Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt bizonyos...

Miért csinálják ezt bizonyos anyák?

Figyelt kérdés

A kérdés a b@szogatásról szól. Nem tudok rá jobbat, a bullying talán nem a leghelyénvalóbb kifejezés anya-lánya kapcsolatban.

Nem vagyok már fiatal, egyedülálló anyuka vagyok, nem a legkönnyebb helyzetben, sőt. Sokat dolgozom kevés pénzért, a gyerekemet a legjobb tudásom szerint nevelem, a munkahelyemen elismernek (sajnos nem anyagilag), egyébként otthonülő vagyok és kb. a légynek sem ártok. Viszont mivel sokat dolgozom (most már egy másodállásban is) és a gyerekem körüli teendőkre/háztartásra is jobbára egyedül vagyok, elég nagy a rumli nálunk. Folyamatosan igyekszem tenni ellene, sajnos nem túl sok sikerrel. Anyám pedig minden adandó alkalmat megragad, hogy b@szogasson. Folyamatosan számonkér, hogy mi miért nincs rendben, mit miért nem úgy csinálok, ahogy szerinte kellene. Ha megpróbálom kifejteni, akkor vagy mártírkodom, vagy hazudok (szerinte). Ha éppen nem számonkér, akkor meg csak teszi az epés és kifejezetten bántó (jellemzően igazságtalan) megjegyzéseket.

Nagyon szeretném megérteni, hogy vajon miért csinálja, akkor talán nem fájna annyira.


2022. dec. 7. 21:23
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%

Mert nem fogja fel, hogy nincs több időd.

Néhány epés megjegyzés talán segítene.

2022. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Esetleg néhány tipp? :)
2022. dec. 7. 21:28
 3/37 anonim ***** válasza:
97%
Anyukám, ha nem tetszik a lakás állapota, nem muszáj jönni. Ennyi időm van, százfelé figyelek egyszerre, nem hiányzik a b.szogatásod. Vagy abbahagyod, vagy legközelebb nem hívunk.
2022. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
90%

Az én anyukám is ilyen.

Egyszer ezert,maskor azert szol be,de o nem igy csinalja,o nem erre tanitott (sokmindent nem tanitott,eleg elhanyagolo nevelese volt).

En mar elengedtem,elmondja amit akar ,megvarom aztan beszelunk masrol es igy tovabb egy orok korforgasban.

Szerintem nem erdemes nagyon 'visszaszolni' ugyse nekunk lesz igazunk.. :(

2022. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom, gyerekkorodban is így bánt veled. Ha kamaszként nem mertél lázadni, eljött az idő. Állj szembe vele, mondd neki, hogy figyeljen, mert nem szeretnéd kétszer elmondani: Te pont olyan felnőtt vagy mint ő. Azt, hogy gyerekkorodban mit engedett meg magának, kénytelen voltál eltűrni. Azt viszont, hogy felnőttként mit tűrsz el tőle, egyedül te döntöd el. A kötekedést, lekezelést semmiképp. Addig intézd el a helyrerakását míg a gyereked el nem tanulja a mamától, hogy veled így lehet beszélni, viselkedni. Kérdezd csak meg tőle, ő tényleg annyira példaértékűnek tartja az életét, hogy ledirigálhatja a tiédet? Ha azt mondja igen, nyugodtan nevess egyet. Mondom, a gyereked tiszteletét veszíted el ha nem teszed helyre az erőviszonyokat.
2022. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Tökéletesen igazad van, csak sajnos anyámat egyáltalán nem ilyen könnyű helyretenni. Ugyan kamaszként valóban nemigen mertem lázadni (a szó szoros értelmében), de ne hidd, hogy azóta nem próbáltam meg ezt a meccset már vagy ezerszer lejátszani. Ha az általad javasolt módon próbálnék szembeszállni vele, annak az lenne a következménye, hogy a családunk minden tagját ellenem hangolná és gyakorlatilag rám uszítaná. (A túlérzékenytől az elmebetegig minden voltam már anyám hathatós aknamunkájának köszönhetően, sőt, tulajdonképpen a mai napig kb. így vagyok számontartva a családban, pusztán azért, mert párszor megpróbáltam felvenni a kesztyűt.) És mivel a mindennapi teendőimre is alig van energiám, az végképp nem hiányzik, hogy egymás után jöjjenek nekem osztani az észt. Ezért is nem a megoldásra kértem tanácsot, hanem a lehetséges motivációjával kapcsolatban. Ezt ugyanis sem izomból, sem józan ésszel nem lehet megoldani. Kismilliószor tettem már rá kísérletet, és pont ugyanennyiszer húztam én a rövidebbet.
2022. dec. 7. 22:13
 7/37 anonim ***** válasza:
99%

