Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogassam külföldről a...

Támogassam külföldről a édesanyámat, vagy hagyjam folyni a dolgokat a maguk módján?

Figyelt kérdés

Külföldön vagyok kb 550 ezret keresek netto. Itt azért nem olcsó az élet, nem sokat tudok belőle félretenni és ez nem egy erős fizetés. De könnyebb az élet és kicsit több mint amennyit otthon kerestem. Anyukám 68 éves, kb 80 ezer forint nyugdíjat kap. Múltkor vásároltam neki online egy hatékonyabb fűtőkészüléket még az energiaválság előtt, de még nekem nincs családom 32 évesen és arra gyűjtök, hogy családom lakásom stb legyen. Zárójelben megjegyeznék két dolgot. Az egyik az, hogy elég sokat marta az életemet, emiatt kicsit le vagyok maradva, már rég lehetne ennél jobb karrierem, családom, mély kapcsolatom, talán feleségem vagy menyasszonyom is.

A másik amit zárójelben megjegyeznék, hogy van egy lakása Budán, ami körülbelül a mai árakon 30-40 milliót érhet. Így én azt gondolom ő nem mondhatja azt, hogy neki semmije sincs és ebből a kevés nyugdíjból él, mert nagyon is komoly vagyona van.

Szóval kérdés, hogy kötelességem-e kéne-e támogatni, vagy nem, és ha igen mennyivel. Egy kis szavazást is csináltam, hogy egyszerűbb legyen.


2022. szept. 27. 21:56
A kérdező szavazást indított:
Nem kell támogatnod.
Támogatnod kellene. Minimum havi 100 ezerrel
Támogatnod kellene. Minimum havi 50 ezerrel
Támogatnod kellene. Havi 10-20 ezerrel
87 szavazat
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Nyilván a budai lakásban él. + az nincs neki.
2022. szept. 27. 21:57
 2/31 A kérdező kommentje:
Körülbelül 250 marad a fizumból, ha levonom a szállást, az étkezést, utazást és az apró dolgokat. De nekem még nincs saját otthonom, gyakorlatilag semmim és erre gyűjtögetek. Körülbelül még 5 év lenne mire esetleg egy vidéki kis ház árát össze tudnám kaparni. Ha a maradékból mindent félreteszek.
2022. szept. 27. 22:07
 3/31 anonim ***** válasza:
33%

"ami körülbelül a mai árakon 30-40 milliót érhet"


Jó. És? Adja el és menjen a híd alá? Olcsóbban nem igen kap lakást sehol.

Végül is eladhatja és beköltözhet egy nyugdíjas otthonba.

2022. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
43%
#3 szerintem a budai lakás az egy másik lakás, amit örökölt/kapott/vett az anyuka, de nem ott lakik.
2022. szept. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell külön.
2022. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Abban a lakásban él. De vidéken ezen a pénzért sokkal szebb házat is kaphatna. Ez már az ő dolga. De nekem még semmim sincs. Nem hiszem, hogy nekem kéne támogatnom.
2022. szept. 27. 22:42
 7/31 anonim válasza:
72%
Én anyukám közel dupla ennyit kap 64 évesen még úgy is, hogy korkedvezménnyel ment el nyugdíjba, valamit akkor nagyon rosszul csinált az élete folyamán ha csak ennyi nyugdíjat adnak neki.
2022. szept. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
80%
Amelyik lakásma Budán csak 40 milliót ér,az egy apró, penészes lyuk lehet valami rosszabb környéken. Ne sajnáld még ezt is az anyádtól.
2022. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagy te sem valami jól eleresztve, de a gesztus biztos jól esik neki. Havi 100 euró-már ha küldenél neki- talán még nem a világ vége, így legalább a lelkiismereted is megnyugodhat.
2022. szept. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
53%

Hát, nem vagy egy szimpatikus ember! "Van egy lakása Budán" - hát, könyörgök, abban lakik! Az nem vagyon! Pláne ha tényleg csak annyit ér.

"elég sokat marta az életemet, emiatt kicsit le vagyok maradva, már rég lehetne ennél jobb karrierem, családom, mély kapcsolatom, talán feleségem": Nem, nem amiatt vagy lemaradva, hanem mert képtelen voltál és vagy mindezeket elérni. Az anyádnak semmi köze a silányul fizető munkádhoz meg hogy nem teremtettél magadnak érdemleges párkapcsolatot. Elég gáz úgy élni nyugaton, hogy nem tudsz annyit keresni, hogy az éhhaláltól (a szó legszorosabb értelmében) megmentsd az anyádat. Kivéve persze, ha egy mérgező boszorkány, aki elől menekültél ki, mert akkor nem kell.

2022. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!