Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mennyi idő alatt...

Szülők! Mennyi idő alatt tennétek ki az utcára a huszonéves gyereketeket, ha bejelenté ezt?

Figyelt kérdés
Fogjuk rá, hogy van egy huszonéves fiatok, aki még veletek él és dolgozó ember. Egyszer csak úgy jön haza, hogy felmondott a munkahelyén és innentől eldöntötte, hogy ő soha többé nem akar dolgozni, mert a dolgozást, mint entitást nem akarja soha többé az élete részének tekinteni így soha többé nem fog egy fillér bevételt sem szerezni magának és nem fog dolgozni semmit. Nagy valószínűleg ha utcára rakod sem változna meg a véleménye a dolgokról és lehet belehalna, mert még hajléktalanként sem kukázik vagy semmit nem tenne, hogy pénzt/élelmet szerezzen magának.

2022. okt. 19. 17:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
93%

Martin 😅 Hát nem mész a paradicsomba hobónak+

Hol a méreg drága repjegyed?

2022. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha ilyen idióta lenne a gyerekem, már másnap csomagolhatna.
2022. okt. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 Psycho ***** válasza:
100%

Feltételezem oka van annak, hogy nem akarsz sohasem dolgozni. Ha tippelnem kellene, azt mondanám, ért egy rakás csalódás. Azt sem zárnám ki, hogy eleve olyasmit csináltál, amihez nem volt túl sok kedved.

Így fejben összekapcsoltad a munka és a szenvedés szavakat. Ezek után pedig logikusnak tűnhet a döntésed, hisz ki akarna szenvedni napról napra? Érezheted azt, hogy ennél még az utcán koldulás is jobb.


1) Kétlem, hogy pontosan tisztában lennél vele, mit is jelent az utcán koldulni. Nem állítom, hogy én tudom. De ismertem hajléktalanokat, és beszélgettem velük. Kettő közülük már meghalt. Egyik sem volt még 50 éves. Bizton állíthatom, bármelyikük megirigyelné a jelenlegi helyzeteted, ebben látatlanban is tuti vagyok.


2) Ki mondta, hogy munka = szenvedés? Nem érdemes egy kicsit felülvizsgálni ezt? Tényleg így van? Biztos ez??? Elhiszem, ha a tapasztalataid ebbe az irányba mutatnak, akkor így gondolod. Viszont ez általánosítás. Nem kell MINDEN munkának szenvedésnek lenni.


Ismerd meg önmagad, találd meg, mit szeretsz csinálni. Mi az, ami érdekel? Vágj bele abba! Ha ez megvan, akkor a munka nem is munka lesz, hanem hivatás, sőt, akár szinte hobbi is lehet, amit élvezettel csinálsz nap mint nap!

2022. okt. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
92%
Hívnám a körzeti orvost egy pszichiátriai beutalóért.
2022. okt. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 A kérdező kommentje:

Nem volt annyira szörnyű a munkám. Otthonról dolgoztam, 2 óra volt az érdemi munkaidő, 6 órában pedig unatkoztam viszont nem hagyhattam el a szobámat abban a 8 órában mert készenlétben kellett állni mint valami pincsi (kivéve a fél órás ebédszünet meg a 2x15 perces szünet). Monoton volt kicsit, sokszor csak panaszkodtak az ügyfelek, néha üvöltöztek velem bár ez ritkább volt. Az biztos, hogy zsákutca munka, fejlődési lehetőség nem volt meg a fizetés sem volt a legkiemelkedőbb.

Kétlem, hogy megjönne az eszem. Az történt, hogy ráeszméltem, hogy a munka nem nekem való, túl időölő és nem áldozom fel olyanra az életem amit nem szeretek.

2022. okt. 19. 17:37
 16/72 anonim ***** válasza:
98%
Semmiben nem tartottál ki eddig, ez is csak hiszti, hogy írhass ide valami rémeset, és sok reakciót gyűjts be.
2022. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
78%

Mondom én. Aki 20on évesen nem fogja fel, hogy a munka nem arra van, hogy szeressék, az elmeorvosi eset.


Vagy kamu provokátor :)

2022. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
98%
En is gyulolok dolgozni, de basszus, a joletem fontosabb, minthogy felmondjak. 😂
2022. okt. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=mUT4XrD2N8o Ez a lány vagyok most konkrétan én sajnos.
2022. okt. 19. 17:44
 20/72 anonim ***** válasza:
91%

"Az történt, hogy ráeszméltem, hogy a munka nem nekem való, túl időölő és nem áldozom fel olyanra az életem amit nem szeretek."


Igazad van. Inkább hajlektalankent az utcán élni és megfagyni. Az nem időölő és nyilván szereted, ha ezért áldozod fel az életed

2022. okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!