Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozó nagylányom megszakítot...

Dolgozó nagylányom megszakította velem a kapcsolatot, mivel nem fizettem ki számára egy felesleges, OKJ-s tanfolyam félmilliós díját. Miként lehetne helyreállítani a békét? Megkereséseimre ugyanis azóta nem reagál, hiába vált okafogyottá a kérés.

Figyelt kérdés

Lányom anyjától 2007-ben elváltam. Ex nejem és lányom igényes lakáshelyzetének megteremtéséhez, a közös ingatlan engem illető eladási árából kifizettem az előírt gyerektartást bőven meghaladó összeget egyben és előre (beleszámítva az egyetemi éveket is). Sőt exem kérésére még úgynevezett "zsebpénzt" is biztosítottam, ami a mai áron ~ 2,5 millió Ft.

Mindezek ellenére volt nejem folyamatosan hozzám irányította a gyereket, ha valami jelentősebb kiadás volt várható. Természetesen, amíg tanult a lányom, ezeket a költségeket rendszeresen át is vállaltam. (Még a jogosítvány tanfolyami díját is kifizettem, amit soha nem végzett el.)


Amikor felvették az egyetemre, örömömben azt vettem, neki, amit csak kívánt, többek közt egy akkor legerősebbnek számító laptopot, mert azt mondta, az szükséges a tanulmányokhoz.

Január végén tudtam meg véletlenül, hogy félévkor otthagyta az egyetemet és munkába állt.

Ezután anyja tanácsára színész szeretett volna lenni, de nem vették fel. Az utolsó rostán kérdezte tőle valamelyik főszínész, hogy "miért nem akar vágó lenni?".

Vágó... egy olyan akaratos, önfejű gyerek (bak), mint az én lányom? Ebből is látszik, hogy a felvételin azt sem tudják kikövetkeztetni, hogy milyen valakinek a személyisége, nemhogy hasznos tanácsokkal tudnák ellátni. (A vágó munka egyébként 90 %-ban irányított, csupán 10 %-ban ad önállóságra némi lehetőséget.)

De, hogy még bonyolítsák a helyzetet, nem tanácsolták közvetlenül azt, hogy jelentkezzen egyetemi vágó képzésre, hanem inkább végezzen el mindenféle OKJ-s, semmirevaló tanfolyamokat és majd ezután meglátják. Szóval magyarán bolondját járatták a felvételizővel.

A szerencsétlen, összekavart gyerek pedig elment egy kis színházba is "szakmát" tanulni, hátha úgy előbb-utóbb sikerül a felvételi, de ott leginkább csak átneveléssel, ráhatással foglalkoztak.Szerepet azonban csupán egyetlen előadásban kapott. A ráhatás eredményeként viszont akkoriban megtagadott engem, még a Facebookon is letiltott, hogy ne láthassa senki, hogy van egy másként gondolkodó apja.


A 60. születésnapomra ettől függetlenül természetesen meghívtam. Leírtam, hogy az örökösödésről szeretnék beszélni vele. Erre váratlanul pozitívan reagált (valószínűleg anyja utasítására), és két évig ismét ápoltuk a jó viszonyt.

A 62. születésnapom után azonban, amikor hazafelé vittem, az OKJ-s vágó tanfolyam kifizetését erőltette, és amikor én azt elvetettem, a lámpánál kiugrott az autóból és beszaladt egy vasúti területre. Azóta hiába keresem, hiába hívom ünnepeken, hiába köszöntöm névnapján, születésnapján, nem válaszol. Még a vírus legerősebb időszakában sem gondolt rám.

Lányom 30 éves lesz hamarosan. Több éve dolgozik normális, fővárosi bérért. Nyáron a barátaival rendszerint külföldre (tengerpartra) jár nyaralni, de év közben is sokat utazik úgy belföldön, mint külföldön. Divatosan öltözködik, mindig a legújabb iPhone-ja van.

