Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadtassam el a lusta...

Hogyan fogadtassam el a lusta fiammal, hogy dolgozni kell és nem választás kérdése?

Figyelt kérdés
Most már úgy döntöttem, hogy felteszek egy névtelen kérdést mert kezd picit aggasztóvá válni a történet. Van egy 23 éves fiam, aki nem csak hogy nem szeret dolgozni, de zsigerből elutasítja, hogy ez lenne a lét alapeleme. Dolgozni dolgozik, csak rühelli. Nem a munkáját rühelli, hanem magát a fogalmat, hogy dolgozni. Magát a tényt, hogy ebből is áll az élet, hogy 9-kor becsekkolunk és 17:30-kor kicsekkolunk. Hétfőtől péntekig életünk végéig. Áttért egy nem is tudom milyen, valóságtagadó mentális állapotba. Nem fogadja el, hogy azért hogy túléljen ahhoz tenni is kell valamit. 2 hónapja kezdett el dolgozni - Július közepén - teljesen 5 nap itthon, egy nagy mobilmárka cég ügyfélszolgálatán. Szeptember óta minden munkanap lefekszik az ágyba és bőg amíg csak tud. Semmi kedve élni, azt mantrázza, hogy öngyilkos akar lenni mert nem fogadja el a valóságot. A munkával nincs baja, mert home office, korrekt fizetés, korrekten kiadják a szüneteket, alig jön be hívás az is körülbelül mindig ugyanaz. Nincs kedve semmihez hétköznaponként, nem megy el boltba hiába küldöm ki munka után, nem viszi le a szemetet, nem csinál semmit mert semmi ereje. Hétvégén eleménél van, bulizni is eljár, játszik a gépen de hétköznap csak bőg és sír egy 23 éves férfi létére... Nem engedem pszichiáterhez vagy pszichológushoz, az utóbbi méregdrága az előbbi meg belenyom millió gyógyszert meg még megpecsételik a végén hülyének és sehol nem fog kapni munkát meg még talán innen is kirúgják. Mégis mi a francot tegyek vele? Hétvégente nem akar jönni vidékre a nagyanyjához segíteni a kertbe gyomlálni vagy szedni a gyümölcsöt és zöldséget, pedig a friss levegő és a fizikai munka szerintem jót tenne neki, de lehetetlen elhozni szombat reggel 6-kor. A sima beszélgetés nem hat nála, hadovál hogy Ő így autista, úgy ADHD-s, depressziós, meg még mi a nyavalya lehet nála, és emiatt nem tud 9-től 17:30-ig dolgozni és nem is akarja elfogadni a tényeket. Nyilván csak lusta, látom rajta és ismerem mint a rossz pénzt, egy lusta dög aki egész nap csak heverészni akar, itt semmi betegségről sincs szó hiába állítom szembe az igazsággal, ő csak erre dühbe jön és csapkodja az ajtót, remeg az ágyában mint egy kocsonya és sír... Már kezdek én is begolyózni a hülyeségétől, segítsetek kérlek.

2022. szept. 19. 19:03
 51/100 anonim ***** válasza:
94%
Ha Martin anyja vagy (a sok sok sok részlet, amit idáig megosztottatok itt az oldalon, arra enged következtetni, hogy te vagy az), inkább nézz magadba, mert habár minden ember egyéni, nagyon meghatározza a szülők viselkedése, nevelése hogy milyen felnőtt válik a gyerekből. A te felelősséged, hogy így gondolkodik a világról, ahogy az is, hogy a másik gyereked, Laura ugye, még ennyi idősen sem képes kitörölni a fenekét vagy megcsinálni a saját háziját.
2022. szept. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/100 anonim ***** válasza:
88%
Hát kérdező nálad is baj van. Manapság nem nézik le aki gyakran vált munkát, sőt tapasztalatot jelent. Én is 2-3 évente dobbantottam mert kerestem azt az állást ahol végre normálisan bejelentenek, mégis mindig boldogan felvettek. A spar,mekis munka nem fizet keveset plusz ha emberek között van lehet jobb kedve lesz. Én is tök depis voltam q home office alatt covid idején. A pszichológus ha nem sztk naaagyon sokat tud segíteni, nekem más okból de jót tett. Igen drága, de még mindig több segítség mint a te primitív felfogásod.
2022. szept. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/100 anonim ***** válasza:
92%
De jó munka lenne az a fiamnak! Ő 20 évesen egy nyomdában dolgozik két műszakban, 12 órákat, lehet jobban örülne egy ilyen munkának, amit a te fiad végez. Cseréljenek.
2022. szept. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/100 anonim ***** válasza:
91%

