Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelitek, ha a szülőtö...

Hogyan kezelitek, ha a szülőtök jóval butább nálatok?

Figyelt kérdés

Édesanyám 50+ éves, én közelítek a 30-hoz. Sajnos a legutóbbi butasága után be kellett lássam, hogy anyám nem okos. Sőt, sajnos buta. Nagyon fáj, nehezen viselem, mert nagyon szeretem őt, de muszáj volt belátnom, hogy ez a helyzet. Magamat sem tartom okosnak, de azért valamennyire értelmesnek igen.


Történt ugyanis, hogy éjjel látott valami fényt beszűrődni az ablakon, és ő kitalálta, hogy BIZTOS a szomszéd volt, bejött a kertünkbe szétnézni, és ő azt is tudja mit nézett és miért.


Mikor reggel elmesélte nekem ezt a sztorit, teljesen kiakadtam. Mondan neki, hogy oké anya, elhiszem, hogy láttál egy fényt, de ne gyanúsítgassunk már egyből egy konkrét személyt. Illetve elfogadnám, ha filózna rajta, hogy vajon mi lehett, ki lehetett, de ő már tényként közli, biztosra állítja a dolog minden részletét, elhiteti magával is, amit kitalál, mindezt egyetlen pici fényforrás miatt.

Aztán jött a hab a tortára, ő ezt ki is írta egy Facebook csoportba, mondanom sem kell, tele helyesírási hibákkal, csúnya szavakkal, agresszív hangvétellel. Természetesen a kommentelők most őt támadják, sajnos jogosan.


Nekem ez nagyon fáj, hogy ilyen butaságokat csinál, illetve, hogy most emiatt támadják is őt, de mit tehetnék... felnőtt ember. Nem tudom hogyan kezeljem.


2022. okt. 23. 16:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
55%
Rahagyod, ez a legegyszerubb.
2022. okt. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
21%
Kedves kérdező! Sajnálom, vannak ilyen szülők. Hogyan tervezed a változtatást?
2022. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
77%
Lehet korai mentalis leepules. 😕
2022. okt. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
69%

Ennek a történetnek mi köze a butasaghoz? Max téves elképzelés, de az is lehet, hogy igaza van.

Amúgy meg majd a te gyereked is simán gondolhatja rólad, pláne idosebb korodban, hogy butabb vagy nála. Egyrészt a következő generáció intelligencia szintje picit mindig magasabb, mint a megelőzőé, másrészt ahogy halad az ember a korral, bizony már nem olyan éles a gondolkodása.

2022. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
94%
Ez a sztori nekem nem butasagnak tunik, hanem kezdodo mentalis betegsegnek. Oda kene figyelni es nem artana orvosnak is megemliteni.
2022. okt. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
13%

Saját magának kereste a bajt. Abban tudsz segiteni ha törlitek a posztját!

Kattos nő

2022. okt. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
79%
oké, végül is kiderült mi volt a fény forrása? előző lakhelyemen, egy kis faluban a szomszédom egy perverz állat volt, eleinte nem akartam vele foglalkozni. aztán beigazolódott. a lényeg, talán nem kellene élből elutasítanod annak a lehetőségét, hogy valaki éjszaka bevilágít, vagy elkönyvelned valamiféle öreges butaságnak. oké hogy kínos, de ki tudja?! a másik a helyesírási hibák... tudnék neked jó pár híres és okos embert sorolni, akinek nem ment a helyesírás, vagy meg is buktak emiatt. inkább állítsd be a telón az automatikus hibajavítót, finoman értesd meg vele hogy használja is, és probléma megoldva. az anyád nem buta, csak egyes területeken kevesebbet tud. ahelyett hogy a gyengeségeit veszed észre, és emiatt szégyenkezel, találd meg az erősségeit, mint a gyereknevelés, empátia, erő és helytállás anyaként, bár nem tudom neked számítanak-e ezek!
2022. okt. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
14%
Nem írtál arról, hogy hogyan tanulta meg használni a facét, pedig ha csak az alapokat tudja, lehet, hogy elég lenne ezt-azt elállítgatni rajta, hogy stresszmentesebben használhassa...
2022. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:

"talán nem kellene élből elutasítanod annak a lehetőségét, hogy valaki éjszaka bevilágít, vagy elkönyvelned valamiféle öreges butaságnak"


Jaj ne értsetek már félre állandóan. Leírtam vagy háromszor már, hogy nem utasítottam el élből, hanem kértem őt, hogy ne állítson azonnal biztosra valamit. Lehet, hogy valaki tényleg bejött, nem azt mondom, hogy nem, hanem, hogy ne tényként kezelje, hogy az BIZTOS a szomszéd volt és ezt meg ezt nézte meg. Ha erről ő úgy beszélt volna, hogy LEHET hogy a szomszéd volt, vagy TALÁN egy betörő, akkor azt mondom, oké, filózik rajta, teljesen normális, minden családtagom ezt tette, hogy VAJON mi történt, de szegény anyám mint valami paranoiás egy egész sztorit kitalált azonnal és még a Facebook-on is fenyegetőzni meg mocskolódni kezdett.

2022. okt. 23. 18:42
 30/61 anonim ***** válasza:
72%
Nem értelek. Kérdésed alapján te se vagy valami eszes, sőt. Mi van, ha tényleg valami mentális betegség lehet nála? Az meg egyáltalán nem egyenlő a butasaggal.
2022. okt. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!