Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozó nagylányom megszakítot...

Dolgozó nagylányom megszakította velem a kapcsolatot, mivel nem fizettem ki számára egy felesleges, OKJ-s tanfolyam félmilliós díját. Miként lehetne helyreállítani a békét? Megkereséseimre ugyanis azóta nem reagál, hiába vált okafogyottá a kérés.

Figyelt kérdés

Lányom anyjától 2007-ben elváltam. Ex nejem és lányom igényes lakáshelyzetének megteremtéséhez, a közös ingatlan engem illető eladási árából kifizettem az előírt gyerektartást bőven meghaladó összeget egyben és előre (beleszámítva az egyetemi éveket is). Sőt exem kérésére még úgynevezett "zsebpénzt" is biztosítottam, ami a mai áron ~ 2,5 millió Ft.

Mindezek ellenére volt nejem folyamatosan hozzám irányította a gyereket, ha valami jelentősebb kiadás volt várható. Természetesen, amíg tanult a lányom, ezeket a költségeket rendszeresen át is vállaltam. (Még a jogosítvány tanfolyami díját is kifizettem, amit soha nem végzett el.)


Amikor felvették az egyetemre, örömömben azt vettem, neki, amit csak kívánt, többek közt egy akkor legerősebbnek számító laptopot, mert azt mondta, az szükséges a tanulmányokhoz.

Január végén tudtam meg véletlenül, hogy félévkor otthagyta az egyetemet és munkába állt.

Ezután anyja tanácsára színész szeretett volna lenni, de nem vették fel. Az utolsó rostán kérdezte tőle valamelyik főszínész, hogy "miért nem akar vágó lenni?".

Vágó... egy olyan akaratos, önfejű gyerek (bak), mint az én lányom? Ebből is látszik, hogy a felvételin azt sem tudják kikövetkeztetni, hogy milyen valakinek a személyisége, nemhogy hasznos tanácsokkal tudnák ellátni. (A vágó munka egyébként 90 %-ban irányított, csupán 10 %-ban ad önállóságra némi lehetőséget.)

De, hogy még bonyolítsák a helyzetet, nem tanácsolták közvetlenül azt, hogy jelentkezzen egyetemi vágó képzésre, hanem inkább végezzen el mindenféle OKJ-s, semmirevaló tanfolyamokat és majd ezután meglátják. Szóval magyarán bolondját járatták a felvételizővel.

A szerencsétlen, összekavart gyerek pedig elment egy kis színházba is "szakmát" tanulni, hátha úgy előbb-utóbb sikerül a felvételi, de ott leginkább csak átneveléssel, ráhatással foglalkoztak.Szerepet azonban csupán egyetlen előadásban kapott. A ráhatás eredményeként viszont akkoriban megtagadott engem, még a Facebookon is letiltott, hogy ne láthassa senki, hogy van egy másként gondolkodó apja.


A 60. születésnapomra ettől függetlenül természetesen meghívtam. Leírtam, hogy az örökösödésről szeretnék beszélni vele. Erre váratlanul pozitívan reagált (valószínűleg anyja utasítására), és két évig ismét ápoltuk a jó viszonyt.

A 62. születésnapom után azonban, amikor hazafelé vittem, az OKJ-s vágó tanfolyam kifizetését erőltette, és amikor én azt elvetettem, a lámpánál kiugrott az autóból és beszaladt egy vasúti területre. Azóta hiába keresem, hiába hívom ünnepeken, hiába köszöntöm névnapján, születésnapján, nem válaszol. Még a vírus legerősebb időszakában sem gondolt rám.

Lányom 30 éves lesz hamarosan. Több éve dolgozik normális, fővárosi bérért. Nyáron a barátaival rendszerint külföldre (tengerpartra) jár nyaralni, de év közben is sokat utazik úgy belföldön, mint külföldön. Divatosan öltözködik, mindig a legújabb iPhone-ja van.

