Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelitek, ha a szülőtö...

Hogyan kezelitek, ha a szülőtök jóval butább nálatok?

Figyelt kérdés

Édesanyám 50+ éves, én közelítek a 30-hoz. Sajnos a legutóbbi butasága után be kellett lássam, hogy anyám nem okos. Sőt, sajnos buta. Nagyon fáj, nehezen viselem, mert nagyon szeretem őt, de muszáj volt belátnom, hogy ez a helyzet. Magamat sem tartom okosnak, de azért valamennyire értelmesnek igen.


Történt ugyanis, hogy éjjel látott valami fényt beszűrődni az ablakon, és ő kitalálta, hogy BIZTOS a szomszéd volt, bejött a kertünkbe szétnézni, és ő azt is tudja mit nézett és miért.


Mikor reggel elmesélte nekem ezt a sztorit, teljesen kiakadtam. Mondan neki, hogy oké anya, elhiszem, hogy láttál egy fényt, de ne gyanúsítgassunk már egyből egy konkrét személyt. Illetve elfogadnám, ha filózna rajta, hogy vajon mi lehett, ki lehetett, de ő már tényként közli, biztosra állítja a dolog minden részletét, elhiteti magával is, amit kitalál, mindezt egyetlen pici fényforrás miatt.

Aztán jött a hab a tortára, ő ezt ki is írta egy Facebook csoportba, mondanom sem kell, tele helyesírási hibákkal, csúnya szavakkal, agresszív hangvétellel. Természetesen a kommentelők most őt támadják, sajnos jogosan.


Nekem ez nagyon fáj, hogy ilyen butaságokat csinál, illetve, hogy most emiatt támadják is őt, de mit tehetnék... felnőtt ember. Nem tudom hogyan kezeljem.


2022. okt. 23. 16:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm! Igyekszem türelmesnek lenni, csak nagyon nehéz.


#7

Kedvesem, olvasd el újra a kérdésem alatt lévő, picit ugyan hosszú, de jól értelmezhető szöveget.

Lehet, hogy igaza van, nem tudjuk, mi történt, azonban ő sem tudja, csak azt hiszi. Az nem lenne baj, ha gondolkodna rajta, filózna (mint, ahogy írtam is), hogy vajon ki volt, mi volt. A baj az, hogy ő már egyből vádaskodik, tényként kezel mindent, ami megfordul a fejében.

Az lehet, hogy én nem vagyok valami okos, sőt, ez biztos is, de te még nálam is butább vagy.

2022. okt. 23. 17:17
 12/61 A kérdező kommentje:

#10

Sajnos én is gondoltam már rá. Paranoiásnak tűnik kicsit :(

2022. okt. 23. 17:18
 13/61 anonim ***** válasza:
68%

9 vagyok.

Ja, és hogyan kezelem? Rá nem nyitom az ajtót.

Persze nem azért, mert ennyi esze volt, van, hanem mert pokol volt az életem mellette.

2022. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
14%
Hogy tanulta meg az fb-t használni?
2022. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
73%
Édesanyád nem feltétlenül buta 50 évesen ugyan meg nem olyan idős az ember de lehet h a változó kor hormonális változás is közbe játszik saját családtagokon is tapasztaltam ilyen úgymond agyi “leepulest” van akinél korábban van akinél később jön el ez is egy ok lehet. Mar írtak de első lépés rengeteg türelem minél jobban mondod neki h nincs igaza csak beképzeli annál jobban nem engedi majd el a témát, próbálj ne reagálni ezekre hagyd rá a dolgot ha látja h nincs rá “közönség” egy idő után abba hagyja. (Saját tapasztalat nem biztos h neked is beválik majd de remelem tudtam segíteni)
2022. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
85%
Mindig ilyen volt, vagy csak az utóbbi időben vannak ilyen dolgai?
2022. okt. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
82%

Abban az utcában, ahol van a nagymamám háza több olyat embert is ismertem/ismerek akik meg voltak/vannak győződve róla, hogy a szomszéd átjár hozzájuk és lop is, ahogy nagyikám is.

Ez valami időskori kattanás, fantáziálás, rettegés, de ettől még nem buták.

2022. okt. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
32%
Vicces hogy a semmi alapján elkönyvelik hülyének a nénit, pedig bizony vannak aljas emberek akik átpofátlankodnak máshoz-lopni. De ugye aki idős, annak nem kell hinni.
2022. okt. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:

#15

Köszönöm a válaszod!

Nem s*gg buta amúgy, ha az ember beszélget vele, nem látszik egyáltalán butának. Úgy mondanám inkább, hogy vannak dolgai (kicsit túl sok is), ami a buta emberekre jellemző általában. Én nagyon szeretem őt, jó a viszonyunk, semmiképpen sem akarom bántani, és igyekszem tényleg türelmesnek lenni vele. Ebben a szituációban sem az volt, hogy azt mondtam neki, hogy hülyeség meg csak beképzeli, hanem próbáltam rávezetni, hogy gondolja azért ezt végig logikusan.

2022. okt. 23. 17:33
 20/61 A kérdező kommentje:

#16

Sajnos amióta nincs munkája egyre sűrűbben vannak hülyeségei. Nyilván ezzel is összefügghet a dolog.

2022. okt. 23. 17:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!