Akik így nőttünk fel mindannyian fenyegetőbb szörnynek látjuk anyukát mint amilyen veszélyes valójában. De nem győzködlek, saját körülményeidet te ismered. Azon gondolkodj el azért, hogy családod minden tagja mennyire van segítségedre, hogy felhatalmazva érzik magukat okoskodni neked?

Akkor csak az általam vélt okot mondom: szerintem az ilyen a saját tulajdonának vagy hangulatait kiszolgálni köteles szolgájának érzi a gyerekét.

2022. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
99%

Hú, Kérdező, nagyon sajnálom, hogy a sok nehézségedre még anyukád is rátesz egy lapáttal! :( Ahelyett, hogy segítene! Egyébként tényleg, olyat nem lehet neki felvetni, hogy "Anya, tényleg kupi van, mert sajnos a munkám mellett ennyire van időm, de ha ez az állapot szerinted is rossz, tudnál besegíteni?"


Ami a motivációját illeti, látatlanban nem tudom, de több mindenre tudok gondolni:

- ő is ezt látta az elődeitől, ez maradt meg a fejében, hogy ez a normális, ha az anyuka b.szogat

- ettől érzi magát jobbnak, ha másokat rosszabb színben tüntet fel

- a saját kudarcának véli, hogy nem vagy "rendes", és szégyelli, ezt vezeti le rajtad

2022. dec. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező

Anyádnak más a fontossági sorrendje, neki előbbre való, hogy rendezett legyen a környezet, mint hogy rendezett legyen a kapcsolta veled. Ahogy lehet, hogy így próbálja éreztetni, hogy még szükséged van rá, az anyára, mert neki még szüksége lenne erre, hogy mint a gyereke, gondoskodhasson rólad. lehet hogy a gondoskodást csak annyiban gondolja, hogy utasítgasson, mint amikor még a gyerekeként otthon laktál.

Mivel nem ismerünk titeket, a motivációjáról csak találgathatunk.

de miért nem használod fel, hogy neki nem tetszik ami a lakásodban van? Miért nem mondod neki, hogy 'igazad van anya, nem boldogulok vele, gyere és kérlek rakj rendet mert tuti jobban tudod csinálni nálam és van rá időd, nekem meg nincsen'!

Én kifejezetten rendetlen vagyok és féltem amikor kiderült, hogy anyósomék a szomszédba fognak költözni. Szerencsém van velük, bár anyósom rendmániás, de soha nem volt velem negatív, kifejezetten sehgítőkész. Nem tőle féltem, hanem hogy majd úgy fogom érezni, hogy minden időmet takarítással meg rendrakással fogom kényszerből tölteni, csak mert bármikor beléphet a lakásba.

Aztán nem így lett, mert nem érdekel, hogy neki tetszik vagy nem tetszik. A konyhában figyelek, hogy legalább nagyjából el legyen pakolva, de a lakás többi része pont olyan mint előtte volt. Mindig elmeséli, hogy aznap - közel 70 évesen - mennyit takarított, hogy törölte át a falakat, forgatta ki a szekrényt vagy épp takarította át az összes ablakot mert már hetek óta nem volt lemosva, és ennyi. Ettől még nálunk nincs ablakmosás csak 2-szer egy évben, mert nem érdekel. Nem forgattam ki a szekrényeket csak amikor festettük a falakat és bizony szanaszét vannak a cuccaink.

Szerintem kevésbé az a lényeg, hogy anyád miért ilyen, mert ilyen és kész, nem tudod megváltoztatni. A kérdés az, hogy te miért veszed még zokon tőle mikor már saját családod van? Miért jár be hozzád olyan gyakorisággal, hogy lássa mi a hétköznapi állapot a lakásodban?

2022. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%
Anya, igazad van, nagy itt a kupi. Tessék, itt a porszívó, a felmosóvödör, takarítószereket a kamrában találsz. Jó munkát!
2022. dec. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!