Jómagam viszont már nyugdíjas lettem és egy vidéki községben lakom. A havi nyugdíjam télen a gázszámla kifizetésére (szó szerint) elég. 30 éve nem voltam külföldön, sosem nyaraltam tengernél. Utoljára 2019-ben voltam 4 napos gyógyfürdőkúrán Tiszakécskén. Egész életemben módjával költekeztem, hogy ne kelljen öregségemre másra támaszkodnom. Megelégszem egy Nokia 6700-as, kőkori telóval, amit igen ritkán használok. Mindemellett sokat olvasok, nem iszom alkoholos italokat, nem kávézom, nem dohányzom, nem eszem feldolgozott húskészítményeket stb. (Szóval megpróbálok egészséges és értelmes maradni.)


A leírtak alapján (elnézést a részletességért) felvetődik a kérdés:


- Jogos, hogy az anyja megpróbált a gyereken keresztül a végletekig pumpolni?

- Jogos, hogy a lányom több éve "kitagadással" büntet?



2022. okt. 6. 05:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/122 anonim ***** válasza:
85%

Troll mindneki aki nem ért veled egyet, aha.

Értem.

A 30 éves lányt, aki már külön is él meg keresete is van, az anyja befolyásolja, te meg az ártatlan áldozat vagy. Oké.


Várható-e pálfordulás?

Ha eddig is annyit teszel a beszélgetés, békülés irányába mint eddig, vagyis szrsz bele, akkor nem. Talán hívd fel a lányod, bszki.

2022. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/122 A kérdező kommentje:

40/48 RE


Mint, föntebb leírtam, én gondoskodom magamról és később sem szeretnék senkire sem támaszkodni.

Amit kérdeztem: etikus-e egy nem kommunikáló gyereket kizárni az örökösödésből és olyan partnert keresni, aki jó érzéssel együttműködik velem?


A segítő válasz helyett azonban sajnos a legtöbben a lényegtelen részleteket (már elnézést a fiatalos stílusért) fikázzák.

2022. okt. 6. 11:48
 53/122 anonim ***** válasza:
86%
Nem Gyulának hívnak véletlenül? Ismerek egy Gyulát, akinek pont ilyen iszonytatóan agyzsibbasztó a stílusa és őt is utálja a lánya.
2022. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/122 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem tudja, hogy a ház amiben élsz a feleségedé, neki abból semmi sem jár. És úgy van vele, gondozzon benneteket a leendő örökös. Gondolom, akkora irodalmár nem vagy, hogy jogdíjak járjanak, a stílusod inkább tűnik okoskodónak mint lírainak. A lakhatásodért cserébe rendben tartottad a kertet de már szeretnéd a lányodra bízni a feladatot. Hátha azt hiszi (tudom, nem ő, az anyja), hogy fél ház az övé lesz. Ez esetben a feleséged tud eltartásit kötni, ha akarja kettőtökre, ha akarja csak magára.
2022. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/122 A kérdező kommentje:

52/53 Bszki... a lányom az anyjával él. Figyelj már oda, ezért tudja zsarolni.


Én úgy vélem, az a troll, aki azért ír, hogy részletekbe kapaszkodva direkt hergeljen. De tkp. nem is troll az efféle, hanem egy rosszindulatú, beteges pszichopata.

2022. okt. 6. 11:53
 56/122 anonim ***** válasza:
86%

Azért az nettó pofátlanság, hogy két év után azért akarod, hogy a lányod keressen meg téged, hogy még ápolhasson mikor leroggyansz.


Borzalmasan egy irritáló stílusod van, ha ezt facebookon is így tolod, nemcsoda hogy letiltott a lányod. Plusz még azért legyen pálfordulás, hogy utána gondozhassa a kerted :D Lol

2022. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/122 anonim ***** válasza:
81%

57: nem volt erőm visszaolvasni az ömlengéseit...


Tényleg ezért nyomulna a lányára, hogy kikényszerítse az ápolást??


Anyááááám.... :-s

2022. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/122 anonim ***** válasza:
84%

Azért én kíváncsi lennék az anya, illetve a lány történetére is. A stílusodból, illetve a "logikádból" ítélve nem lennék meglepődve, ha te az igazságot kicsit torzítva, és csak részben mondtad volna el.


"egy olyan akaratos, önfejű gyerek (bak)"

Ebből már látszik, hogy nem te vagy a legélesebb kés a fiókban. Aki bármilyen jelentőséget tulajdonít a horoszkópnak, sőt, aki a saját lánya sorsát szeretné ettől a baromságtól függővé tenni... áh, inkább hagyjuk.

