nyáron, nem egyet egy TB-s nőnél. Szerencsére azóta bezárt ott a bazár de vagy 3 hónapig ott volt és semmi nem változott. Az a nő tömte a fejébe, ha én kifizetem neki a jogosítványát akkor egy boldog ember lesz. Az lett? Nem.
2022. szept. 19. 19:44
 17/100 A kérdező kommentje:
ja és a 9. válaszra reagálnék: Pár évente munkahelycsere? Megőrültél? Hát hova veszik fel a 3. munkahelye után amikor látják, hogy első helyén csak 5 évet, a második helyén pedig 3 évet dolgozott? Majd fityiszt mutatnak neki. Munkahelyi lojalitás az úgy megvan? Meg nyilván majd szakmát vált évente, hagyjuk már. Papírt meg honnan szerez a szakmákhoz? Tapasztalatot? Így is örülhet, hogy van egy informatikus egyetemi végzettsége. Ezt a munkát is ezzel találta csak, nem jeleztek neki vissza sehonnan csak innen.
2022. szept. 19. 19:51
 18/100 anonim ***** válasza:
96%

Van az a mondás, hogy: "Kétféle magyar ember van. Az egyik, aki csóró és alkoholista. A másik, aki gazdag, és alkoholista. Csak az első egy büdös kocsmában pang, míg a második kristálypohárból iszogatja a whiskey-t"


Ebből kiindulva lehetne azt is írni: Kétféle magyar ember van. Az egyik, aki rühelli a munkát, és folyton panaszkodik, vagy nem dolgozik. A másik, aki rühelli a munkát, de elviseli, mert csak így tud életben maradni.

2022. szept. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 anonim ***** válasza:
91%
Basszus, te is nagyon keveset tudsz a valóságról. Szuper helyen dolgozom, de itt is gyorsan cserélődnek az emberek. A legtöbb ismerősöm néhány évet dolgozik valahol, aztán elege lesz, é megy máshova. Nem, nem zavarja a következő munkaadót, csak azt látja, hogy sokféle tapasztalata van, nem olyan embert akarnak, aki 20 évig csinálta ugyanazt, mert semmi ambíció nincs benne. És mi az, hogy nem engeded orvoshoz? A pszichiáter Akko hír fel gyógyszert, ha fontos. Nekem egy év után írt fel, mikor már nagyon kellett, és sokat segített. Olyat adott, aminek nincs is észrevehető mellékhatása, és nem lehet rászokni.
2022. szept. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
90%
Szakemberre van szüksége
2022. szept. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!