Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadtassam el a lusta...

Hogyan fogadtassam el a lusta fiammal, hogy dolgozni kell és nem választás kérdése?

Figyelt kérdés
Most már úgy döntöttem, hogy felteszek egy névtelen kérdést mert kezd picit aggasztóvá válni a történet. Van egy 23 éves fiam, aki nem csak hogy nem szeret dolgozni, de zsigerből elutasítja, hogy ez lenne a lét alapeleme. Dolgozni dolgozik, csak rühelli. Nem a munkáját rühelli, hanem magát a fogalmat, hogy dolgozni. Magát a tényt, hogy ebből is áll az élet, hogy 9-kor becsekkolunk és 17:30-kor kicsekkolunk. Hétfőtől péntekig életünk végéig. Áttért egy nem is tudom milyen, valóságtagadó mentális állapotba. Nem fogadja el, hogy azért hogy túléljen ahhoz tenni is kell valamit. 2 hónapja kezdett el dolgozni - Július közepén - teljesen 5 nap itthon, egy nagy mobilmárka cég ügyfélszolgálatán. Szeptember óta minden munkanap lefekszik az ágyba és bőg amíg csak tud. Semmi kedve élni, azt mantrázza, hogy öngyilkos akar lenni mert nem fogadja el a valóságot. A munkával nincs baja, mert home office, korrekt fizetés, korrekten kiadják a szüneteket, alig jön be hívás az is körülbelül mindig ugyanaz. Nincs kedve semmihez hétköznaponként, nem megy el boltba hiába küldöm ki munka után, nem viszi le a szemetet, nem csinál semmit mert semmi ereje. Hétvégén eleménél van, bulizni is eljár, játszik a gépen de hétköznap csak bőg és sír egy 23 éves férfi létére... Nem engedem pszichiáterhez vagy pszichológushoz, az utóbbi méregdrága az előbbi meg belenyom millió gyógyszert meg még megpecsételik a végén hülyének és sehol nem fog kapni munkát meg még talán innen is kirúgják. Mégis mi a francot tegyek vele? Hétvégente nem akar jönni vidékre a nagyanyjához segíteni a kertbe gyomlálni vagy szedni a gyümölcsöt és zöldséget, pedig a friss levegő és a fizikai munka szerintem jót tenne neki, de lehetetlen elhozni szombat reggel 6-kor. A sima beszélgetés nem hat nála, hadovál hogy Ő így autista, úgy ADHD-s, depressziós, meg még mi a nyavalya lehet nála, és emiatt nem tud 9-től 17:30-ig dolgozni és nem is akarja elfogadni a tényeket. Nyilván csak lusta, látom rajta és ismerem mint a rossz pénzt, egy lusta dög aki egész nap csak heverészni akar, itt semmi betegségről sincs szó hiába állítom szembe az igazsággal, ő csak erre dühbe jön és csapkodja az ajtót, remeg az ágyában mint egy kocsonya és sír... Már kezdek én is begolyózni a hülyeségétől, segítsetek kérlek.

2022. szept. 19. 19:03
 71/100 anonim ***** válasza:
26%
Szia, mi ez az állás? Ilyesmit keresek én is elküldened privatba?
2022. szept. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 anonim ***** válasza:
91%
Mert még nem volt multinál,gyárakban,bekerülne 12 be vagy akár 8ba is azért sírna hogy kerüljön vissza oda ahol most van. Az a gond vele hogy nem hálás azért amilye van,fogalma sincs milyen sorsok vannak. Rádásul otthonról dolgozik,egy szava nem lehetne. Én mikor dolgoztam a gyárban már hajnalok hajnalán keltem hogy beérjek illetve 2 busszal is kellett mennem,8 ba,de volt mikor 12 be monoton volt,egy szót sem szóltak hozzám,sokszor leszidtak,de még sem hagytam ott felálltam és mentem tovább, pénzért muszály volt.Az élet nem vidámság és kacagás,ezt kellene megértenie,legyen kitartó. Öngyilkossággal mire megy? Semmire,számomra egy öngyilkos ember gyengének tűnik hogy nem küzd eldobja az életét. Más meg örülne ha járni tudna,vagy látna stb.
2022. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 Pretorius25 ***** válasza:
75%
Az öngyilkos ember nem lehet gyenge, mert le tudja győzni a legerősebb ösztönt ami élőlénynek megadatott: az Életösztönt!
2022. szept. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim ***** válasza:
90%
Miért van kiemelve a kérdés? Szerintem elég sok választ kaptál eddig, kérdező, nagyon mást nem tudnának mit írni az emberek.
2022. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 anonim ***** válasza:
85%
74: ráadásul újra kiírta...
2022. szept. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/100 qkker1 ***** válasza:
88%

#74


Azt már törölték, ha nem tévedek.

2022. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 anonim ***** válasza:
89%
76: igazad van, már nem találom sehol....
2022. szept. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/100 anonim ***** válasza:
66%
Kamu pöcs
2022. szept. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 A kérdező kommentje:
Sajnos törölték a másikat, mert hogy az ugyanaz a kérdés mint ez. Szerintem két külön kérdés de ők tudják.. Aki lemaradt volna, az arról szólt, hogy ha felmond akkor mikor repüljön itthonról. Azt sikerült kihozni, hogy akkor várok 1 hónapot és ha a születésnapjáig nem talál akkor mehet az utcára. Ma kért meg engem, hogy nyomtassam ki a munkahelyemen a felmondási papírját mert akkor a mai nappal jelzi azt és hétfőtől nem dolgozik. Összevesztem vele a telefonon, próbáltam vele beszélni de Ő csak fenyegetőzött, hogy eldobja az életét ha életében még 1 napot kell dolgoznia. Sírva roskadt össze a vonal túloldalán... Megmondtam neki, hogy 1 hónapja van, addig találjon ki valamit. Rászabadítottam a nagyanyját, hátha beszélni tud a fejével. De sikertelen. Ez van, a mérnökinformatikus diplomás fiam hajléktalan lesz.
2022. szept. 29. 16:41
 80/100 anonim ***** válasza:
91%
Az a diploma nem ér semmit. A fiad a 4 évet kicsalta tetőtől talpig és nem tanult 1 milliszekundot sem saját bevallása szerint. Egy kicseszett ciklust nem tud magától megírni. Állítása szerint minden állásinterú programozó teszten 0 és 10% közötti eredményt ér el. Nem lepődnék meg ha egy idő után feketelistáznák a fenébe IT munkahelyekről. Még rosszabb, feljelentenék a fiadat, hogy nézzenek utána, hogy legitim-e a diplomája. Ugyanis ugyancsak állítása szerint lopta a diplomamunkáját. Ha kiderül a plágium, a diplomája ugrott.
2022. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!