Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogassam külföldről a...

Támogassam külföldről a édesanyámat, vagy hagyjam folyni a dolgokat a maguk módján?

Figyelt kérdés

Külföldön vagyok kb 550 ezret keresek netto. Itt azért nem olcsó az élet, nem sokat tudok belőle félretenni és ez nem egy erős fizetés. De könnyebb az élet és kicsit több mint amennyit otthon kerestem. Anyukám 68 éves, kb 80 ezer forint nyugdíjat kap. Múltkor vásároltam neki online egy hatékonyabb fűtőkészüléket még az energiaválság előtt, de még nekem nincs családom 32 évesen és arra gyűjtök, hogy családom lakásom stb legyen. Zárójelben megjegyeznék két dolgot. Az egyik az, hogy elég sokat marta az életemet, emiatt kicsit le vagyok maradva, már rég lehetne ennél jobb karrierem, családom, mély kapcsolatom, talán feleségem vagy menyasszonyom is.

A másik amit zárójelben megjegyeznék, hogy van egy lakása Budán, ami körülbelül a mai árakon 30-40 milliót érhet. Így én azt gondolom ő nem mondhatja azt, hogy neki semmije sincs és ebből a kevés nyugdíjból él, mert nagyon is komoly vagyona van.

Szóval kérdés, hogy kötelességem-e kéne-e támogatni, vagy nem, és ha igen mennyivel. Egy kis szavazást is csináltam, hogy egyszerűbb legyen.


2022. szept. 27. 21:56
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Te sem vagy eleresztve (teljesen életszerű, hogy szeretnél félretenni), de ő sem, én azt csinálnám, hogy adnék havonta 20 ezret, plusz névnapra-születésnapra-karácsonyra alkalmanként 20 ezret, és alkalmanként megkérdezném h van-e valami nagyobb kiadás, amit nem tud megoldani (pl műfogsor, sürgős javítás a lakáson). Ha 80 a nyugdíja, akkor aranyosan ez is nagy segítség. Lakbért nem fizet, ruhákat nem nagyon kell vennie, a rezsi kijön szerintem abból, amit adsz, enni meg tud havi 80-ból.
2022. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!