Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozó nagylányom megszakítot...

Dolgozó nagylányom megszakította velem a kapcsolatot, mivel nem fizettem ki számára egy felesleges, OKJ-s tanfolyam félmilliós díját. Miként lehetne helyreállítani a békét? Megkereséseimre ugyanis azóta nem reagál, hiába vált okafogyottá a kérés.

Figyelt kérdés

Lányom anyjától 2007-ben elváltam. Ex nejem és lányom igényes lakáshelyzetének megteremtéséhez, a közös ingatlan engem illető eladási árából kifizettem az előírt gyerektartást bőven meghaladó összeget egyben és előre (beleszámítva az egyetemi éveket is). Sőt exem kérésére még úgynevezett "zsebpénzt" is biztosítottam, ami a mai áron ~ 2,5 millió Ft.

Mindezek ellenére volt nejem folyamatosan hozzám irányította a gyereket, ha valami jelentősebb kiadás volt várható. Természetesen, amíg tanult a lányom, ezeket a költségeket rendszeresen át is vállaltam. (Még a jogosítvány tanfolyami díját is kifizettem, amit soha nem végzett el.)


Amikor felvették az egyetemre, örömömben azt vettem, neki, amit csak kívánt, többek közt egy akkor legerősebbnek számító laptopot, mert azt mondta, az szükséges a tanulmányokhoz.

Január végén tudtam meg véletlenül, hogy félévkor otthagyta az egyetemet és munkába állt.

Ezután anyja tanácsára színész szeretett volna lenni, de nem vették fel. Az utolsó rostán kérdezte tőle valamelyik főszínész, hogy "miért nem akar vágó lenni?".

Vágó... egy olyan akaratos, önfejű gyerek (bak), mint az én lányom? Ebből is látszik, hogy a felvételin azt sem tudják kikövetkeztetni, hogy milyen valakinek a személyisége, nemhogy hasznos tanácsokkal tudnák ellátni. (A vágó munka egyébként 90 %-ban irányított, csupán 10 %-ban ad önállóságra némi lehetőséget.)

De, hogy még bonyolítsák a helyzetet, nem tanácsolták közvetlenül azt, hogy jelentkezzen egyetemi vágó képzésre, hanem inkább végezzen el mindenféle OKJ-s, semmirevaló tanfolyamokat és majd ezután meglátják. Szóval magyarán bolondját járatták a felvételizővel.

A szerencsétlen, összekavart gyerek pedig elment egy kis színházba is "szakmát" tanulni, hátha úgy előbb-utóbb sikerül a felvételi, de ott leginkább csak átneveléssel, ráhatással foglalkoztak.Szerepet azonban csupán egyetlen előadásban kapott. A ráhatás eredményeként viszont akkoriban megtagadott engem, még a Facebookon is letiltott, hogy ne láthassa senki, hogy van egy másként gondolkodó apja.


A 60. születésnapomra ettől függetlenül természetesen meghívtam. Leírtam, hogy az örökösödésről szeretnék beszélni vele. Erre váratlanul pozitívan reagált (valószínűleg anyja utasítására), és két évig ismét ápoltuk a jó viszonyt.

A 62. születésnapom után azonban, amikor hazafelé vittem, az OKJ-s vágó tanfolyam kifizetését erőltette, és amikor én azt elvetettem, a lámpánál kiugrott az autóból és beszaladt egy vasúti területre. Azóta hiába keresem, hiába hívom ünnepeken, hiába köszöntöm névnapján, születésnapján, nem válaszol. Még a vírus legerősebb időszakában sem gondolt rám.

Lányom 30 éves lesz hamarosan. Több éve dolgozik normális, fővárosi bérért. Nyáron a barátaival rendszerint külföldre (tengerpartra) jár nyaralni, de év közben is sokat utazik úgy belföldön, mint külföldön. Divatosan öltözködik, mindig a legújabb iPhone-ja van.

Jómagam viszont már nyugdíjas lettem és egy vidéki községben lakom. A havi nyugdíjam télen a gázszámla kifizetésére (szó szerint) elég. 30 éve nem voltam külföldön, sosem nyaraltam tengernél. Utoljára 2019-ben voltam 4 napos gyógyfürdőkúrán Tiszakécskén. Egész életemben módjával költekeztem, hogy ne kelljen öregségemre másra támaszkodnom. Megelégszem egy Nokia 6700-as, kőkori telóval, amit igen ritkán használok. Mindemellett sokat olvasok, nem iszom alkoholos italokat, nem kávézom, nem dohányzom, nem eszem feldolgozott húskészítményeket stb. (Szóval megpróbálok egészséges és értelmes maradni.)


