Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozó nagylányom megszakítot...

Dolgozó nagylányom megszakította velem a kapcsolatot, mivel nem fizettem ki számára egy felesleges, OKJ-s tanfolyam félmilliós díját. Miként lehetne helyreállítani a békét? Megkereséseimre ugyanis azóta nem reagál, hiába vált okafogyottá a kérés.

Figyelt kérdés

Lányom anyjától 2007-ben elváltam. Ex nejem és lányom igényes lakáshelyzetének megteremtéséhez, a közös ingatlan engem illető eladási árából kifizettem az előírt gyerektartást bőven meghaladó összeget egyben és előre (beleszámítva az egyetemi éveket is). Sőt exem kérésére még úgynevezett "zsebpénzt" is biztosítottam, ami a mai áron ~ 2,5 millió Ft.

Mindezek ellenére volt nejem folyamatosan hozzám irányította a gyereket, ha valami jelentősebb kiadás volt várható. Természetesen, amíg tanult a lányom, ezeket a költségeket rendszeresen át is vállaltam. (Még a jogosítvány tanfolyami díját is kifizettem, amit soha nem végzett el.)


Amikor felvették az egyetemre, örömömben azt vettem, neki, amit csak kívánt, többek közt egy akkor legerősebbnek számító laptopot, mert azt mondta, az szükséges a tanulmányokhoz.

Január végén tudtam meg véletlenül, hogy félévkor otthagyta az egyetemet és munkába állt.

Ezután anyja tanácsára színész szeretett volna lenni, de nem vették fel. Az utolsó rostán kérdezte tőle valamelyik főszínész, hogy "miért nem akar vágó lenni?".

Vágó... egy olyan akaratos, önfejű gyerek (bak), mint az én lányom? Ebből is látszik, hogy a felvételin azt sem tudják kikövetkeztetni, hogy milyen valakinek a személyisége, nemhogy hasznos tanácsokkal tudnák ellátni. (A vágó munka egyébként 90 %-ban irányított, csupán 10 %-ban ad önállóságra némi lehetőséget.)

De, hogy még bonyolítsák a helyzetet, nem tanácsolták közvetlenül azt, hogy jelentkezzen egyetemi vágó képzésre, hanem inkább végezzen el mindenféle OKJ-s, semmirevaló tanfolyamokat és majd ezután meglátják. Szóval magyarán bolondját járatták a felvételizővel.

A szerencsétlen, összekavart gyerek pedig elment egy kis színházba is "szakmát" tanulni, hátha úgy előbb-utóbb sikerül a felvételi, de ott leginkább csak átneveléssel, ráhatással foglalkoztak.Szerepet azonban csupán egyetlen előadásban kapott. A ráhatás eredményeként viszont akkoriban megtagadott engem, még a Facebookon is letiltott, hogy ne láthassa senki, hogy van egy másként gondolkodó apja.


A 60. születésnapomra ettől függetlenül természetesen meghívtam. Leírtam, hogy az örökösödésről szeretnék beszélni vele. Erre váratlanul pozitívan reagált (valószínűleg anyja utasítására), és két évig ismét ápoltuk a jó viszonyt.

A 62. születésnapom után azonban, amikor hazafelé vittem, az OKJ-s vágó tanfolyam kifizetését erőltette, és amikor én azt elvetettem, a lámpánál kiugrott az autóból és beszaladt egy vasúti területre. Azóta hiába keresem, hiába hívom ünnepeken, hiába köszöntöm névnapján, születésnapján, nem válaszol. Még a vírus legerősebb időszakában sem gondolt rám.

Lányom 30 éves lesz hamarosan. Több éve dolgozik normális, fővárosi bérért. Nyáron a barátaival rendszerint külföldre (tengerpartra) jár nyaralni, de év közben is sokat utazik úgy belföldön, mint külföldön. Divatosan öltözködik, mindig a legújabb iPhone-ja van.

