Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes vagyok és lány lesz,...

Terhes vagyok és lány lesz, picit megijedtem? A párkapcsolati problémák. Tapasztalat? Tanács?

Figyelt kérdés

Elvileg ugye apja-lánya, anyja-fia. És picit félek, jobban fogja szeretni? Én majd kimaradok? Félek őszintén szólva. Engem nem a szüleim neveltek, de nagy szeretet kaptam.

Nekem sosem volt fontos, hogy minden új legyen, hogy fuvarozzanak, stb. (Persze amit tudtak megadtak)

Most a párom, pedig olyan mintha lenézne amiatt, hogy én nem tartom fontosnak, hogy mindent újonnan vegyünk. Persze ezt nem mondja ki, de ez jön le belőle.

Akár használt is lehetne. Én a jogsit sem tartom fontosnak, mindent megoldottam eddig is nélküle. De ugye ő nem szeretné, ha majd tömegközlekedne a gyermekünk. Amikor mondtam, hogy miért ne, az volt a válasz, hogy mert nem kell, illetve hogy én nem akarok mindent megadni neki. De ez nem igaz. Egyébként néha használtan jobbat lehet venni, mint újan.

Amikor szóba került, hogy (szinte) a testvéremnek majd odaadjuk a babát az ölébe, hát... Mi lett belőle: Én nem féltem.. Nagyon rosszul esett.



2022. nov. 2. 10:35
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
91%

Unokahúgom anyás, unokaöcsém apás. Ennyit az apja-lánya anyja-fia sztereotípiáról, legalábbis náluk.

A másodikra: kompromisszum lenne a megoldás. Valóban nem kell mindig mindenből új, de esetenként kellhet. Jogsi pedig tényleg jól jön, és ha van, akkor sem kötelező mindig autóval járni.

A "nem akarsz a gyereknek mindent megadni" és a "nem félted, mert engednéd a nővérednek, hogy az ölébe vegye" zsarolás a férjed, amit ne engedj.

2022. nov. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is ez volt, hogy míg terhes voltam, "vérre menő" vitákat folytattunk a gyerek jövőjéről, milyen lesz majd a párkapcsolata, hogy oldjuk meg a lakhatását 🤣

Aztán azóta örülünk, ha minden nap nagyjából normálisan véget ér, a ház meg úgy-ahogy kinéz, de legalább nem fertőző :D

2022. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat. Nem az bánt, hogy használt -nem használt, hanem ami ki van belőle hozva, ergo nem adok meg neki mindent. Én is mindent megkaptam, de pont láttam azt is, hogy a tárgyak megvannak, de rengeteg a veszekedés, emiatt nekem a lelki béke, szeretet ezeknél sokkal fontosabb. Hajlandó vagyok kompromisszumra, csak ne az legyen hogy ő nem és nem ért meg.


Egyébként az lesz most, lelkem rendbe tétele.


A hüvelyem miatt felesleges aggódni, rugalmas. Nyilván nem olyan lesz mint régen, de nem világ tragédia.


Nem az itteni felhasználóktól várok megoldást, csak tapasztalatokat. Ennyi az egész.

2022. nov. 2. 11:20
 14/39 anonim ***** válasza:
91%

Amivel inkább foglalkoznod kellene így a terhesség alatt, az a légzőgyakorlatok, kegel torna, meg az újszülött elsősegély, baba táplálása, baba pszichológia ha már hasznosan akarod tölteni az idődet ami még szülésig hátravan.


Meg figyelj oda a gyerek apjára is, mert ő is vissza fog menni gyerekbe! Hirtelen "mindenek anyjának" kell lenned kb mint az Avatar-ban! (fú de várom már a decembert)


Meg nem ártana a kis jövevény helyét is veszélyteleníteni ahol lesz.

Fűtés rendben?

Konnektorok stb biztonságosak? Fürdőszoba?

Nincs penész, vagy egyéb káros anyag jelen?

2022. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
13%
Jobban fogja szeretni. Te is. Ezért nem értem, miért kell a boldogságba egy gyerek. Szó szerint belepiszkít mindenbe. A szerelmes párból lesz büfiszagú mamika meg papika.
2022. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
92%
Aki gyereket csinál egy nőnek, az normál esetben már rég túl van a pukin meg a büfin, de te 15-ös inkább maradj a novelláknál, az lesz a megfelelő.
2022. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
91%
A 15-ös szüleinek például nem kellett volna egy gyereknek belepiszkitania a dolgokba.
2022. nov. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell előre elsiratni olyan dolgokat, amik egyáltalán nem is fognak megtörténni...??


