Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van a szüleimnek, hogy...

Igaza van a szüleimnek, hogy dolgoznom kellene?

Figyelt kérdés
Ha van akkora vagyona a szüleidnek , hogy még az unokáid is stabil helyzetben lennének, ti sem dolgoznátok? A szüleim ahhoz akarják kötni a végrendeletben az örökösödést hogy legalább 1 évet dolgoznom kell , de minek ha nincs rá szükség? Így is teljesen átlátom a dolgokat és tisztában vagyok vele milyen szerencsés helyzetben vagyunk. Nekem az a világképem, hogy ha ez már megadatott, ki kell élvezni az élet minden pillanatát, utazni, bulizni. és ha nincs rá szükség miért mennék dolgozni? Folyamatosan ezt hallom hogy boldogtalan , és majd biztos drogos leszek ha nem szállok le a való világba. Amúgy sem akarok az örökösödésre gondolni, mert nem akarok a szüleim nélkül élni. Addig is meg legyünk boldogok , nem azért születtünk hogy 9-17 óráig dolgozzunk..

2022. okt. 18. 21:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért lennél eladó vagyonos emberként? Ki mondta, hogy csak eladó lehetsz? Indíts vállalkozást. Vegyel meg egy startupot es futtasd fel. Legyél blogger, bármi, találd ki magad. A szüleid attól féltenek, ami gyakran megtörténik az örökösökkel, hogy egy idő után depressziósok lesznek, mert üressé valik az egész és nincs egyéni céljuk, nincs miért felkelni reggel. Huszonkevés évesen ez biztos hihetetlennek tűnik, de leszel negyven meg ötven meg hatvan éves is. A befektetésekbe, pénzkezelésbe is bele kell tanulnod, ha nem akarod, hogy kesőbb kihasználjanak, leraboljanak a keselyűk, szüleid sem élnek örökké és a pénzes emberek körül nem csupa szeretetből keringenek ám az emberek. Ehhez pedig jó tapasztalat pl egy nagyobb pénzügyi cégnél pár év. Én tényleg abban gondolkodnék, hogy elindítok egy szerelemprojektet, hiszen mindegy, termel-e most azonnal pénzt, van miből beletenni. Szerintem igenis igazuk van, hallgass rájuk.
2022. okt. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy nem látsz át te semmit sem. Eleve egy apróság: nem csak 8-17 óra között létezik munka. És nem csak gyári munka.


Tudod, olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy azt tanulhatsz, amit szeretsz, így elméletben ha végezni fogsz, egy olyan szakma lesz a kezedben, amivel szívesen foglalkozol rendszeresen. Amit munkának hívunk, akár kapsz érte pénzt, akár nem. És könyörgöm, egy csomó olyan munka van, amit nem napi, monoton, állandó munkaidőben kell végezni.

Vannak projektszerű munkák, pl. 1 hónapig minden hétköznap foglalkoznak vele pár órát, aztán 1 hónap szünet. Mondjuk egy képzőművész, megcsinál egy művet, aztán pihen.

De olyan is van, hogy összevissza dolgozik valaki, mint például egy tanácsadó, vagy egy szociális jellegű dolgozó. Amikor igény van rá.


Sorolhatnám.


De még nagyon fiatal vagy, egyszer majd megunod az állandó bulizást, és utazgatást, mert ez nem lehet életcél. Ha megérsz rá fejben, lesz életcélod. Ellenkező esetben szoktak a magadfajták a drogokhoz nyúlni. Mert kell valami más! És mivel semmilyen életcél nincs, de a bulikázás már nem elég. Számtalan példa van rá a kőgazdag csemeték között sajnos.

