Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozó nagylányom megszakítot...

Dolgozó nagylányom megszakította velem a kapcsolatot, mivel nem fizettem ki számára egy felesleges, OKJ-s tanfolyam félmilliós díját. Miként lehetne helyreállítani a békét? Megkereséseimre ugyanis azóta nem reagál, hiába vált okafogyottá a kérés.

Figyelt kérdés

Lányom anyjától 2007-ben elváltam. Ex nejem és lányom igényes lakáshelyzetének megteremtéséhez, a közös ingatlan engem illető eladási árából kifizettem az előírt gyerektartást bőven meghaladó összeget egyben és előre (beleszámítva az egyetemi éveket is). Sőt exem kérésére még úgynevezett "zsebpénzt" is biztosítottam, ami a mai áron ~ 2,5 millió Ft.

Mindezek ellenére volt nejem folyamatosan hozzám irányította a gyereket, ha valami jelentősebb kiadás volt várható. Természetesen, amíg tanult a lányom, ezeket a költségeket rendszeresen át is vállaltam. (Még a jogosítvány tanfolyami díját is kifizettem, amit soha nem végzett el.)


Amikor felvették az egyetemre, örömömben azt vettem, neki, amit csak kívánt, többek közt egy akkor legerősebbnek számító laptopot, mert azt mondta, az szükséges a tanulmányokhoz.

Január végén tudtam meg véletlenül, hogy félévkor otthagyta az egyetemet és munkába állt.

Ezután anyja tanácsára színész szeretett volna lenni, de nem vették fel. Az utolsó rostán kérdezte tőle valamelyik főszínész, hogy "miért nem akar vágó lenni?".

Vágó... egy olyan akaratos, önfejű gyerek (bak), mint az én lányom? Ebből is látszik, hogy a felvételin azt sem tudják kikövetkeztetni, hogy milyen valakinek a személyisége, nemhogy hasznos tanácsokkal tudnák ellátni. (A vágó munka egyébként 90 %-ban irányított, csupán 10 %-ban ad önállóságra némi lehetőséget.)

De, hogy még bonyolítsák a helyzetet, nem tanácsolták közvetlenül azt, hogy jelentkezzen egyetemi vágó képzésre, hanem inkább végezzen el mindenféle OKJ-s, semmirevaló tanfolyamokat és majd ezután meglátják. Szóval magyarán bolondját járatták a felvételizővel.

A szerencsétlen, összekavart gyerek pedig elment egy kis színházba is "szakmát" tanulni, hátha úgy előbb-utóbb sikerül a felvételi, de ott leginkább csak átneveléssel, ráhatással foglalkoztak.Szerepet azonban csupán egyetlen előadásban kapott. A ráhatás eredményeként viszont akkoriban megtagadott engem, még a Facebookon is letiltott, hogy ne láthassa senki, hogy van egy másként gondolkodó apja.


A 60. születésnapomra ettől függetlenül természetesen meghívtam. Leírtam, hogy az örökösödésről szeretnék beszélni vele. Erre váratlanul pozitívan reagált (valószínűleg anyja utasítására), és két évig ismét ápoltuk a jó viszonyt.

A 62. születésnapom után azonban, amikor hazafelé vittem, az OKJ-s vágó tanfolyam kifizetését erőltette, és amikor én azt elvetettem, a lámpánál kiugrott az autóból és beszaladt egy vasúti területre. Azóta hiába keresem, hiába hívom ünnepeken, hiába köszöntöm névnapján, születésnapján, nem válaszol. Még a vírus legerősebb időszakában sem gondolt rám.

Lányom 30 éves lesz hamarosan. Több éve dolgozik normális, fővárosi bérért. Nyáron a barátaival rendszerint külföldre (tengerpartra) jár nyaralni, de év közben is sokat utazik úgy belföldön, mint külföldön. Divatosan öltözködik, mindig a legújabb iPhone-ja van.

Jómagam viszont már nyugdíjas lettem és egy vidéki községben lakom. A havi nyugdíjam télen a gázszámla kifizetésére (szó szerint) elég. 30 éve nem voltam külföldön, sosem nyaraltam tengernél. Utoljára 2019-ben voltam 4 napos gyógyfürdőkúrán Tiszakécskén. Egész életemben módjával költekeztem, hogy ne kelljen öregségemre másra támaszkodnom. Megelégszem egy Nokia 6700-as, kőkori telóval, amit igen ritkán használok. Mindemellett sokat olvasok, nem iszom alkoholos italokat, nem kávézom, nem dohányzom, nem eszem feldolgozott húskészítményeket stb. (Szóval megpróbálok egészséges és értelmes maradni.)


A leírtak alapján (elnézést a részletességért) felvetődik a kérdés:


- Jogos, hogy az anyja megpróbált a gyereken keresztül a végletekig pumpolni?

- Jogos, hogy a lányom több éve "kitagadással" büntet?



2022. okt. 6. 05:06
 81/122 A kérdező kommentje:

Érdekes látni, ahogy folyamatosan változik a sztori. ;-)


Mondjad, szerinted mi változott? Beszéljünk róla...

2022. okt. 6. 15:27
 82/122 anonim ***** válasza:
77%
#80: nem szokatlan jelenség itt a GYK-n... Főleg a kamusztoriknál... :))))
2022. okt. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/122 A kérdező kommentje:

#70: Tényleg röhejes, hogy a kérdezőnek semmiféle önreflexiója nincsen....


A felnőtt gyerek életében vájkál naphosszat, és irányítgatni akarná... Csoda, ha ebből nem kérnek???


