Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogassam külföldről a...

Támogassam külföldről a édesanyámat, vagy hagyjam folyni a dolgokat a maguk módján?

Figyelt kérdés

Külföldön vagyok kb 550 ezret keresek netto. Itt azért nem olcsó az élet, nem sokat tudok belőle félretenni és ez nem egy erős fizetés. De könnyebb az élet és kicsit több mint amennyit otthon kerestem. Anyukám 68 éves, kb 80 ezer forint nyugdíjat kap. Múltkor vásároltam neki online egy hatékonyabb fűtőkészüléket még az energiaválság előtt, de még nekem nincs családom 32 évesen és arra gyűjtök, hogy családom lakásom stb legyen. Zárójelben megjegyeznék két dolgot. Az egyik az, hogy elég sokat marta az életemet, emiatt kicsit le vagyok maradva, már rég lehetne ennél jobb karrierem, családom, mély kapcsolatom, talán feleségem vagy menyasszonyom is.

A másik amit zárójelben megjegyeznék, hogy van egy lakása Budán, ami körülbelül a mai árakon 30-40 milliót érhet. Így én azt gondolom ő nem mondhatja azt, hogy neki semmije sincs és ebből a kevés nyugdíjból él, mert nagyon is komoly vagyona van.

Szóval kérdés, hogy kötelességem-e kéne-e támogatni, vagy nem, és ha igen mennyivel. Egy kis szavazást is csináltam, hogy egyszerűbb legyen.


2022. szept. 27. 21:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%

Mit dolgozol és hol?

Mert ez Budán átlag fizunak számít, nem hogy nyugaton.

2022. szept. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
87%
Anyád adja ki az egyik szobáját bérlőnek, ha plusz jövedelmet akar. Te meg csak spóroljál, elég sovány a jövedelmed így is.
2022. szept. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
7%

Legalább 50-et kéne adnod!


Minek gyűjtesz lakásra? Anyádét öröklöd majd, nem?

2022. szept. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
89%

Én adnék az enyémnek, de ő meg is érdemli.

Amúgy meg adja ki az egyik szobát, vagy adja el és vegyen egy olcsóbbat. Mit csinálna, ha veled történne valami?

2022. szept. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem anyád átver és nem 80ezer a nyugdíja. Ennyiből ugyanis nem lehet létezni, még kenyéren és vízen sem!

Te meg ha ilyen szarul keresel kint, akkor minek vagy ott, miközben fizetsz mindent jó drágán?

Gyere haza, ennyit is is megkaphatsz culágerként, egy kőműves mellett, … vagy nem tudom mit ügyködsz kint szarért-hugyért?

Anyáddal ellaksz egy darabig a cél érdekében (ezzel neki is segítesz) és gyűjtöd a pénzt!

2022. szept. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
83%
"Szerintem anyád átver és nem 80ezer a nyugdíja. Ennyiből ugyanis nem lehet létezni" Meglepi: van aki ennél kevesebbet si kap, ugyanis a kormány leszarja hogy éhen döglik, vagy megfagy-e a nyugdíjas.
2022. szept. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
27%

Ki ne találd már 16-os, hogy 80ezerből fenn lehet tartani egy lakást,(rezsi), enni, gyógyszert kiváltani, néha elromlik valami, fogászat, szemüveg… ruházkodásról nem beszélek, mert arra ezen a szinten nem költ a nyugdíjas.

Nekem nem kell mesélgess a nyugdíjakról, én is nyugdíjas vagyok 140ezerrel és vannak gondjaim, amit nem tudnék megoldani, ha a gyerekeim nem segítenének.

Persze, hogy vannak nehéz sorsú nyugdíjasok, de azok nem 40 milliós lakásokban laknak Budán!

2022. szept. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
86%

"40 milliós lakásokban Budán" - az konkrétan 1 szoba! Milyen másikat adja ki?

Budán átlagfizetésnek számít a bruttó 800 e. Ft? Nagyon el vagytok ti tájolva!

2022. szept. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
73%

"Persze, hogy vannak nehéz sorsú nyugdíjasok, de azok nem 40 milliós lakásokban laknak Budán!"

Az a 40 milliós lakás kb. egy felújítandó, 40 m2-es panel lehet mondjuk Békásmegyeren. Attól hogy az ingatlanárak elszálltak, a benne élők nem lettek varázsütésre gazdagok.

Persze, eladhatja és elköltözhet Bivalybasznádra, ahol nem ismer senkit és a legközelebbi bolt is fél óra busszal.


Én egy 50-et mondjuk hazaküldenék. De ez a pénz ez tényleg nagyon hitvány, főleg úgy hogy még a szállást is neked kell fizetned. Ennél biztosan találnál jobbat.

2022. szept. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 NTBS ***** válasza:
62%
Ha teheted igen.
2022. szept. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!