Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogassam külföldről a...

Támogassam külföldről a édesanyámat, vagy hagyjam folyni a dolgokat a maguk módján?

Figyelt kérdés

Külföldön vagyok kb 550 ezret keresek netto. Itt azért nem olcsó az élet, nem sokat tudok belőle félretenni és ez nem egy erős fizetés. De könnyebb az élet és kicsit több mint amennyit otthon kerestem. Anyukám 68 éves, kb 80 ezer forint nyugdíjat kap. Múltkor vásároltam neki online egy hatékonyabb fűtőkészüléket még az energiaválság előtt, de még nekem nincs családom 32 évesen és arra gyűjtök, hogy családom lakásom stb legyen. Zárójelben megjegyeznék két dolgot. Az egyik az, hogy elég sokat marta az életemet, emiatt kicsit le vagyok maradva, már rég lehetne ennél jobb karrierem, családom, mély kapcsolatom, talán feleségem vagy menyasszonyom is.

A másik amit zárójelben megjegyeznék, hogy van egy lakása Budán, ami körülbelül a mai árakon 30-40 milliót érhet. Így én azt gondolom ő nem mondhatja azt, hogy neki semmije sincs és ebből a kevés nyugdíjból él, mert nagyon is komoly vagyona van.

Szóval kérdés, hogy kötelességem-e kéne-e támogatni, vagy nem, és ha igen mennyivel. Egy kis szavazást is csináltam, hogy egyszerűbb legyen.


2022. szept. 27. 21:56
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
81%
Külföldön 550 ezret keresel? Az nincs 1500 euró :D, annál még a minimálbér is magasabb.
2022. szept. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
63%

Adja el a 40 millios lakasat es vegyen videken 15 misiert egy egyszobas panelt, vagy legyen 18, ha az elso emeleten van.

Annyi eleg neki, ott a rezsi is alacsony.

2022. szept. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Darius- ***** válasza:
100%
Ha megszorul anyagilag és megérdemli
2022. szept. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Mivel ez egy anonim oldal nem akartam senki orrára kotni hol lakik de amugy buda rendezettebb részén de nyilvan nem a hegyvideken. panel.
2022. szept. 29. 02:02
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön ez semmi... jobb állást kell találnod, hogy legalább magadat el tudd tartani. Ebből senkit nem fogsz tudni támogatni.
2022. szept. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"Külföldön vagyok kb 550 ezret keresek netto."


-LoL mégis melyik országban, Románia vagy Etiópia?



"van egy lakása Budán, ami körülbelül a mai árakon 30-40 milliót érhet"


-LoL, igazad van, mit is számít az a 10 millió forint egy 30 vagy 40 milliós ingatlannál (főleg ha a tulajdonos bére 80 ezer ft). Én nagyon szívesen kisegítelek titeket, ha pl. I. II. III. ker D-i része (Óbuda) XI. ker É-i részén vagy XII. kerületben van a lakás, 30 millióért megveszem látatlanul is.

2022. okt. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
93%
Hagyjál már, a 8.kerületi 33nmes lakásomat adtam el 30 millióért 3 hete. Anyád lakása, hacsak nem egy romhalmaz, 45-50 misit érhet. El kéne adnia, amíg csúcson az árak. Én biztos eladnám és beköltöznék egy otthonba.
2022. okt. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
A szavazatok alapján határozottan az jön le, hogy nem kéne támogatnom. Demokrácia van. így is lesz. néha-néha azért fogom.
2022. okt. 9. 20:43
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
30 milláért szuterént, 40 ért egy másfél szobás panelt lehet kapni Pesten. Szerintem jóval többet ér az a lakás.
2022. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
#17-es, anyám nyugdíja is 80 ezer, és ez még nem is a legalacsonyabb nyugdíj, amennyire tudom. A nyugdíjat nem úgy állapítják meg, hogy biztosan kijöjjön belőle a nyugdíjas, hanem szolgálati idő meg gyerekek száma meg mindenféle táblák alapján. Ki tud jönni belőle szűkösen, nyilván nem tart fenn autót meg medencés házat.
2022. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!