Naphosszat vájkál... miről beszélsz, van szövegértésed egyáltalán vagy diszlexiás vagy? Több, mint három éve nincs kapcsolatom a lányommal. Ahogy le van írva a törzsszövegben, a 62 szülinapom óta.


Egész éjjel a lehetséges megoldásokon filóztam, végül megtaláltam ezt a topikot. Reméltem ebben a témában jártas szakemberek tudnak itt segíteni. Sajnos a kommentelők többsége cinikusan, kirekesztően és becsmérlően lépett fel, ugyanúgy, mint a politikai cikkek alatt. Érezhetően ugyanaz, a tárgyilagosságot abszolút nélkülöző, csürheszellem uralkodik itt is, mint az élet sok más területén.


Hiába van topik címeként feltünteve, hogy "Szülő-gyermek kapcsolat" itt is csak a banderiális elkötelezettség, a kikóstolás és a rosszindulatú nagyarcúság viszi a vezérzászlót.


Köszönöm a negatív támogatást! Sikerült néhány kommentelőnek egyértelműen megerősítenie, hogy az "Ember embernek farkasa".

2022. okt. 6. 16:14
 84/122 A kérdező kommentje:

Legjobbakat mindenkinek, köszönöm az építő hozzászólásokat!

Most alszom egyet, mivel már alig látok. Éjszaka végig fenn voltam.

2022. okt. 6. 16:22
 85/122 anonim ***** válasza:
91%

Mégis, milyen "témában jártas szakembereket" keresel?


Fellengzős nagyképű dirigálós öregúr szakérőket, vagy mégis mit vártál? emberek vagyunk mi is, akik leírjuk a véleményünket.

2022. okt. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/122 anonim ***** válasza:
81%

Más is kapott privit???


Nekem megírta, azért tudja, minden telefonja van a lánynak, mert a barátnői fb-oldalán kutakodik utána...

2022. okt. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/122 anonim ***** válasza:
88%
87: én meg nem... 😁
2022. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/122 anonim ***** válasza:
91%
Bácsi, legyen kedves befejezni az üzengetést, köszi.
2022. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/122 anonim ***** válasza:
92%
Huh, a nagynénémnek van egy férfi klónja? Nálunk is kapcsolatmegszakítás lett a vége pár éve, ő hasonló, mint te: szépen eltervezte nekem, hogy tanítóképzőbe megyek, aztán leköltözöm az ő falujába, férjhez megyek a szomszédja fiához(!) és ott tanítok majd a falusi iskolában, hétvégén meg együtt kertészkedünk. Hozzád hasonlóan ő sem érti, hogy mégis miért nem valósítottam meg ezt a csodálatos tervet, sőt, még hálás sem vagyok neki...
2022. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/122 A kérdező kommentje:

59/90 Kedves Elemző Okoska!


Neked betlizned kellene, mert ütésed sincs. Sőt, magáról a kérdésről sincs lövésed.


A horoszkóp a lányomra teljesen bejön. Ez persze nem mindenkinél van így, de nála stimmel. A jellemezés pontosabb, ha sokak által ismert csillagjeggyel is istápoljuk.

Engedd már meg nekem, hogy lányom weben fellelhető fotóit időnként megnézhessem, Én természetes, nem ferde hajlamú (kukkoló) indíttatásból keresek rá, ahogy a te szádból kiesik.


Nem kértem senkitől bugyuta elemzést, így tőled sem. Írásom nem műalkotás, hanem kérdésfeltevés.

Nincsen semmiféle jogod ahhoz, hogy válasz helyett megpróbálj beégetni és kifigurázni. Ez egyféle zaklatás.


Szerinted milyen lenéző hozzáállásom volt? Nem adtam pénzt egy felesleges tanfolyamra. Addig azonban nem volt köztük semmiféle összekoccanás a nap folyamán. Én nem szoktam kóstolgatni senkit, de a mocskolódó betartó és nagyképűen alázó, ostoba figurákat nem szívlelem.


Én nem kérdezem te hány éves vagy, mit végeztél az élet iskoláján kívül (mert az ekkora kaliberek általában ezt adják meg magukról). A hozzászólásaimban olvashatod azt is, hogy én mit végeztem és mire vittem. A feldolgozott húsok jelentését is leírtam. Nem a hússal van gond, hanem a benne lévő adalékokkal, ízfokozókkal színezékekkel és tartósítószerekkel stb. A koffein a legszélesebb körben használt pszichoaktív szer a világon, amire nincsen szüksége a szervezetnek. A kávé is csak stimuláló szemét, amit rátukmálnak az emberre és végül a rabja lesz. A bagót és a piát remélem nem kell véleményezni.


Ha végre elolvasnád a kérdésem, az szerepel benne:


Miként lehetne helyreállítani a békét?

Nem pedig az, hogyan lehet gyújtogatni és hangulatot kelteni.


Tkp. mi a bajod? Az bánt, hogy nem vagyok elhidegült bosszúálló, és idős koromra szeretném rendezni a lányommal való viszonyomat, vagy ha ez lehetetlen akkor egy megfelelő partnerrel szerződni, hogy legalább lehessen látni, nem vagyunk egyedül, magunkra hagyva?

Azért támadnak meg ugyanis sok idős embert, mert ilyenné fajult a mainstream mentalitás: magukra hagyják a fiatalok az öregeket, a bűnözők pedig elégedetten csekkolják a helyzetet.


Próbálj meg emberségesen, segítőkészen hozzászólni legközelebb, ám ha csak csóvával tudsz járni, akkor célszerű keresned provokátor vagy piromán topikot!

2022. okt. 6. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!