Jómagam viszont már nyugdíjas lettem és egy vidéki községben lakom. A havi nyugdíjam télen a gázszámla kifizetésére (szó szerint) elég. 30 éve nem voltam külföldön, sosem nyaraltam tengernél. Utoljára 2019-ben voltam 4 napos gyógyfürdőkúrán Tiszakécskén. Egész életemben módjával költekeztem, hogy ne kelljen öregségemre másra támaszkodnom. Megelégszem egy Nokia 6700-as, kőkori telóval, amit igen ritkán használok. Mindemellett sokat olvasok, nem iszom alkoholos italokat, nem kávézom, nem dohányzom, nem eszem feldolgozott húskészítményeket stb. (Szóval megpróbálok egészséges és értelmes maradni.)


A leírtak alapján (elnézést a részletességért) felvetődik a kérdés:


- Jogos, hogy az anyja megpróbált a gyereken keresztül a végletekig pumpolni?

- Jogos, hogy a lányom több éve "kitagadással" büntet?



2022. okt. 6. 05:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/122 anonim ***** válasza:
91%

Tehát az egyetemi felvételi sikertelensége után, vágó akart lenni.

A 60. szülinapon ez nem került szóba. A 62. szülinapon igen.

Én ezt nem nagyon értem.

Az pedig, hogy ennyire arra jatszol, hogy ki fog msjd gondoskodni rólad öreg korodbsn, kifejezetten antipatikus számomra.

Főzőcske, ízek összhangja. Olyan feminin vagy...

2022. okt. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/122 anonim ***** válasza:
77%

Bszki, szerinted egy 30 éves felnőtt nőt az anyja irányít??

vannak bajok a valóságérzettel. Meghallgatnám a lány álláspontját is, mert elég nemtörődöm apának tűnsz ebből, aki max hozzábssza a pénzt a lányához, de azt sem tudja hanyadikba jár. Komolyan????

2022. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/122 A kérdező kommentje:

Még egyszer a Facebook letiltásra reagálónak: Igazad van. Az első, SZÍNÉSZ gyakornoki megtagadásakor tényleg letiltott a lányom, akkor nem láttam a profilját sem.

Utána jött a konszolidációs, két éves időszak, amikor újra ismerősök voltunk és lányomként volt feltüntetve. Most viszont "csupán" nem vagyok ismerőse. Amikor erre rádöbbentem, bejelöltem újra, hátha megbékélt már, sajnos elutasította a felkérésemet így jelenleg nem is jelölhetem.

2022. okt. 6. 09:51
 34/122 anonim ***** válasza:
82%
Vagy kamu a kérdés, vagy az egész család teljességgel debil, már bocs, de ilyen helyzetek, össze-vissza csapongtok, a gyerek azt sem tudja mit kellene csinálnia, nem fejez be semmit, de vígan fizettek neki. :D
2022. okt. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/122 A kérdező kommentje:

Amikor a lányom gimibe járt, akkor folyamatosan cserélgette az iskolákat az anyja irányításával. Végül egy alapítványi suliban érettségizett. Az iskolaváltásnál azt állította az anyja, hogy évet kell ismételnie mert nem ugyanazt tanulta a másik iskolában.

Erről a lányom nem volt hajlandó semmit elárulni, mivel a pedagógus anyukája megtiltotta.

Sajnos egy mániákus pedagógus be tudja úgy "programozni" a gyerekét úgy, hogy az keményen elzárkózik, ha az anyjával kötött paktumokról kérdezed.

Így aztán, ha nem akartam, hogy faképnél hagyjon a lányom valamely találkozásunkkor, akkor le kellett mondanom mindenféle faggatózásról.


A mániákus, bosszúálló pedagógus egy lánygyereket könnyen a befolyása alatt tud tartani majd 30 éves korában is.