Jómagam viszont már nyugdíjas lettem és egy vidéki községben lakom. A havi nyugdíjam télen a gázszámla kifizetésére (szó szerint) elég. 30 éve nem voltam külföldön, sosem nyaraltam tengernél. Utoljára 2019-ben voltam 4 napos gyógyfürdőkúrán Tiszakécskén. Egész életemben módjával költekeztem, hogy ne kelljen öregségemre másra támaszkodnom. Megelégszem egy Nokia 6700-as, kőkori telóval, amit igen ritkán használok. Mindemellett sokat olvasok, nem iszom alkoholos italokat, nem kávézom, nem dohányzom, nem eszem feldolgozott húskészítményeket stb. (Szóval megpróbálok egészséges és értelmes maradni.)


A leírtak alapján (elnézést a részletességért) felvetődik a kérdés:


- Jogos, hogy az anyja megpróbált a gyereken keresztül a végletekig pumpolni?

- Jogos, hogy a lányom több éve "kitagadással" büntet?



2022. okt. 6. 05:06
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/122 A kérdező kommentje:

90/91 RE


Nos, hát ebben a válaszban sincs semmi segítő szándék. Sőt még kapcsolódási pontot sem igen látni. Úgy tűnik, nem olvastad el figyelmesen a kérdést.

2022. okt. 6. 22:08
 92/122 anonim ***** válasza:
88%
Grafomán is vagy?
2022. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/122 anonim ***** válasza:
92%
Ijesztő a stílusod, még úgy is, hogy egy túltolt kamu az egész.
2022. okt. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/122 anonim ***** válasza:
83%

"egy olyan akaratos, önfejű gyerek (bak), mint az én lányom?"


A bak nem akaratos és nem önfejű. Egy teszetosza, befolyásolható papucs jegy. ráadásul sunyi is.

Amiről te írsz, az a kos.


De persze felháborító, hogy a felvételin a csillagjegye alapján nem adtak neki részletes pályaválasztási tanácsadást. Pedig alap lenne, hogy legyen ott egy képzett pályaválasztási tanácsadó asztrológus.

Istenem.

2022. okt. 7. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/122 anonim ***** válasza:
91%
Hű, van az egészben, ahogy írsz, valami hátborzongató. Gépies. Fura.
2022. okt. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/122 anonim ***** válasza:
95%
96, én két privátot kaptam tőle, az sem jobb. Ki nem állhatom az ilyen embereket, tudálékos, modoros, csak neki lehet igaza.
2022. okt. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/122 anonim ***** válasza:
76%
Írjon rá a lányodra a feleséged, hogy meghaltál, elő fog kerülni. Ez persze nem oldja meg a helyzetet, de utoljára beszélni vele így lehet. Hacsak nincs annyira elege belőled, hogy az örökség sem érdekli. Amit feltételezek egyébként.
2022. okt. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/122 anonim ***** válasza:
96%

Nézd, a lányodnak nem kellesz, ha fejreállsz sem. Mit tudunk mi ebben segíteni?

Hívd fel, ha akarsz tőle valamit és fogadd el, ha visszautasít.

Mást erre nem lehet írni.

2022. okt. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/122 anonim ***** válasza:
86%

Olyan nincsen, hogy a másik szülő beleegyezése nélkül vált a gyerek iskolát, meg olyan sem, hogy "eltagadja", hogy hanyadikos a gyerek.


Ott a bizonyítvány, amelyben első évtől kezdve minden benne áll, iskolaváltás is, osztályismétlés is...


Hlye kamus.

2022. okt. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/122 anonim ***** válasza:
94%

Annyit viszont talán megérdemelnék a gyerekemtől, hogy néha köszönjön rám, és ha már kripli leszek vágja le a füvet. - feléd sem néznék...


Ha nem kamu amit leírsz... ha az életben is ilyen vagy - mindenki más hibás és szr, te meg a szent -, akkor OKKAL nem akar látni.


Én sem akarom a mostohaanyámat, mert nagyon hasonló a gondolkodása. Az amit ő mond, igaz, akkor is ha nettó f..ság, és ha nem értünk vele egyet, akkor mi vagyunk a bunkók.

Nem, nem ő a rugalmatlan.

2022. okt. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!