Multiknál nem nézik le ha pszichológushoz jársz. Nem érdekli őket. Az érdekli hogy amikor dolgozol akkor épelméjű legyél és lehessen rád számítani.

Én is telekommunikációs multinál vagyok és külön felajánlották hogy akinek szüksége van rá, van vállalati pszicológus tanácsadás ha beszélgetni szeretnél valakivel. Pedig nem vezetői beosztásba vettek fel. Normálin munkahelyen ez alap manapság.

A munkahelyváltogatásról meg annyit, ha valahol rossz, akkor le kell tojni a lojalitást meg a többi bullshitet mert a főnököd se lojális hozzád egy pillanatig sem.

Az elmúlt 15 évben kb 8 munkahelyem volt. Volt ahol 3 évet, volt ahol fél évet voltam. De ha sírva fekszel és gyomorgörccsel kelsz, az a munka nem neked való és tovább kell lépni.

2022. szept. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/100 anonim ***** válasza:
77%

50: én már tegnap este ugyanezt mondtam.


Tipikusan sztereotíp, szélsőséges motívumok, kommentmágnes trollkérdés.

2022. szept. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/100 anonim ***** válasza:
92%

"csak bőg és sír egy 23 éves férfi létére..."


Miért, egy 23 éves férfi nem bőghet és sírhat? Meg van tiltva esetleg?


"Nem engedem pszichiáterhez vagy pszichológushoz"


Kár, pedig a leírás alapján neked se ártana, nem csak a fiadnak.


"az utóbbi méregdrága az előbbi meg belenyom millió gyógyszert meg még megpecsételik a végén hülyének és sehol nem fog kapni munkát meg még talán innen is kirúgják."


Nem csak magán-pszichológus van, TB-alapú is, az meg nem kerül pénzbe. A gyógyszerszedés meg a pszichológus/pszichiáter ma már nem stigma, sőt, segítenek is, csak legyél lelkileg egyben, hogy tudj jól dolgozni.


Meg kéne érkezned a jelenkorba, mert látszólag évtizedekkel van lemaradva a hozzáállásod. Ja és: a fiadat TE tetted ilyenné, nem csoda, hogy meg van borulva, ha így viszonyulsz hozzá.

2022. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/100 A kérdező kommentje:
Ez teljesen idióta. Megzakkant elmebeteg. MEGTÁMADOTT. Leakart szúrni 10 perccel ezelőtt, hogy ő aztán nem fog többé dolgozni. Fogta a kulcsot és nekemjött és szúrt. Szerencsére időben kapcsoltam így csak karcolni tudta a kezemet hárítás közben, meg annyi a szerencse hogy nem kés volt hanem csak kulcscsomón a házkulcsok. Szerencsére utána egyből ki is szaladt. Most az ablakból figyelem, kint őrjöng az utcán.. Mi a fenét kezdjek vele???
2022. szept. 20. 17:43
 58/100 anonim ***** válasza:
91%
Engedd el pszichiáterhez te idióta...
2022. szept. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/100 A kérdező kommentje:
Hát már körülbelül a zártosztályra való viseljedésügyileg...
2022. szept. 20. 17:53
 60/100 anonim ***** válasza:
90%
Te is amiért nem engedted, hogy segítséget kapjon...
2022. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!