2022. okt. 6. 10:07
 36/122 A kérdező kommentje:

Igen, én konzervatív vagyok, nem liberális nagyvárosi (kis faluban születtem csupán 40 évet éltem a fővárosban). Remélem ez nem gond.

Én azt tanultam ifjúként, hogy a gyereknek gondoskodnia kell az idős szüleiről. Ez egyébként azt hiszem a polgári kormány törvénybe is foglalta.


Feminin nem vagyok, de tény, hogy mostanában minden Séfek séfe műsort végig nézek, mivel a feleségem imádja és már én is érdekesnek tartom.


Másik reagálásra: Hát igen össze vissza csapong a valamikori család. Ezt okozza egy válás, amikor kikerül a karmesterpálca az alapos férfi kezéből és egy, hebehurgya, hórukk asszony veszi át az irányítást, aki minden nap másként vélekedik.

2022. okt. 6. 10:23
 37/122 anonim ***** válasza:
94%

Nem olvastam végig a válaszokat, de nekem ez ragadta meg a figyelmen:

‘A ráhatás eredményeként viszont akkoriban megtagadott engem, még a Facebookon is letiltott, hogy ne láthassa senki, hogy van egy másként gondolkodó apja.’


Itt konkretan miről van szó?

Te ilyen keresztény konzervatizmus mögé bújó, mindent és mindenkit Facebookon nyilvánosan gyűlölő vagy?

Mert egyébként ha nem osztod meg minden gondolatod a Facebookon akkor nincs oka letiltani, mert senki nem lát rólad semmit, azt sem hogy te ‘másként gondolkodó’ vagy.


Egyébként meghallgatnám a lányod verzióját, mert kétlem hogy annyi hogy ‘apám mindent kifizetett nekem, gondoskodott rólam, de amikor egy okjt nem fizetett ki örökre megszakították vele a kapcsolatot’

2022. okt. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/122 A kérdező kommentje:

Tisztázzuk még egyszer, nem fontoskodó, részleteket túró trollkodó kommentekre vágyom, hanem a lényegi kérdésekre várom a választ:


1., Szerintetek érdemes várnom a lányom pálfordulására?

2., Valaki került-e már hasonló helyzetbe és milyen megoldást talált jónak?

3., Ha végleg lemondok a lányom kapcsolattartásáról és még a születésnapon sem fog jókívánságot küldeni, akkor etikus és lelkiismeretes döntés lesz-e, ha más fog utánam örökölni?



Próbáljuk már kihagyni a kötözködő, értetlenkedő hsz-eket, mivel, aki később szól hozzá, az nem látja már át a felduzzadt témát.

Azt pedig, hogy kamu, meg önfényezés azt zárjátok ki. Ha öntömjénező novellát szeretnék írni, azt megtehetném blogomon, vagy bármelyik irodalmi portálon.

2022. okt. 6. 10:43
 39/122 anonim ***** válasza:
88%

Hát ebben a sztoriban szerencsétlen lányt sajnálom a legjobban. Ilyen elmebeteg szülőkkel nagyon kemény lehetett. Nekem már ettől a pár oldalnyi szövegedtől feláll a szőr a hátamon, neki meg egész életében ezt a túltolt prédikálást kellett hallgatnia.

Arra ne nagyon számíts, hogy majd a "törvény kötelezi". Igen, valóban perelheted szülőtartásért és majd kapsz kb havi tízezret. De ahhoz is előbb bizonyítanod kell, hogy önhibádon kívül nem tudsz magadról gondoskodni.

2022. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/122 anonim ***** válasza:
94%

A kaja megválogatása: annyiban "válogatok" hogy nem eszek drága szalámikat, kolbászokat, csak azt eszem meg amit megfőz a kedves (második) nejem. Ha már füstölt dolgot látok benne akkor elmondom az érveim.


Érvelsz egy kaja ellen? Főzz magadra. El nem tudom képzelni, milyen lehet veled élni.

2022. okt. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!