Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van a szüleimnek, hogy...

Igaza van a szüleimnek, hogy dolgoznom kellene?

Figyelt kérdés
Ha van akkora vagyona a szüleidnek , hogy még az unokáid is stabil helyzetben lennének, ti sem dolgoznátok? A szüleim ahhoz akarják kötni a végrendeletben az örökösödést hogy legalább 1 évet dolgoznom kell , de minek ha nincs rá szükség? Így is teljesen átlátom a dolgokat és tisztában vagyok vele milyen szerencsés helyzetben vagyunk. Nekem az a világképem, hogy ha ez már megadatott, ki kell élvezni az élet minden pillanatát, utazni, bulizni. és ha nincs rá szükség miért mennék dolgozni? Folyamatosan ezt hallom hogy boldogtalan , és majd biztos drogos leszek ha nem szállok le a való világba. Amúgy sem akarok az örökösödésre gondolni, mert nem akarok a szüleim nélkül élni. Addig is meg legyünk boldogok , nem azért születtünk hogy 9-17 óráig dolgozzunk..

2022. okt. 18. 21:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
98%

Nem diszkrimináció, csak tudod anyádék örökségével dobálózol, az ő pénzükkel dobálózol, hogy milyen kő gazdagok vagytok, ja és persze azt várod, hogy minden szegény csorgassa most a nyálát, hogy valaki megteheti, azt amit te.

Kérlek szépen, szállj vissza a földre, mert az hogy örökölsz az egy dolog. De azért a kényelemért, azért a luxusért, amibe ha valóban élsz, nem te felelsz! Nem te teremtetted meg azt a körülményt. És undorító, hogy a sajátodként kezeled azt, amiért a kezed nem mozdítottad.

És ha tetszik, ha nem tetszik, az élet igen is arról szól, hogy menjél és dolgozzál x időtől y időig. Mert normális emberek ezt csinálják.

És jogosan féltenek a szüleid, ugyan is azokból a gazdagokból lesz a leginkább drogos, utolsó utca koldus, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal az életben, és nem tudják, hogy mit is kellene csinálniuk valóban.

Nem egy gazdag híresség csúszott le azon a bizonyos létrán. Szóval szállj magadba, és máshol veressed azt, hogy neked mekkora vagyonod van. Mert nagyon gáz vagy, és tiszta szégyen a hozzáállásod. Nem bulizásról szól az élet.

2022. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

11, Azt kikérem magamnak, hogy dobálózok. A kérdés kontextusához elkerülhetetlen hogy megemlítsem miért nem akarok dolgozni.

Azzal is tisztában vagyok hogy nem én felelek a körülményekért ez csak szerencse kérdése volt, amit ki lehet használni.

Azt mondod ha ebben a helyzetben lennél benned sem merülne fel a kérdés amit feltettem? Inkább elmennél eladónak mert a többség azt csinálja?

2022. okt. 18. 22:05
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Inkább, inkább elmennék eladónak, vagy bármi másnak. Miért? Azért hogy értelmes dologgal teljen el az életem. A bulizás nem az. Arra is rá lehet ám unni nagyon hamar.
2022. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel az életfelfogással én mondjuk kapásból kitagadnálak az örökségből, érdemtelenség miatt. TE nem vagy gazdag. A szüleid azok. Te egy élősködő here vagy.
2022. okt. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Rejtő Jenő: Piszkos Fred közbelép című regényét, vagy legalább az első pár oldalt. Egy milliomos fiatalemberről szól, akinek a menyasszonya akarja, hogy dolgozzon, de ő nem szeretne. A regény megoldást kínál a problémára!
2022. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
94%

Mikor örökölsz még te?

30-40 év?

Addig a szüleid fognak eltartani vagy hogy képzelted? :DDD

2022. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazuk van, nagy valószínűséggel pedagógiai célból szeretnék ezt, nem azért, mert kellene az a pár forint a kasszába, amit te keresnél. Elég sok elkényeztetett, elkallódott milliomospalántáról lehet hallani és ez nem véletlen. Hogy tanulja meg megbecsülni az ember, hogy van valamije, ha soha nem kellett semmiért megdolgoznia. Mellesleg a munka, egyetem, önkénteskedés és hasonlók ad egyfajta keretet (jó esetben némi értelmet is) az életnek, ha sokáig nincs ilyen elfoglaltsága az embernek, könnyen szét lehet egy kicsit esni. Nem kábítószerre és hasonlókra gondolok, hanem arra, hogy elszokik a rendszerességtől, hogy ilyen irányú kötelességei vannak.

Ami nem csak nevelés, hanem B terv, hogy lehet olyan helyzet, hogy a nagy vagyon eltűnik, elég csak megnézni a hazai történelem elmúlt bő 100 évét. Ha te nem értesz semmihez, nem dolgoztál még az életben, elég rosszak lesznek az esélyeid egy ilyen helyzetben.

Azt megértem, ha fiatalon szeretnél világot látni. Ha van rá lehetőséged, miért ne. De egy idő után ettől is ki lehet égni.

Amúgy a szüleid vagyonáról van szó, ők döntik el, mi legyen vele.

2022. okt. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
25, max 30 évesen már unni fogod a bulizást és egyedül a szobában azon fogsz merengeni, miért nem érzed úgy, hogy bármi célja lenne az életednek. Többek között ezért is kell dolgozni, hogy valamit csinálj. Cél nélkül vége az agynak.
2022. okt. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem azt akarják a szüleid, hogy gyártósoron lejsztolj, vagy szórólapokat osztogass, hanem azt, hogy MORÁLISAN emelkedj arra a szintre, hogy ne a buli legyen az egyetlen elfoglaltságod! Szeretnének végre valami tartalmas dolgot látni tőled, nem pedig a fizetésedre pályáznak.
2022. okt. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
81%

Én mondjuk eleve nem hagynám a vagyonomat a gyerekemre, hanem utazgatnék belőle, alapítványokat támogatnék.


A gyerek dolgozzon meg a sajátjáért - nem hagynám szrban, de nem állnám minden piszlicsáré marhaságát.

2022. okt. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!