A leírtak alapján (elnézést a részletességért) felvetődik a kérdés:


- Jogos, hogy az anyja megpróbált a gyereken keresztül a végletekig pumpolni?

- Jogos, hogy a lányom több éve "kitagadással" büntet?



2022. okt. 6. 05:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/122 A kérdező kommentje:

38/39-re válaszul: Egyáltalán nem vagyok gyűlölködő, csupán konzervatív irodalmár vagyok. Nem is bigott vallásos. A kereszténységből csupán a jót, a jóra, az igazságra való tanítást tartom figyelemreméltónak, a korszerűtlen meséket és a hókuszpókusz liturgiát feleslegesnek vélem.


Mivel nem vagyok kellőképp liberális és vannak nemzeti érzelmeim, a régi rendszerben egy SZÍNÉSZ aspiránsnak egy ilyen szülőt lehetetlen volt felvállalni.

2022. okt. 6. 11:00
 42/122 anonim ***** válasza:
92%
Ajjaj.... :)
2022. okt. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/122 anonim ***** válasza:
87%
Ideje eltartási szerződést kötni valakivel, de a gyereknevelés elbaszása a te hibád is ettől független
2022. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/122 anonim ***** válasza:
74%
El kell engedni. Sajnos ennek vége és az örölséget se érdemli meg
2022. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/122 anonim ***** válasza:
86%

"ő pedig kiugrott és átszaladt a vasúti területen, mivel onnan már csak 400 méter a lakása"

Igen.

Vannak a tények, meg van az, ahogyan azt előadják. Tudod: stílus, szóhasználat, szövegkörnyezet... A nyelv már csak ilyen. Rengeteg olyan szavunk, kifejezésünk, mondatszerkezetünk van, aminek a jelentése nem teljesen egzakt. Miért nem úgy fogalmaztál, hogy "a lakásához közel kiszállt az autóból, és hazasétált"? Persze, mert ez nem lett volna annyira hatásvadász. Tudom utálni az olyan embereket, akik direkt jó kifacsartan fogalmaznak, úgy, hogy tök más kerekedjen ki belőle, mint amik a tények.

Ennél csak az taszítóbb, amikor valaki maximális pontossággal körülír valamit, majd amikor szembesítik vele, akkor egyből előhozakodik azzal, hogy "ő ezt nem mondta".

2022. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/122 A kérdező kommentje:

Sajnálatos, hogy ide is ugyanazok a trollok járnak, akik az anyázó politikai oldalakra.

41/42 válaszhoz: talán 65 éves koron túl már kifejthetem, hogy "Azt írja az újság"a füstölt hús nem egészséges.

Képzeld, a lányom 20 évesen vegetáriánus lett (az mekkora para) és mi is azt ettük mindig, amit neki lehetett. Sosem gondoltam arra, hogy milyen nehéz lehet vele az élet, de tudod, ahogy említettem én konzervatív vagyok.

2022. okt. 6. 11:15
 47/122 A kérdező kommentje:

46/47 -re válasz

"Vannak a tények, meg van az, ahogyan azt előadják. Tudod: stílus, szóhasználat, szövegkörnyezet..."


Ez volt a lényeg, amit kiszűrtél a halmazból? Kértem, hogy az okoskodó trollok kerüljenek, aki nem tud a lényegre korrekten válaszolni, rosszindulatú és arc nélküli mészáros, az ne próbáljon nagyképűen szurkálni. Elnézést, hogy most kapásból írom a válaszokat és nem illesztem a válogatatlan szavakat a számodra megfelelő "szövegkörnyezetbe".

Egyébként szívesen átnézném valamelyik példa értékű írásodat, amit nagy sikerrel publikáltál.

2022. okt. 6. 11:27
 48/122 anonim ***** válasza:
86%

talán 65 éves koron túl már kifejthetem, hogy "Azt írja az újság"a füstölt hús nem egészséges.


Te mindig ilyen kioktató okostojás voltál?

2022. okt. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/122 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, szerintem itt nem a válaszolók trollkodnak.... :)
2022. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/122 anonim ***** válasza:
93%

Kezdem sejteni miért hanyagol a lányod... csak kibújik a szög a zsákból!

Nem az a baj hogy mások a nézeteid, teljesen normális hogy eltérő korosztályok másképp gondolkodnak, az emberi megnyilvánulások, viselkedésmód számít. Talán a volt feleséged vádolása helyett magadba is nézhetnél 30 év után.

2022. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!