Az már csak mellékes megjegyzés, hogy mint ahogy a világ sem fekete-fehér, úgy az emberek jelleme, és viselkedése sem csak két véglet valamelyike lehet.


"Ebből is látszik, hogy a felvételin azt sem tudják kikövetkeztetni, hogy milyen valakinek a személyisége"

Nem a felvételin nem tudták. Te nem tudtad.

Egyébként meg a felvételi nem valami ezoterikus tréning. Ott a képességeit, és a tudását mérik fel.


"A vágó munka egyébként 90 %-ban irányított, csupán 10 %-ban ad önállóságra némi lehetőséget."

Miért, melyik munka az, ami 100% szabadságot ad?


"inkább végezzen el mindenféle OKJ-s, semmirevaló tanfolyamokat"

Azért kíváncsi lennék a te életpályádra, hogy milyen nívós tanulmányokat folytattál, és milyen karriert építettél fel. Lehet, hogy egy ilyen "semmirevaló" tanfolyamban többet tanítanak, mint amit te összesen tudsz.


"A ráhatás eredményeként viszont akkoriban megtagadott engem, még a Facebookon is letiltott"

Az ugye fel sem merült benned, hogy talán a lenéző hozzáállásod miatt fordult el tőled?


"van egy másként gondolkodó apja"

A "gondolkodó" szót itt elég erősnek érzem.


"Divatosan öltözködik, mindig a legújabb iPhone-ja van."

Most vagy az eddigi sztorik nem igazad, vagy titokban követed, meg kukkolod a saját lányod? Egyik sem túl jó ómen.


"nem eszem feldolgozott húskészítményeket"

Az, hogy te ennek bármilyen jelentőséget tulajdonítasz, szintén megmutatja a nem túl acélos értelmi képességeidet.

Jobb lenne, ha inkább példát vehetnél pár kávézó, húsfogyasztó gondolkodó emberről.


"megpróbálok egészséges és értelmes maradni"

Utóbbi nem sikerült.


Na, de lássuk, te hiperintelligens mintaapa!

Feltételezzük, hogy ami tényszerű dolgokat leírtál, az hellyel-közzel igaz. (Gyanítom, nem, de azért feltételezzük.) Hogy a gondolkodás nem az erősséged, azt kijelenthetjük. Te tipikusan az vagy, aki pénzzel akarja "szeretni" a gyerekét. Mondjuk jobb is, hogy csak ezzel, mert ha a saját torz, befásult világképedet akarnád ráerőltetni, az sokkal rosszabb lenne.

Ha feltételezzük, hogy igazat írtál, akkor azért nem kell atomfizikusnak lenni ahhoz, hogy te itt csak egy marginális ATM szerepét töltötted be. Hogy ez neked eddig nem esett le, az már a te gondod.

A kapcsolatot pedig nem azért szakította meg veled. Hanem mert egyébként sem tart olyan embernek, aki jelent számára valamit. Hogy ez miért fajult idáig, azt ennyiből nem lehet megmondani. De sejtésem szerint a lenéző, "okoskodó" stílusodnak nagyon nagy köze lehet hozzá.

De hát ez van. Elszúrtad. Nem most kéne kapadozni, hanem mondjuk emberként és apaként is a lányod mellett kellett volna lenned, és támogatnod kellett volna a céljai elérésében, nem pedig kritizálni azokban. (És nem, a támogatás itt nem a pénzt jelenti.)

2022. okt. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/122 anonim ***** válasza:
78%
Jó az elemzés! :) Grat. #59.
2022. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/122 anonim ***** válasza:
86%

"Mivel nem vagyok kellőképp liberális és vannak nemzeti érzelmeim"

Fordítsuk le magyarra!

Egy agresszív, gyűlöletes ember vagy, aki még csak nem is vállalja saját jellemét, hanem a vallással magyarázza mindezt.

Ne haragudj, de én tőled még a pénzt sem fogadtam volna el.

Meg ez az antiliberális maszlag... igen, pont ez a baj veled/veletek, hogy mindenkinek az életébe bele akartok szólni. Meg akarjátok mondani attól kezdve, hogy mit tanul, mit dolgozik, kivel barátkozik, még azt is, hogy mit egyen vacsorára.

2022. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!