Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelitek, ha a szülőtö...

Hogyan kezelitek, ha a szülőtök jóval butább nálatok?

Figyelt kérdés

Édesanyám 50+ éves, én közelítek a 30-hoz. Sajnos a legutóbbi butasága után be kellett lássam, hogy anyám nem okos. Sőt, sajnos buta. Nagyon fáj, nehezen viselem, mert nagyon szeretem őt, de muszáj volt belátnom, hogy ez a helyzet. Magamat sem tartom okosnak, de azért valamennyire értelmesnek igen.


Történt ugyanis, hogy éjjel látott valami fényt beszűrődni az ablakon, és ő kitalálta, hogy BIZTOS a szomszéd volt, bejött a kertünkbe szétnézni, és ő azt is tudja mit nézett és miért.


Mikor reggel elmesélte nekem ezt a sztorit, teljesen kiakadtam. Mondan neki, hogy oké anya, elhiszem, hogy láttál egy fényt, de ne gyanúsítgassunk már egyből egy konkrét személyt. Illetve elfogadnám, ha filózna rajta, hogy vajon mi lehett, ki lehetett, de ő már tényként közli, biztosra állítja a dolog minden részletét, elhiteti magával is, amit kitalál, mindezt egyetlen pici fényforrás miatt.

Aztán jött a hab a tortára, ő ezt ki is írta egy Facebook csoportba, mondanom sem kell, tele helyesírási hibákkal, csúnya szavakkal, agresszív hangvétellel. Természetesen a kommentelők most őt támadják, sajnos jogosan.


Nekem ez nagyon fáj, hogy ilyen butaságokat csinál, illetve, hogy most emiatt támadják is őt, de mit tehetnék... felnőtt ember. Nem tudom hogyan kezeljem.


2022. okt. 23. 16:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
11%
Neked ezt mért kéne bárhogy kezelni. Semmi közöd hozzá.
2022. okt. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Az édesanyámról van szó, akit szeretek, ezáltan van közöm hozzá.
2022. okt. 23. 17:06
 3/61 anonim ***** válasza:
34%
Hagyd rá.
2022. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
22%
És mégis milyen elképzeléseid vannak, hogy mit csinálhatnál? Semmilyenek. Akkor?
2022. okt. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:
Fúha :)
2022. okt. 23. 17:12
 6/61 Metionin ***** válasza:
95%
Türelemmel. Az enyémekkel az a baj, hogy mindent elhisznek, amit a tévében látnak, gondolhatod. A fontos dolgokat (pl. hogyan kerüljék el, hogy átverjék őket) elmagyarázom sokszor, hosszasan és türelemmel, a lényegtelen dolgokat (xy mosószer csak a jó, mert az volt a reklámban stb.) elengedem.
2022. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
15%
És mi van ha igaza van anyudnak? Csak tudja mi telik ki a szomszédjától.. Nem lehetsz valami okos kérdező, ha ennyi miatt hülyének nézed az anyukádat.
2022. okt. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 Metionin ***** válasza:
91%
Ja, a fészbuk az baj, az enyémek szerencsére nem értenek ilyesmikhez. Az a gáz, hogy felnőtt ember, nem tilthatod meg neki, hogy nyilvánosan csináljon hülyét magából.
2022. okt. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
82%

Csak két szösszenet az én helyzetemről:

Anyám 50-es éveiben, nem értette a mosogatógép hogyan lesz tiszta egyszerre az edényekkel, miért nem kell külön kitakarítani a program végén.

Azt sem értette, hogy milyen elven működik a termosztát. Nekem és a férjemnek óbégatott, hogy javítsuk meg, mert ahogy jött a tél egyre hamarabb kapcsolt be.

És ő bevonalkázta, hogy mikor kell bekapcsolni és nem a vonalnál kattan.

Regényt írhatnék, de legyen ez a háztartásokban gyakran használt dolog.

Közben a gyerekkorom pokollá tette, őis, meg a kanjai.

Gúnyolódtak amikor lediplomáztam stb.

2022. okt. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
83%
Az ilyesmi utalhat valamilyen mentális betegségre is.
2022. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!