Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családokban is úgy tekinte...

Más családokban is úgy tekintenek a lányokra/lányunokára, mint ingyenes idõskori ápolóra?

Figyelt kérdés

[link]


Èn magamat látom ebben a nõben, illetve azt, aki lehettem volna, ha nem álltam volna ki magamért idõben.

De kérdés, hogy a 21. században mennyire elvaras egy lanytol, hogy két utcával odébb költözzön, és a legszebb éveiben gyereket neveljen és idõseket szórakoztasson


2022. nov. 10. 11:09
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
42%

nagy különbségek vannak az egyes országrészek között. Bp-en, esetleg más nagyvárosokban kevésbé él ez a felfogás. de pl a keleti országrészben errősebben jelen van.

6-os: ez azért szintén csak egy X rétegben jellemző. de semmiképp nem lehet elmondani átlagos jelenségként. egy nő azért ritkábban mérnök ... változik a

számuk, ez való igaz, de az arányok nagyon minimálisan változnak csak.

2022. nov. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
85%
Kelet-Magyarországon élek,de abszolút nem jellemző a kérdésben leírt probléma. Sok fiatal elköltözött, messze él, nem is tudná gondozni a szülőket. Errefelé sok faluban van öregotthon, önkormányzati is és egyházi is. Sok idős embert ismerek, aki beköltözött valamelyikbe, amikor már nem tudta magát ellátni otthon. Ezt a környezet teljesen természetesnek veszi. Olyanok is vannak, akik várólistára vezetik magukat azzal, hogy beköltöznek, ha elérkezettnek látják az időt. Egyvalamit ismerek, aki talán azért nem ment férjhez, mert az anyja maga mellett akarta tartani. De karriert ő is csinált.
2022. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
86%

Jav. betéti

egyvalakit

2022. nov. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
21%
Szóval csak azért, mert a cikk írójának sz@r családja volt úgy veszi, hogy minden magyar nő így él? Ugyan annyi elvárás van felém,mint a bátyám felé, se több, se kevesebb
2022. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
89%
Pedig most is vannak ilyenek. Csak eppen bantalmazonak nevezzuk az ilyen csaladot. Letorik, kiszolgaltatotta teszik, ha elmenne jarna a maga utjat jon az erzelmi zsarolas vagy fenyegetozes. Az en peldam ez. Most 40 evesen szabadultam, bar még fenyegetnek. Az unokak miatt beha muszaj talalkoznunk. Mikor mondtam h orokre hagyjanak beken, az volt elso szavuk : akkor ki fog minket gondozni? De megmondtam en nem gondozom oket, van eleg penzuk, oldjak meg. De ha bem lenne, akkor is gondoznek inkabb egy gazdag nemetet es a fizetesembol fogadnek apolot, minthogy egy legterbe legyek veluk. Gyulolom oket. Mocskos kontrollalo zsarnokok.
2022. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
18%

Elolvastam a cikket. Az első gondolatom: szerető, támogató család.


"A szemben lakó gyógyszerész szintén gyógyszerész fiát nézték ki nekem. Hogy csak az utca túloldalára költözzek. Így tudnak majd segíteni az unokáknál, aztán meg úgyis az én dolgom lesz az ő ápolásuk. "



Ha valaki számíthat a szüleire az unokákkal, az felbecsülhetetlen kincs!


Hogy ezért cserébe azt kérjék, hogy idős korukra Te is segítsd őket, alap.



Nekem nem kell őket ápolni. Cserébe ők sem foglalkoztak velem soha. Nem néztek ki nekem senkit, sőt, egyetlen barátnőm-barátom sem érdekelte őket soha akárcsak egy pillanatig sem mutattak semmiféle érdeklődést semmilyen dolgom iránt. Az sem hol lakom, az sem mi van velem.


Vajon melyik a jobb szituáció?

2022. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
12%

Az a baj hogy manapság sokaknak még az is nehezére esik hogy az alapvető háztartási munkát elvégezze. Mondván hogy ő nem cseléd. Telefont nyomkodni, meg heverészni könnyebb.

Nyilván ha időseket gondozni kell az más dolog, több időt és türelmet igényel és valóban át kell szervezni az embernek a napirendjét, már ha lehetséges. De önmagában megjegyzést tenni hogy cselédnek nézi az unokát, menyet, lányt, stb azért az elég nagy szégyen. Szerintem sokan szeretnék megélni az öregkort, ami nem egyszerű főleg olyan lányokkal akik semmit nem akarnak dolgozni a háztartásban. Szülőt, nagyszülőt gondozni nem elvárás, nem is kötelesség, hanem alapvető dolog ha rászorul. Szerintem másnak sem esne jól ha megöregszik és a felnőtt gyerekek nem akarnak vele törődni.

2022. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
20%
A lepontozásból látszik hogy a többségnek fáj az igazság. :) Egy vélemény volt, és van igazságtartalma.
2022. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
85%

Na es hol vannak azok a retkes ferfiak a kepletbe?

Megmondjam?

Dolgozik, mert o ugyan nem fog nyomorogni apolasi tappenzem es nehogy mar a felesege hozza a hazhoz a penzt, mert meg szabalyokat mer hozni. A ferfiak sose apoljak a csaladtagjuk, max latogatjak. Napi fel ora es kesz. Ennyi az o reszuk. Ha van penzuk, fizetnek apolot, aki ugyebar 90 szazalek hogy nő. Es ha kozos a kassza, akkor kvazi a feleseg vagy elmegy apolni a rokonokat cagy visszamegy dolgozni, de fizetese elmegy az apolora, es tovabbra is a ferfi hozza a szabalyokat. Hol itt az igazsag?

2022. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
86%
Nem
2022. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!