2022. okt. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
A sok pénz sok felelősség. Ha nem tudod kezelni, forgatni, nagyon hamar elfolyik. Minimum ebbe bele kellene tanulnod és gyakorlatot szerezned. Olyan nincs, hogy csak van pénzed, de semmit nem kell csinálnod és lesz mindig magától. Minél több a pénzed, annál jobban oda kell rá figyelni, annál több munkát jelent. Ha csak szórod, abból lerobbanás lesz. A szüleid ezt próbálják szerintem megértetni veled. És senki nem fogja helyetted megcsinálni. Ha megbízol valakit, hogy kezelje a vagyont, azt is állandóan ellenőrizni kell, különben szépen lassan átvándorol hozzá, vagy leszarja és nem jól forgatja. Ahhoz viszont, hogy ellenőrizd, mit csinál, értened is kell hozzá. Szóval nagyon rosszul gondolkodsz, igen, de nem 8-17 munkát kell, hogy találj, hanem valami lazábbat, saját vállalkozást, ilyesmit.
2022. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
74%

Ne hallgass senkire, éld az életed a saját belátásod szerint.

Szerencsés vagy jó helyre születtél és nem kell a társadalmi normáknak megfelelned. Itt mindenki irigykedik rád azért írna ilyeneket.


Ha szerencsés vagy akkor találkozni fogsz egy hasonlóval mint én csak fiatalabb kiadásban és mivel sem élettapasztalatod sem eszed nincs akkor a szerencsédnek köszönhetően a szüleid meg fogják érni hogy lenullázod a családi ezüstöt :) De a minuszból szép újra nyerni, és te akkor majd megmutathatod :)

A pénz-vagyon nem vész el csak átvándorol ahhoz aki megérdemli :)

"Ezt akár Rejtő is írhatta volna"

2022. okt. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

" Azzal is tisztában vagyok hogy nem én felelek a körülményekért ez csak szerencse kérdése volt, amit ki lehet használni. "


Szóval kihasználod azt, hogy a szüleid megteremtettek valamit, amihez neked közöd sincs.

Tehát kihasználod a szüleid gyümölcsét.


Értem.


Hány éves vagy? Na abból vonj le 10et. Szellemileg azon a szinten mozogsz.


Képzeld. Az én szüleim is tehetősek, nem is kicsit.

De én tanultam, és dolgozok. Mióta kijöttem az iskolából dolgozok.

Miért? Mert jól esik minden nap felkelni, csinálni valamit. Aztán mikor megkapom a fizetésem van egyfajta tudat, hogy nem vagyok eltartva, nem vagyok életképtelen, és amim van azért meg dolgoztam.

Szociálisan is fejlődöm a munka álltal.


Tudom a lustaságod nem hagy racionálisan gondolkozni, de ez a való élet.

2022. okt. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Én sem engedném a gyerekeimnek, hiába lennék kő gazdag.


Biztosan nem kapnál meg mindent, és nem is engedném, hogy ilyen semmirekellő legyél.


Mindenképpen tanulnod kellene és dolgozni.

Megtanulnod mi is az a pénz, a pénz értékét, beosztani, felelősségteljesen. Meg kellene tanulnod saját magad elérni a sikereidet a pénzem nélkül.



A szüleid pénze nem a tiéd. Az nem a te vagyonod. Normális szülő nem is hagyná ezt a gyerekének amiről álmodozol.

2022. okt. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 ildike87 ***** válasza:
20%
Kedves 16-os válaszoló! Igen, lehet hogy a kérdező úgy képzeli, hogy a szülei tartják majd el. Mégis mi közöd van vadidegen emberek életéhez?
2022. okt. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 ildike87 ***** válasza:
53%
Bár igaz, hogy az sem igazán jó, ha egy embernek egyáltalán nincsen semmilyen életcélja.
2022. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
#27 Nem tisztem megvédeni a 16-os válaszolót de ha nem tévedek ez egy anonim kérdezz-felelek közösségi oldal ahol mindenkinek ugyanannyi joga van kifejteni a véleményét mint neked amíg nem sért erkölcsi normákat.
2022. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
61%
Egyetemista vagy, minek dolgoznál? A kettő együtt nem könnyű, sok szar pl. mérnöli, orvos kivitelezhetetlen is. Csináld az egyetemet, tanulj olyan dolgokat amik érdekelnek és a munkával ráérsz még utána. De neked is jobb érzés lesz, ha függetlenül lesz bevételed.
2022. okt. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!