Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes vagyok és lány lesz,...

Terhes vagyok és lány lesz, picit megijedtem? A párkapcsolati problémák. Tapasztalat? Tanács?

Figyelt kérdés

Elvileg ugye apja-lánya, anyja-fia. És picit félek, jobban fogja szeretni? Én majd kimaradok? Félek őszintén szólva. Engem nem a szüleim neveltek, de nagy szeretet kaptam.

Nekem sosem volt fontos, hogy minden új legyen, hogy fuvarozzanak, stb. (Persze amit tudtak megadtak)

Most a párom, pedig olyan mintha lenézne amiatt, hogy én nem tartom fontosnak, hogy mindent újonnan vegyünk. Persze ezt nem mondja ki, de ez jön le belőle.

Akár használt is lehetne. Én a jogsit sem tartom fontosnak, mindent megoldottam eddig is nélküle. De ugye ő nem szeretné, ha majd tömegközlekedne a gyermekünk. Amikor mondtam, hogy miért ne, az volt a válasz, hogy mert nem kell, illetve hogy én nem akarok mindent megadni neki. De ez nem igaz. Egyébként néha használtan jobbat lehet venni, mint újan.

Amikor szóba került, hogy (szinte) a testvéremnek majd odaadjuk a babát az ölébe, hát... Mi lett belőle: Én nem féltem.. Nagyon rosszul esett.



2022. nov. 2. 10:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%

Hallod előbb éld már túl a szülést, már bocs.

Inkább felejtsd el kicsit, hogy terhes vagy!

Nem házat építesz, hanem gyereket vársz!

Egyél jókat, barátnőzz, élvezd a gyest, meg a szabadidőt ha van.

Foglalkozz a saját testeddel és egészségeddel, mert ha neked jó, akkor a gyereknek is jó lesz!

2022. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
77%
Én a vaginám miatt jobban aggódnék...
2022. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
89%
Te amúgy magadnál vagy?
2022. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon sajnálom a helyzetedet, de itt senki nem te, nem lesz segítséged. A párod sajnos bántalmazó. Csakis magad tudod leküzdeni a szorongásodat.

Van rá megoldás természetesen. Csak a magyar társadalom jelentős része még nem tart ott. Könnyebb a megúszós verziót választani, hátha egy mondattal megszűnik a probléma, tehát a gyakori kérdésekre kiírni, teljesen idegeneknek, akik tudják az életemre a megoldást, mint valóságos időt, energiát fektetni a traumafeldolgozásokba.

Nekem ment, mert ott tartottam. Ha van motivációd, mégpedig hogy empatikus, szerető anya legyél, akkor hajrá 🤞

2022. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
89%

Ezt a katyvaszt baromi nehéz értelmezni, de...

- Apja-lánya? Hahaha! Magyarázd ezt a biológiai apucikámnak, aki 5 éves korom óta, a válás óta le sem szar

- Ti is el fogtok válni, ez már most látszik, semmi közötök egymáshoz

- És akkor a te palid is tojik majd a gyerekre és bizony-bizony bkv-zni fog a kis édes

2022. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, de hülyeség emiatt izgulni, nekünk is kislányunk van, meg sem fordult ilyesmi a fejemben. 1 éves, egyelőre nagyon anyás, az apjával is elvan, de össze sem hasonlithato. Tisztában vagyok vele, hogy lehet, hogy nemsokára eljön az apaszerelem, de ez is teljesen normális.

A többi kérdésben a férjed egy suttyó. Vehettünk volna mindent újonnan, de mivel nagyon jó állapotban találtunk sokszor ruhákat használtan, így azt vettünk. Van, amit fel sem vett, vagy csak egyszer. Felesleges több ezer forintot kiadni egyetlen bodyert vagy rugdalozoert, én legalábbis ezen a véleményen vagyok.

Jogsim nekem sincs egyelőre, Pest megyei városban élünk, fél órás vonat út Budapest, simán bemegyünk, hazafelé délután pedig autóval hazavisz a férjem. A kicsi még jobban is élvezi a tomegkozlekedest, mint a monoton autó utat.

Kicsit legyél határozott, a te gyereked is, ne hordjon már össze ennyi hülyeséget . Fölösleges dolgokon meg ne izgulj

2022. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
6%
sok hülye lepontoz, na majd ha pofára estek jussak eszetekbe :) kis naiv tyukicák
2022. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem minden gyereknek van olyan korszaka amikor az egyik szülő közelebb áll hozzá, mint a másik, illetve ezek az időszakok váltogatják egymást.


Nekem is lányom van, most még 1 év alatt, nagyon anyás. Gondolom ha nagyobb lesz, akkor lesz olyan is hogy nagyon apás lesz. (Plusz nyilván amíg én itthon vagyok vele, addig velem bármikor lehet, az apukája pedig csak munka után és hétvégén van vele.)


A többin szerintem kár vitatkozni. Ha a férjed újat akar és van mindenre elég pénz, akkor miért ne vehetnétek mindenből újat?

Mondjuk hozzám közelebb áll a férjed hozzáállása a fent említett témákban, de nem tartom egetverő problémának.

A jogsi fontos szerintem is, nem életbevágó nyilván, de ez is olyan hogy ha van rá keret akkor miert ne fizetnéd ki. Mi budapest frekventált részen lakunk, tenyleg szuper a tömegközlekedés, de mondjuk a gyerekkel ügyeletre csak nem mennék BKV-val.

A gyereknek meg jó ha van, ha nem is használja ki, de legalább megvan. Sok munkához amúgy is elvárás a jogosítvány.

Én is mindent megkaptam a szüleimtől, úgyhogy valószínűleg ezért is szeretném tovább adni. Persze nem ‘ingyen’, hanem mondjuk tanulmányi teljesítmény, házimunka és hasonlók ellenében.

2022. nov. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
15%
Na biztos te jutsz majd mindenki eszébe, gyakorirol egy no name válaszoló 😅 kis naiv tyukica
2022. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
55%
Miért baj a lepontozás? Én is sokszor nulla vagyok, persze sosem jön intelligens, ellentétes meglátás. Sokan azért nyomják a pirosat, mert látják, hogy más is. Csordaszellem. Ez már a tetszik/nem tetszik. Rég nem a hasznos/nem hasznos a lényeg. De el sem olvassák, mert én a valóság mentén írok, ami sajnos a gyorséttermi társadalomban időigényes. Elolvasni, értelmezni munka lenne. Egyetlen válasz van minden itt megjelenő kérdésre. Én mindnél tudom.
2022. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!