Ez a népmese jutott eszembe..

[link]


".... Kérdi, hogy mit talált itt a pincében, amiért annyira sír. - Hühühü, hogy miért? Azért, mert hogyha elmegyek a szomszéd Jancsihoz férjhez, aztán majd lesz egy kis Jancsi, annak veszünk egy kis bundát, aztán lejön ide a pincébe, akkor ráesik az a káposztáskő, és kire marad a kis bunda! Az asszony is fogja magát, leül a lánya mellé, és elkezd ő is ott jajgatni, sírni."

2022. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 H.B.Netta ***** válasza:
100%

A gyerekeknél változó, hogy éppen melyik szülőt “szereti” jobban. Én picikoromban oda meg vissza voltam faterért, serdülőkorban mutter volt az etalon, aztán mikor kirepültem, ismét apu és ez így tovább. Egészen addig amíg már felnőttem. Mondjuk jelenleg mind a kettő csak felidegesít, de ettől független egyiket sem szeretem kevésbé.

Nehéz az arany középutat megtalálni szülőként, de abban egyetértek a férjeddel, ha most megtehetitek akkor vegyetek újat, később jól fog jönni a tesóknál. A jogsi is lassan elengedhetetlen, főleg ha a picit ügyeletre kell vinni. Szerintem itt az lenne a megoldás, ha nyugodtan leülnétek és átbeszélnétek, hogy ki miért tartja a saját véleményét fontosnak. A férjed úgy gondolja, hogy jobb lenne, ha inkább hoznátok-vinnétek, minthogy a tömegközlekedés csodáival kelljen bajlódni. Te viszont szeretnéd, ha ezt is megtanulná. Akkor esetleg lehetne az, hogy reggel vagy délután, buszozna, vonatozna, hogy azt is megtanulja, máskor pedig kocsival menne. Minden csak kompromisszum kérdése. Aztán előbb vagy utóbb kiderül, hogy a kishölgy melyiket tartja jobbnak.

De ez még a jövő zenéje, feleslegesen ne idegesítsd magadat :)

Ami pedig a testvéredet illeti, a párodnak is új ez a helyzet. Az ő félve-féltett kishercegnőjét odaadni valakinek, aki nem te vagy, biztos aggasztja. Azzal viszont nem értek egyet, hogy az ő bizonytalansága miatt veled vitázzon vagy téged leszóljon. De, ahogy már előttem is írtak, először éld meg a terhesség szépségeit a pároddal együtt. Felesleges azon vitázni, ami még el se jött.

Akkor megyünk át a hídon, ha odaérünk ;)

Ezen felül sok erőt, egészséget és kitartást, sok-sok átaludt éjszakát kívánok nektek:)

2022. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a lányom lányos dolgokban anyás, matek, barkácsolás, ügyeskedés, abban csakis az apja, meg csüng rajta mint majom a fán. Ha beteg, akkor rajtam csüng. :D Nem úgy kell ezt érteni, hogy Te nem leszel fontos, ez a fejlődésük része, nem lesz egyik szülő sem fontosabb a másiknál. Mindkettőtöket ugyanúgy fog szeretni. :)

Fiatal kapcsolatnak tűnik a tiétek, mintha nem ismernétek még elég jól egymást. A babavárás alatt megedződtök, ki miről mit gondol, jobban megismeritek egymást. Az nem baj, ha valamiről más a véleményetek, csak találjatok közös nevezőt. Apuka úgy érzem már most rettentően félti a kicsit, örülj neki, hogy nem veszi semmibe, hanem már előre félti, óvja. :) Én is volt amit anno használtan vettem, mikor a lányom kicsi volt, azóta újraházasodtam, várjuk a babát, és a férjem mindenből szíve szerint újat venne. :) Majd meglátjuk, még nem vettünk semmit. Én szintén imádtam a tömegközlekedést, de a férjem ezer éve nem ült buszon sem (ahol lakott, naponta 2x járt busz, ahogy jogsija lett, onnantól csakis autóval közlekedett), ő utálja a tömegközlekedést azóta is. De ezek sose voltak feszültségforrás köztünk. :) Megszoktuk, hogy autókázunk, van jogsim, de nem igazán szoktam vezetni. A férjem vezet, az a biztos. :D

Szerintem ne élj meg mindent támadásként, lesznek dolgok, amiről másként vélekedtek, nem lehettek mindenben egyformán, csak fogadjátok el egymást úgy, ahogy vagytok. Nem kell mindent konfliktusként felfogni.

2022. nov. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!